Afera w Grunbergu. ZZUM malwersacje finansowe prezydenta i spóki miejskiej. Lipiec 2018. Fot. W. Czulak

GRUNBERG. Afera mobbing i malwersacje finansowe w Zakładach Usług Miejskich wypłynęły po samobójczej śmierci księgowej prezydenta

 

 
Alert. Afera ZZUM w ratuszu miejskim w Grunbergu. Impreza jakiej jeszcze nie było! W poniedziałek o godzinie 14:00  odbędzie się nadzwyczajna sesja zielonogórskiej rady miasta. Radni zajmą się sytuacją w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich i zarzutami o malwersacje finansowe i mobbing. Afera ujrzała światło dzienne po samobójczej śmierci głównej księgowej firmy. Kobieta zostawiła list, w którym przedstawiła zarzuty względem zarządu spółki.
 
Sprawę potwierdziła prokuratora w Zielonej Górze. Informacje i komentarz w  sprawie można odsłuchać w Audio Player Radio Zielona Góra, w którym mówił prokurator Zbigniew Fąfera.
 
 
BROŃMY SĄDÓW a MALWERSACJI mówmy stanowcze NIE! Rząd(amy) sprawiedliwości. Lud Grunberga domaga się wyjaśnień od prezydenta i jego spółki.
 
Z pytaniami o sytuację w spółce zwróciliśmy się do prezesa ZZUM Janusza Jankowskiego. Ten odmówił komentowania tragicznej śmierci kluczowego pracownika spółki i zarzutów.
 
 
W sprawie jest wiele pytań. Jedno z nich dotyczy nadzoru nad działalnością spółki. Radio Zielona Góra zwróciło się z pytaniem do prezydenta o to, od kiedy wiedział o problemach ZZUM.
 
Janusz Kubicki jednak skutecznie unikał odpowiedzi.
 
Audio Player nic nie zatai. Słychać emocje i drżenie głosu niknącego w oczach prezydenta. Jednym zdaniem można to ująć tak – Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
Janusz Kubicki na znanym portalu społecznościowym złożył kondolencje i zapowiedział współpracę z prokuraturą.
 
Afera niepokoi radnych. Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Barczak złożył w ratuszu wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.
 
Tymczasem w sprawie nieprawidłowości pojawiają się kolejne niepokojące informacje. Do mediów trafił list anonimowych autorów podpisujących się jako pracownicy Palmiarni, Miejskiego Zakładu Pogrzebowego i Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w którym szczegółowo opisywane są nieprawidłowości: mobbing, niegospodarność, nepotyzm i działanie na szkodę mieszkańców.
 
W rozmowie z nami radny Tomasz Nesterowicz z SLD ujawnił, że anonimowe informacje dotyczące funkcjonowania miejskich spółek były znane już wcześniej.
 
 
Nadzwyczajna sesja rady miasta poświęcona sytuacji w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich zaplanowana jest w poniedziałek o 14. w ratuszu. Relacje na antenie Radia Zielona Góra.

 

 
 Super hot news List zmarłej księgowej publiczny
 
 
Rodzina tragicznie zmarłej księgowej upublicznia list, który tuż przed samobójczą śmiercią napisała pracownica Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich. Streszczenie dokumentu publikuje Gazeta Wyborcza. W liście pojawiają się ciężkie zarzuty wobec szefostwa spółki, która zarządza Palmiarnią i Miejskim Zakładem Pogrzebowym.
 
Jak czytamy na portalu Gazety, kobieta wskazuje osobę odpowiedzialną za jej śmierć. Powodem mają być „malwersacje finansowe i naciski”. Księgowa przyznaje, że pod wpływem presji przełożonego, wyprowadziła pieniądze z kasy.
 
Środki miały być przeznaczone na rzecz kampanii wyborczej. Najprawdopodobniej obecnego prezydenta Zielonej Góry.
 
W liście księgowej ZZUM czytamy ponadto o przypadkach dręczenia psychicznego innych pracowników, którzy z tego powodu poddali się leczeniu.
 
Kobieta przedstawiła także listę 13. punktów, które mają pomóc śledczym w postępowaniu.
 
Co księgowa miejskiej spółki napisała w liście przed samobójstwem?
Pisze Maja Sałwacka z GW
 
W poniedziałek specjalna sesja w zielonogórskim ratuszu. Zwołali ją radni PiS i SLD. Rodzina księgowej miejskiej spółki zdradza, co jest w liście pożegnalnym. Kobieta odebrała sobie życie na początku czerwca.
 
Księgowa pracowała w miejskiej spółce w Zielonej Górze od siedmiu lat. Była na etacie. Dbała o finanse spółki – hybrydy, którą tworzą palmiarnia i miejski zakład pogrzebowy. 6 czerwca odebrała sobie życie. Rodzina znalazła jej ciało w pokoju hotelowym w Świebodzinie. 60-latka zostawiła pożegnalny list w 10 kopiach. Kilka miało trafić do szeregowych pracowników spółki. List miał ich ośmielić, by zaczęli mówić głośno o sprawie.
 
Do tej pory rodzina jednak listu nie upubliczniała. Zdanie zmieniła kilka dni temu. Poprosiła o spotkanie z radnymi. Spotkała się także z dziennikarką „Gazety Wyborczej”.
 
– Uznaliśmy, że czas go pokazać. Minął ponad miesiąc, a my nic nie wiemy. Dowiadujemy się, że niewiele osób zostało przesłuchanych. Osobisty komputer Eli został zabezpieczony dopiero po miesiącu od jej śmierci. Czy zabezpieczono służbowy? – pyta rodzina księgowej. I obawia się, że ktoś może chcieć zniszczyć dowody. Prokuratura uspokaja, że tych zniszczyć się nie da.
 zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23677274,co-ksiegowa-miejskiej-spolki-napisala-w-liscie-przed-samobojstwem.html
Wyborcza wyjaśnia dlaczego rodzina zdecydowała się na publikację wiadomości od tragicznie zmarłej księgowej. W ocenie osób, z którymi rozmawiano, śledztwo prowadzone jest nieudolnie. Przesłuchano niewiele osób, opieszale zabezpieczano dowody.  gazeta.pl opublikowała artykuł na ten temat 15.07.2018.
Mocny txt  napisała Barbara Kukulska, o tym, że Pracownicy są wciąż tam w strachu o pracę, muszą rodziny utrzymywać, dlatego boją się otwarcie zeznawać, mówią anonimowo… Jednocześnie włodarze miasta – ich pracodawcy – żerują na tym, że zwykli ludzie, mieszkańcy Zielonej Góry się boją o byt…
.
Komisja niezależna od JK i prezesów coś może wykazać
.
Niemniej Testerzy Imprez uważają, że tylko… Komisja niezależna od JK i prezesów coś może wykazać. Żaden pracownik nie będzie współpracować z komisją, której przewodniczący jest zależny od prezesa! Info z tvp3, po 11 latach zapadł wyrok dla prezesa I jego kolesi z Banku Staropolskiego z Poznania. Zdefraudowali pół miliarda zł, wszyscy oskarżeni dostali po 2 lata w zawieszeniu. Poszkodowani, niektórzy popełnili samobójstwo, inni w wyniku prób samobójczych, jezdzą na wózkach, tysiące poszkodowanych, którzy stracili oszczędności życia. 11 lat później poszkodowani usłyszeli wyroki dla tych złodziei działających z premedytacją. Jednak jest nadzieja na sprawiedliwość. Warto wierzyć w niezawisłe sądy.
Zatem
BROŃMY SĄDÓW i sprawiedliwości! Nie tej sprawiedliwości spod znaku Jedynie Słusznej Partii tylko prawdziwego prawa i prawdziwych niezawisłych sądów. Tak nam dopomóż Bóg. I ateistyczna Bruksela. I hope so…
.
Tagi: Janusz Kubicki, prezydent miasta, afera, malwersacje, malwersacje finansowe, Janusz Życzkowski, Maja Sałwacka, Gazeta Wyborcza, Radio Zachód, Palmiarnia, kampania wyborcza, rada miasta, list księgowej, list, samobójstwo
.
Txt Janusz Życzkowski
Z-ca redaktora naczelnego Radia Zachód S.A.
oraz Maja Sałwacka
Redaktorka z Gazety Wyborczej
.
W ratuszowej piwnicy w restauracji Bachus wraz ze świtą prezydenta i jego poplecznikami będziemy świadkami jaką makiaweliczną strawę informacyjną urządzą dla spragnionych wrażeń i nie tylko. Zapraszamy przede wszystkim mieszkańców miasta, którzy powinni się przekonać na własne oczy jak ‚transparentnie’ działają ich włodarze.
Hasta luego chicos! Do zobaczenia w Ratuszu Miejskim. Saludos from Castilla La Mancha. T.I.
 
Sprawa afery w ZZUM będzie przedmiotem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Obrady rozpoczną się w poniedziałek o 14. w Ratuszu przy ul. Rynek na starówce w Grunbergu.
.

Testerzy Imprez polecają!