Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce

47. Lubuskie Lato Filmowe Łagów 2018. Organizatorzy LLF Kino Newa oraz Klub Kultury Filmowej zapraszają na mocną dawkę soczystej wizualnej ekstazy

Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce

Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce. Organizują go od lat Kino Newa oraz Klub Kultury Filmowej.
 
 
Festiwal odbywa się w miejscowości Łagów. Gmina w województwie lubuskim. Miejscowość przepięknie położona pomiędzy jeziorami. Na styku nich kino Świteź w którym od kilkudziesięciu już lat największe gwiazdy polskiego kina bywały, oglądały, dyskutowały…
Niemniej jednak nie tylko gwiazdy polskiego kina gościły w Łagowie. LLF to międzynarodowy festiwal, który sfokusowany na kino europejskie promuje  szeroko pojętą kulturę naszego kontynentu. Świetnie zrealizowane filmy pokazujące często intrygujące zjawiska socjologiczne w poszczególnych krajach, z których wywodzą się reżyserzy tych obrazów zachęcają do obcowania i zapoznania się namacalnie z tym co widzimy na ekranie.
47. Lubuskie Lato Filmowe Łagów 2018 w tym roku odbywa się w dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2018. Organizatorzy Lubuskie Lato Filmowe i Kino Newa oraz  Klub Kultury Filmowej którego odwiecznym przedstawicielem jest Andrzej Kawala zapraszają na wizualną ucztę zmysłów, uniesień, rozkoszy. Dla miłośników kina to podstawowy obowiązek być tam ale też niesamowita przyjemność. Pure Pleasure, jak to mówią Testerzy.
 

 

 
 

 

 
 
 
 
Informacje o festiwalu
 
Biuro Organizacyjne 47. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2018 informuje, że tegoroczna edycja imprezy odbywać się będzie w dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2018 r. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w 50 lat po pierwszej edycji festiwalu.
 
Lubuskie Lato Filmowe to jeden z najstarszych polskich festiwali filmowych. Do czasu przemian politycznych w naszym kraju, festiwal skupiał się na polskiej kinematografii. Od początku lat 90. minionego wieku łagowska impreza stała się festiwalem nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych. Od tamtej pory jest okazją do poznania dorobku twórców z krajów byłego bloku wschodniego.
 
Niezmiennie od 1969 roku, w którym zwyciężył Andrzej Wajda, filmowcy ubiegają się o Złote Grona – tradycyjną nagrodę Lubuskiego Lata Filmowego. Dziś przyznawana jest ona w trzech konkursach: filmów dokumentalnych, krótkich filmów fabularnych oraz filmów fabularnych.
 
 
Bilety – jak informują organizatorzy – są sprzedawane bezpośrednio przed seansami, oczywiście pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc mają osoby posiadające akredytacje. Z praktyki wynika, że zawsze jest sporo miejsc do dyspozycji dla osób, które chcą kupić bilet na jeden, wybrany seans – czy to w amfiteatrze, czy w sali kinowej w ośrodku ‚Leśnik’. Pamiętajmy, są wakacje, chcemy na spokojnie obejrzeć film i nie ma potrzeby stresować się o bilet.  Po prostu zapraszamy na seanse. I w to mi graj. Maniana – jak to mówią Hiszpanie. 
They have always manana! Niesamowite. Maniana znaczy tomorrow/jutro. I rzeczywiście Hiszpanie wszystko mogą zrobić later/później/manana. Wykonać pracę, pójść do kina, na zakupy, na spotkanie. Zaskakujące, że nie ważne czy to jest spotkanie prywatne czy biznesowe. Gdy się ‚spóźniasz’, reszta spokojnie czeka nie wypominając ponieważ są zajęci popijając cerveza tercio lub canya –  z tapas (przekąski do piwa  -torilla, etc.) lub bez tapas w zależności od upodobań i możliwości adaptacyjnych włąściciela restauracji. Gdy się umawiają mówią after lunch, tardes/wieczorem. Nigdy nie wiesz o której to nastąpi godzinie. Funkcjonują bez pośpiechu i stresu. Trankilo. Ich mentalność jest fascynująca. Bądźmy jak oni. Polacy mniej kwaśni i bardziej otwarci. Uśmiechnięci, bez troski o czas i to kiedy i gdzie… Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! Polacy których Testerzy spotykają na swojej drodze w Hiszpanii tacy właśnie są. Dystans do siebie i poczucie humory wzrasta w tempie jednostajnie przyspieszonym wraz ze wzrostem temperatury na półwyspie iberyjskim.
Zatem… Trankilo. Maniana… Warto czasem tak spojrzeć na życie – nie tylko w kontekście wakacji czy festiwalu. Czego Testerzy sobie i Wam życzą dygresyjnie pisząc o biletach;)

 

 
 

 

Lubuskie Lato Filmowe — Najczęściej odtwarzany film festiwalu.  Klip promocyjny  Lubuskiego Lata Filmowego 2018 to istny sztos i wygląda tak:

 

Bilety dla widzów gdzie można nabyć w kasie oraz biurze festiwalowym LLF
Kontakt:
Klub Kultury Filmowej
65-903 Zielona Góra 3
skrytka pocztowa nr 1
e-mailem: llf@llf.pl
 
24 maja 2018
 
Lubuskie Lato Filmowe — Prezentujemy ramowy program 47. Lubuskiego Lata Filmowego
http://www.llf.pl/ramowy-program-llf-2018/

Więcej info na stronie festiwalu:

 
 
www.llf.pl
Kino Newa. Klub Kultury Filmowej.
 
 
Łagów – gmina w województwie lubuskim. Miejscowość przepięknie położona pomiędzy jeziorami. Na styku nich kino Świteź w którym od kilkudziesięciu lat największe gwiazdy polskiego kina bywały oglądały dyskutowały. Kino Newa współpracuje od lat z festiwalem. Zarówno młodzi fani kina wolontariusze jak i stare wygi dyrektory. Klub Kultury Filmowej i Andrzej Kawala wiodą w tym prym i po raz kolejny udowadniają, że jak się chce to można – mimo finansowych i organizacyjnych trudności. Za co chwała na wysokości ty, któzy się przyczynili w tym i poprzednich latach do tego aby najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce mógł istnieć nadal.  Testerzy z niecierpliwością czekają na wyniki tegorocznego końkursu i kibicują z Castilla La Mancha gdzie w planach organizacja koedukacyjnych integracyjnych warsztatów fotograficznych a w przyszłości filmowych połączonych z międzynarodowym przeglądem filmów krótkometrażowych we współpracy z jedną z instytucji kultury w Polsce i w Hiszpanii.
Txt by Wald Loren
.
Lubuskie Lato Filmowe 2018
 
Najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce
Taste Impression
In Grunberg We Trust
En Łagów tambien!
Testerzy Imprez polecają!

 

 

Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy Festiwal Filmów Fabularnych w Polsce