Mundial 2018 Moskwa. Mecz Polska Senegal 19.06.18. Polska strzeliła trzy gole! Pisze Bartosz Matuszewski na znanym portalu społecznościowym! Sensacja! Z tego dwa sobie

Mecz Polska Senegal 19.06.18 Mundial 2018 fot. TVP 1. Mecz Polska – Senegal na mundialu! Relacja minuta po minucie. Tylko po co? Skoro nie ma czego oglądać. Oczywiście z perspektywy Polaka. Polska strzeliła trzy gole! Pisze Bartosz Niedźwiedź Matuszewski na znanym portalu społecznościowym! Trzy gole! Sensacja! Z tego oczywiście dwa sobie. Niewiarygodne. Po emocjach meczu w zimnej kulturze Rosji czas na gorącą lekturę na portalu o kulturze… O tym co  kult pieniądza, reklam i młodości robi na boisku z fryzurami futbolowych gości…
.
Testerzy Imprez zawsze podziwiali umiejętności piłkarskie reprezentacji Polski w świecie. Zwykle staramy się mieć obiektywny stosunek do rzeczywistości i uważamy nie nie można wylewać dziecka z kąpielą. Niemniej warto się zastanowić czy nie wylać i zająć się jednak wychowaniem nowej generacji zawodników według nowych lepszych standardów UEFA. Niekoniecznie wg zasad Dobrej Zmiany. Wszak ta niebawem odejdzie do lamusa. Wybory się zbliżają.
.
Tymczasem na WU-EFie w przeciwieństwie do zasad UEFA w polskich szkołach chłopcy unikają gier zespołowych ponieważ system temu nie sprzyja. W szatniach co i rusz pojawiają się komentarze krytyki dotyczące jakości kształcenia i jakości trenerów. W kuluarach coraz częściej mówi się o tym, że nadszedł czas kolejnej Zmiany. Niekoniecznie Dobrej.
.
Jak temu zaradzić? Jak podołać obowiązkowi kształcenia i pozostania w zgodzie z sumieniem. Klauzula sumienia nie mówi o tym. Wprost. Polityka i inne tygodniki również o tym na razie milczą. Publicystyka stała się jednorodna i czeka na ruch Prezesa Jedynie Słusznej Partii. Zatem twardogłowi myślą od kilkunastu już godzin po zakończonym spotkaniu w Moskwie. Jak temu zaradzić… Co zrobić, co zrobić…? Jak zwykł mawiać w takich sytuacjach dziadek Niemiec jednego z Testerów selekcjonerów.
.
Otóż  by dokonać zmiany w futbolowym światku Czas na Warsztaty z Hairdressingu!  Czas na Dobre Praktyki dla nieukontentowanych swoją grą przedstawicieli reprezentacji Polski. Nie można strzelać goli przeciwnikowi z poświęceniem bo się misternie ułożona  fryzura zburzy. Podobnie jak legł w gruzach misterny plan selekcjonera reprezentacji Polski. Niemniej jeśli po Warsztatach z Hairdressingu rodzimi (niekoniecznie z pochodzenia – ponoć Polska nie przyjmuje imigrantów – a tu proszę vide  Thiago Cionka) futboliści nie strzelą sobie znowu w kolano przejęci swoim wyglądem na stadionie możemy liczyć na kolejne igrzyska w Polsce w 2064 roku, kiedy reprezentacja polska wygra mundial 4 lata wcześniej.
Więcej info info o Thiago Cionka (cała jego rodzina oglądała mecz 14 maja 10 tys. km od Hamburga w Kurytybie i innych, m.in. Roger Guerreiro – również Brazylia)  obcokrajowcach w reprezentacji Polski tutaj:
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/kghm-zaglebie-lubin/cala-rodzina-thiago-cionka-w-brazylii-ogladala-mecz-z-niemcami/dd1y1zs
.
Tymczasem może lepiej świetnie wyglądających piłkarzy dać do Eurowizji. Tam prawdopodobnie  prędzej by się sprawdzili. Piłkarze polscy mówią dużo i rzeczywiście bardzo składnie w licznych wywiadach. W zasadzie wszędzie ich pełno tylko nie pod bramką przeciwnika. Co, zdaje się jest istotne jeśli chcemy mieć puchach w zanadrzu. Reprezentanci drużyny pojawiają się z prędkością światła w reklamach telefonów komórkowych w tv i w tabloidach, w miesięcznikach i tygodnikach. Śpiewająco odpierając ataki dziennikarzy na temat umiejętności ich lingwistycznych jak również  składu krajowej drużyny zapewniają o dobrej woli i dementują pogłoski na temat opieszałości w przystępowaniu do ataku na płycie boiska. Skoro jednak zawodnicy tak świetnie wypadają w reklamach TV zachwalając telefony Testerzy Imprez uważają, że warto zatem spróbować sił również w innej dziedzinie. Zastosować masowe działania w studio i nagrać płytę pt. ‚Polska! Biało Czerwoni!’ (dajemy w cudzysłów bo to nie nasze określenie). Nagrać płytę miast grać w piłkę!  Dla mamony oraz  dobrej jakości żelu do włosów. I zabłysnąć na świeczniku. Wszak ważne by być na scenie. Nie istotne czy to stadion w kontekście meczu czy koncertu.
.
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Polska przegrała w Moskwie z Senegalem 1:2 (0:1) w meczu 1. kolejki grupy H piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Zespół z Afryki objął prowadzenie w 38. minucie po samobójczym trafieniu Thiago Cionka. W 60. minucie było 2:0 po błędzie polskiego zespołu, który wykorzystał M’Baye Niang. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych w 86. minucie zdobył Grzegorz Krychowiak. Ten mecz to była czysta improwizacja, happening kabaret w wykonaniu reprezentacji Polski. Nie wiem jak można pisać o trzech golach w pierwszej połowie skoro 3ci padł pod koniec meczu. Co to za bubel. Posumował zirytowany czytelnik internetowego wydania portalu o kulturze. Czy to istotne w której połowie Polacy strzelili samobója? Ważne, że się spisali na medal. Duma rozpiera Testerów. To była największa improwizacja wszech czasów! Kabaret Hrabi by się nie powstydził takiego występu. Nie mówiąc o formacji Łowcy.B czy Kabarecie Moralnego Niepokoju. Będą mieli artyści z czego czerpać. Jak wodę ze studni. For sure! Testerzy już się nie mogą doczekać kolejnego działu prócz CHILLOUT na swojej stronie. Dział HANGOUT oraz FOOTBALLHAIRDRESSING to mogą być nośne hasła w tym sezonie.
.
Warto zająć się czymś innym i przeczytać najnowsze informacje obok najważniejszej tego dnia  dla niektórych w serwisie TVP.  Warto ponieważ TVP jak zwykle oczywiście jest obiektywna, z subiektywnego punku widzenia, jak radzi patrzeć przez palce Prezes Jedynie Słusznej Partii, próbujemy spoglądać na to zjawisko obiektywnie. Trudne to niezmiernie. Tak samo jak dobra gra w piłkę. Na to stać tylko mistrzów. Nie mieszajmy sportu i kultury do polityki powiedziałby ktoś. Jednak sport i kultura od wieków uwikłane są w politykę jeśli chcą myśleć o korzystaniu z publicznych pieniędzy na swoje działalności.
.
Krótki przegląd treści ze świata
.
19:40 Podatek od wspomagania migracji. Rząd Węgier złożył projekt ustawy
19:03 Nie tak miało być… Polacy źle rozpoczęli mundial
18:22 Jona znowu złapała trop. Wywąchała papierosy w podłodze, dachu, bagażniku
18:00 „Niewyobrażalne cierpienia”. Podpalili kobietę żywcem
17:15 Areszt dla byłego prezesa GetBack
16:50 Urodził się w metrze. Przez 25 lat będzie jeździł za darmo
16:27 Mecz Polska – Senegal na mundialu! Relacja minuta po minucie
16:15 Sensacja w „polskiej” grupie! Japonia lepsza od Kolumbii
15:59 Konwój z nielegalnymi imigrantami zmierzał do Berlina. Wpadł w Słubicach
15:55 Tomasz Komenda: Byłem maltretowany, chcieli mnie zgwałcić
Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie. Tylko po co skoro nie ma sensu konserwować kredensu…?
19:07 dziś
.
 
https://www.tvp.info/37715133/mecz-polska-senegal-na-mundialu-relacja-minuta-po-minucie

.

Mundial 2018. Rosja. Mecz Polska Senegal. Był do obejrzenia w TVP. Tylko po co? Pytanie dnia kto gra z kim? Polsska z Senegalem czy też Senegal z Polską.
Patrząc na liczne komentarze kibiców i ich radosną twórczość na portalach społecznościowych można by wysnuć przypuszczenie, że to był znakomity mecz! Polska strzeliła trzy gole! Napisał w pierwszej połowie na znanym portalu społecznościowym Bartosz Niedźwiedź Matuszewski (gra w LiN i Król oraz działa przy innych projektach, udzielając się jednocześnie wcześniej w Grota Solna, w Magnetoffon’ie a teraz w innym tworze).

Testerzy obecnie udzielają się w Llamosa Gallery w Castilla La Mancha. Tym samym kibicujemy Polsce z perspektywy Zachodu z zazdrością zerkając na konserwatywne podejście do spontaniczności i ruchliwości (sic!) Polaków w grze na stadionie i w realu oraz na umiejętności Hiszpanów i Argentyńczyków w tym kontekście. Real. Ech ten Real Mardid…

.

Testerzy Imprez uważają, że… Lepiej mieć przyjemność z obcowania z tą dziedziną kultury. Wszak football to również wytwór kultury. Niska to kultura kiedy kibice operują rękoczynami na stadionach i poza nimi w imię dziwnie i w specyficzny sposób pojmowanego patriotyzmu. Niemniej jednak piłka nożna to wytwór kultury i nośnik reklam – tak samo jak koncerty na stadionach. Ważne aby kasa się zgadzała. Reklamodawcom i producentom igrzysk. FIFA w tym wiedzie  prym. Teraz pieniądze nie popłyną na zagarnięty siłą dwa lata temu przez Rosję Krym dotychczasową własność Ukrainy (‚siłą’?) wcielonego w czasach komunizmu do tego kraju. Pieniądz to również kulturowy wytwór współczesności. Dawniej ludzie potrafili się bez niego obejść. Tak jak teraz pieniądz, tak wówczas panował handel wymienny. Towar za towar. Ząb za ząb.
Obecnie zbliżamy się do tej formy ponownie. Historia zatacza koło. Mamy już plastikowe pieniądze – karty kredytowe, bit coiny, płatności internetowe. Mamy też Handel ludźmi. Towar za towar. Kupię nerkę lub serce! Brzmi advertisement w tabloidzie. Niektórzy mówią, że serca nie można kupić. Ważne są uczucia. ‚Że Ważne Są Rzeczy Których Jeszcze Nie Znamy’. Inni powiedzą, ‚Że Ważne Są Ludzie Ci Na Których Czekamy’… Nanananana… Jednak okazuje się, że można serce kupić. Tak jak miłość. Jeśli tylko stać Cię na to możesz sobie nawet kupić mózg ludzki. Tylko czy zadziała on w Twojej głowie tak jak działał w czaszkę poprzednika? Oto jest pytanie. Po co więc wyrzucać pieniądze w błoto? Lepi pozostać iditotą. I zejść mózg, jak końcowej scenie filmu ‚Szamanka’ z udziałem Bogusława Lindy sprzed ponad 20 lat. Nie ma się czemu dziwić. Wszak ludzie to zwierzęta. Tylko mają mniejszą ilość włosów w wyniku ewolucji i sheavingu. Barber Cię wystrzyże na glace jeśli mu słono zapłacisz. Zrób się na bóstwo! Jeśli pieniędzy masz mnóstwo! Na Ronaldo, Robaldinio Beckhama lub Lewandowskiego czy Zinedine Ziddanne, a może seksu uprawianie będzie ci dane? Skoro uprawiać dobrej piłki nie jesteś w stanie. Seks jak jedzenie. Uzależnienie od kawy, papierosów, alkoholu, seksu, tabletek viagry. To bolączki nam współczesnych. Zależy jak leży i czy masz odpowiednią ilość włosów na głowie i pieniędzy na koncie.

.

 

By mieć powodzenie w świecie konsumpcji powinieneś krakać jak wrony czyli jak inni konsumenci uczestniczyć w wyścigu szczurów. Najlepiej po trupach… Tylko gdzie tu miejsce na uczucia i serce? Zapyta ktoś.  Odpowiedź może paść wówczas taka – w supermarkecie w dziale z mięsem lub używkami. I nie ma się czemu dziwić. Konsumpcjonizm i materializm rządzą się swoimi prawami… Hedonizm również. Warto się nad tym głębiej zastanowić i wejść w głąb swojej duszy również na stadionie z szalikiem na szyi. Joga, Ajahuasca, Ajurveida między ławkami. Mind Fulness w zgiełku i pomiędzy rozjuszonymi kibicami drużyn przeciwnych. Ta siła spokoju może zdziałać cuda. Interwencja policji wówczas na nic się zda wszak nie będzie potrzebna.

CBDU

 

 

.

 

 

Po słynnym meczu… w którym padły  trzy mocne gole… Można by rzec: Ja p…

 

Przed słynnym meczem Polska Senegal Tomek Łagutko zadenuncjował publicznie:

Nie słodzę kawy – pewnie nikogo to nie interesuje. Tak samo, jak nikogo nie interesuje, że nie oglądasz piłki nożnej.

Na co posypała się lawina komentarzy ‚rozjuszonych’ (poruszonych) tą niecodzienną wypowiedzią kibiców i nie kibiców. Niektóre wypowiedzi uczestników debaty below:

Justyna Anna Łagutko – Mnie bardzo interesuje ze nie słodzisz bo zaoszczędzę na cukrze jak przyjedziesz.
 
Monika Kolasińska – No, to jest istotna kwestia. Ja też nie słodzę, więc nie będę musiała kupować, gdyby Tomek się do mnie wybrał.
 
Łukasz Dunajewski – Zawsze mnie to zastanawia jaki jest sens chwalić się tym że się czegoś nie robi. :< W zasadzie mógłbym tak co tydzień pochwalić się że nie interesuje mnie jakaś dziedzina sportu.
 
Tomek Łagutko – właściwie to co godzinę :<
 
Aneta Balik – No co Ty – jest jeszcze nie pale, nie jem mięsa, nie używam plastiku, nie zadręczam zwierząt- c’mon! Daj się ludziom wypowiedzieć.  :<
 
Janusz Mucha – to tak jak ja, nie słodzę i nie oglądam
 
Teresa Dorociak – Tomek kawy nie słodzę ale mecze oglądam
 
Józef Frąszczak – O quźwa, już lecę ma mecz Anglików z Tunezją, ale emocje będą dopiero jutro.
 
Dariusz Rączka – Nie oglądam piłki nożnej …
 
Natalia Litwin – O popatrz, ja też nie słodzę ! :<
 
Michal Lechowicz – nie słodzenie kawy jest zdrowsze niz nie ogladanie pilki nożnej :<
 
Tomek Łagutko – to prawda
 
Michal Lechowicz – Tomek Łagutko ja też rzucam
 
Tomek Łagutko – Michal Lechowicz piłkę nożną? 
 
Michal Lechowicz – Tomek Łagutko cukier
 
Tomek Łagutko – Michal Lechowicz ufff!
 
Łukasz Skrzypek Dołęga – Mała Czarna najlepsza.
 
Tomek Łagutko – coś o tym wiesz
 
Wald Loren – Szczególnie w spódniczce :< Fck. I mean: ze spodeczkiem… :<
 
Adam Janicki – Ja nic nie robię 
 
Tomek Łagutko – to wbijaj na kawę
 
Andrzej Brachmanski – Kawa bez cukru jest bes sensu. Tak samo jak ogladanie żużla. Co innego piłka nożna! Tą można ogladać zawsze – i na boiskuw wiosce i na stadionie w Moskwie czy Barcelonie. bo fusbal to jest fusbal!
 
Zibi Lutomski – Kawę słodzę. Piłki nie oglądam. Kiedyś piłka nożna to było coś. A teraz co mecz, to 22 zblazowanych milionerów ugania się za nadmuchanym świńskim pęcherzem. A już najbardziej zblazowany jest ten z żelem na włosach.
 
Wald Loren – Tomi wrzuć lepiej zdjęcie na fb o tym jak pijesz tę gorzką kawę!
Od razu się zrobi ludziom lepiej na duszy.
I… bedziesz miał więcej lajków. Z zawiści, że masz gorzko.
O ile to istotne. Oczywiście :<
 
Tomek Łagutko – Wiesz ja nie robię tego dla lajków – ja robię to dla Polski!
 
Wald Loren – I słusznie! Ja mam podobnie. Lubię być Hiszpanem!
 
Tomek Łagutko – A jeśli chodzi o kawę, to polecam (uwaga! lokowanie produktu) Winylowa Kawa.
 
Wald Loren – Mhmmm… Muy bien! Lubię też winyle. Dzięki za product placement. Spróbuję niebawem.
 
Tomek Łagutko – Polska zasługuje na dobrą kawę! I niezbyt dobre piwo.
 
Wald Loren – Hiszpania też! Oni tu mają tylko dobre wina. Niestety.
 
Winalowa kawa…? Taka zbitka słowna mi powstaje w głowie o poranku. Winalowa Kawa prosto z półwyspu iberyjskiego.
 
Polskie winyle i kubańska kawa.
 
Nie przez przypadek napisałem ‚kubańska’ z małej litery – nie tylko dlatego, że to słowo to przymiotnik. Wszak Polska zasługuje na więcej! Piszmy zatem to i inne słowa zawierające polskość z dużej litery. Zawsze. Nie zwracając uwagi na gramatykę! Apel do kibiców i przechodniów.
 
Kawa Polska Winylowa! Kawa Polska Mundialowa.
 
Niemniej jednak Kubańska Winalowa Kawa. Oczywiście z Polski! To brzmi dumnie!
 
Jagoda Reid – Ja słodzę, ale tu też jakby … kumasz… to w obie strony działa…
 
Wald Loren – Jak to działa w obie? Wyjaśnij Jagoda swoją logikę szerzej…
 
Jagoda Reid – Tomkowe oglądanie footballu interesuje publikę równie mocno, co jego niepicie kawy. 😉
 
Tomek Łagutko – Futbol zawsze będzie wywoływał emocje i dyskusje. Love equals football
 
Jagoda Reid – Tomek Łagutko dla mnie dziwny sport. tak biegają chłopoki za tym kawałkiem świńskiej skóry, a na koniec biegania oddają drugiemu mroczny ów obiekt pożądania, rugby, lub amerykański football bardziej do mnie przemawia. tam przynajmniej chwytasz zdobycz i dajesz nogi za pas. :<
 
Wald Loren – Jagoda z tym się zgadzam w zupełności. Niemniej chętnie bym się pochwalił, tak jak Tomi, że czegoś tam nie robię, np. nie oglądam meczy na żywo ino kibiców. Mógłbym się pochwalić np. że nie robię im zdjęć. Jednak nie mogę. Ostatnio spotkałem dwóch takich z Argentyny w Madrycie. Mieli przesiadkę do Moskwy. Z ekwipunkiem całym. Czapki, koszulki, transparenty, etc. O dziwo szalików nie. Interesujące zjawisko socjologiczne pomyślałem. Zrobiłem nuevo reportaje z nimi wymieniliśmy kontakt na WhatsApp i… Powiedziałem im hasta luego:) Wszak Rosja blisko Polszy. Ja tam będę niebawem. Love equals football. Copa la vida.

 

 

 

Szymon Teluk artysta plastyk napisał wczoraj w nocy przed  słynnym meczem… w którym padły trzy mocne gole… Tak mocne, że… Można by rzec: Ja p…
 
„Dzis na Ukrainie przeszła parada mutantów zwana Marszem równości” ogłosiło Radio Maryja włączone nieopatrznie w aucie. Może chodziło o „dewiantów” a ja się przesłyszałem – zastanawia się malarz. Następnie ciągnie (sic!) dalej: A potem mi się zrobiło smutno bo wychodzi na to, że masa znajomych to mutanty, a więc może ja też? Boje się. Oj muszę słuchać jutro dalej bo nieopatrznie spadł deszcz… Nie daje mi to zasnąć. Kończy tym słowami. Może nie nawiązuje on bezpośrednio do meczu lecz ze zjawiskiem futbolu i kibicowania łączy się w bólu masa innych skojarzeń i problemów dotyczących tolerancji i akceptacji inności w środowiskach kibiców ‚patriotów’.

Testerzy na to jak na lato. W Hiszpie nie pada. Ich tyle. I deszczu również nie uświadczysz zanadto. Wpadajcie zatem. I tyle. Tu lubią migrantów, mutantów, ‚dewianów’. I wszelkiej maści odstrzeleńców. Testerzy uważają, że tacy są generalnie kolorowsi i piękniejsi…

Choć w España ludzie starsi i dojrzali są konserwatywni jak w Polsce to jednak toleracnyjni (jeśli można użyć takiej zbitki słownej). Political correctnes w mniejszym stopniu niż w UK (gdzie również zdarzyło się Testerom działać). Za to w España jest więcej słońca, akceptacji i uprzejmości na co dzień – zewsząd. Począwszy od ludzi w sklepie na ulicy i urzędach skończywszy na sytuacjach czysto przyziemnych i przyjemnych w barach i klubach.

Saludos y bessos.

Podpisano MutantDewiant vel X-Men or WaldLoren.

As you wish lovely Radio MaRyja…

p.s.
Każde jakiegoś ma. Tylko czy każde może z takim, jak ten maryjny, spojrzeć w lustro? Pytanie retoryczne oczywiście.

 

post scriptum secundo

.

Tymczasem w Hiszpanii, kolebce futbolu

 
 
Francisco Jimenez Argentina z bratem i jego dwoma kolegami w końcu… Dojechali! Na mundial w Moskwie! Prosto Z Argentyny. Z przesiadką w stolycy Hiszpanii.
 
Testerzy spotkali ich na lotnisku w Madrid Barajas Aeroporto gdy odprowadzali na aerofłot znajome z Polski, które przyleciały do nas do Castilla La Mancha na niecały tydzień. Oczywiście nie siedzieliśmy tylko w Castilla La Mancha i tej naszej wsi. Sielskiej anielskiej. Choć to uroczy region, położony pomiędzy górami (trafiła nam się miejscówka jak ślepej kurze ziarno) to jednak warto się ruszyć gdzieś poza. Wybraliśmy się zatem do Walencji (relacja z tego, co tam się dzieje w klubach w osobnym artykule niebawem). Na zwiedzanie testowanie i opalanie.
 
Aż się ciśnie na usta: Dzie my som Panie! Dzie my som! Plażę tam majo! Lufki też. I kluby. A jak! Tyle, że np. w Latex Club w Walencji trzeba na fajce rozmawiać szeptem, bo mieszkańcy i Securidad / ochrona czuwajo. Kolejny Culture Shock na maxa!
 
You must be sush !
 
Remember !
Nawet jeśli jesteś rozentuzjazmowanym, wstawionym i do granic możliwości porobionym Hiszpanem. Silencio por favor.
 
Szszsz… eptem krzycz o ogień. Jeśli nie chcesz być narażony na ostracyzm. Warto się kontrolować. Nawet po alko i innych używkach. To trudne w tym stanie. Wiadomix
 
 
http://testerzyimprez.pl/2018/06/19/mundial-2018-moskwa-mecz-polska-senegal-19-06-18-polska-strzelila-trzy-gole-pisze-bartosz-matuszewski-na-znanym-portalu-spolecznosciowym-sensacja-z-tego-dwa-sobie/

 

 

 

WHY AM I ABLE TO DO GOOD WORK ONLY AFTER MIDNIGHT?

Cuz… I’m not a robot. I should have good sleep at the day. And… Yeah!  Yo tengo tiempo despues tardes. Means only after midnight. Muy bien trabajo ahora por escribe textos! Jejejejej

 

Txt  by Wald Loren

Inspired by  Szymon Teluk and Tomek Łagutko

 

 

Subject: Mecz Polska Senegal 19.06.18 Mundial 2018 fot. TVP 1

Tags: Mecz Polska Senegal, Mecz, Sądny Dzień, 19.06.2018 Sądny Dzień, Mundial 2018 TVP, Mundial, Rosja, Moskwa, Polska, Senegal, kabaret, happening, improwizacja

 

 

 

Taste Impression

In Grunberg We Trust

 

Mundial 2018 Copa la vida.

Testerzy Imprez polecają!