Koncert Patryk Cyplik i Goście 07.06.2018 / Piwnica Artystyczna KAWON Zielona Góra Zamkowa 5

Koncert Patryk Cyplik i Goście. Kawon Piwnica Artystyczna już niebawem w stolicy Lubuskiego Trójmiasta

 

Koncert Patryk Cyplik i Goście 07.06.2018 / Piwnica Artystyczna KAWON Zielona Góra Zamkowa 5

 

Koncert Patryk Cyplik i Goście
odbędzie się już 7 czerwca o godzinie 19:00 w Piwnicy Artystycznej Kawon przy ulicy Zamkowej 5  w stolicy Lubuskiego Trójmiasta. Od kilku lat włodarze promowali ideę połączenia w jeden organizm kilku miast na południu województwa na kształt i modłę tego, co z powodzeniem od dziesięcioleci uskuteczniają władze regionu na północy kraju, gdzie Gdańsk, Gdynia i Sopot wiodą prym w sztuce jednoczenia sił i potencjałów. Spolaryzowani na działanie próbują stosować władzę realną w służbie mieszkańcom ze skutecznością godną pochwały. W Lubuskim dzieje się odwrotnie   Zielona Góra, Sulechów i Nowa Sól miały się stać Lubuskim Trójmiastem na skalę naszych  możliwości. Ambicje wielkie, natomiast możliwości ograniczone. Z szumnych zapowiedzi, snutych przez ówczesnych polityków, połączenia kilku miast średniej wielkości w jedną wielką aglomerację, za pomocą szybkich kolei, autostrad wspólnych działań i integracji regionu pozostały jedynie idee i hasła, które teraz Testerzy z premedytacją wykorzystują do promocji lubuskiego narybku artystycznego.

Mamy niezwykły zaszczyt zaprosić wszystkich na kolejny koncert w Kawonie pod tytułem „Patryk Cyplik i Goście”. W światku artystycznym dzieje się bowiem więcej i prawdziwiej, namacalniej. Powstają idee, które są wdrażane w życie bez protektoratu prezydenta i  jego popleczników. Kawon Piwnica Artystyczna to prywatne miejsce, które skupia i zaprasza uznanych artystów od niepamiętnych czasów. Tym razem, po raz kolejny zresztą,  otwiera swoje podwoje dla młodszych. Z Gęby rodem. Choć nie tylko. Gęba to klub i scena gdzie wykluwa się narybek w kolebce Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe. W Zielonej Górze działa też prężnie Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna FRUUU. Patryk i spółka również tam się udzielają. Nawet częściej niż czasem.

Co Patryk mówi o swoim repertuarze?
W tym roku odszedłem od konwencji piosenek autorskich. Robiąc sobie przerwę od twórczości własnej, sięgnąłem po utwory ludzi znacznie bardziej doświadczonych, którzy niejedną piosenkę już napisali. Troszkę z zespołem przy niektórych poszperaliśmy, przy niektórych nieco mniej. Niektóre poznacie po pierwszych nutach, niektóre sprawią może większy kłopot.

A w zespole towarzyszyć mi będą:
– PAWEŁ MARKULAK (instrumenty klawiszowe)
– MAGDALENA KOZINOGA (gitara basowa)
– KAMILA OCHĘDOWSKA (perkusja)
– ADAM TERESA (trąbka)

 

 

Patryk Cyplik JEST OGÓLNIE TERAZ W KROPCE. i…  TO NIE NA ŻARTY. Inicjatywa Sceniczna Fruuu  skupia wiele grup improwizujących i trzyma je w szachu (by nie powiedzieć w szafie) do momentu rozpoczęcia kolejnego meczu. Formacja KROPKA  wraz z Partykiem również się w to wpisuje intensywnie wyczekując kolejnej daty pojedynku improwizowanego. Wtedy wszystko się rogrywa.

Przykładowe zapowiedzi do wydarzenia, na znanym portalu społecznościowym, podczas którego KROPKA pojedynkowała się z formacją CZWORACZKI tutaj:

Czworaczki w składzie Jadwiga Macewicz (prywatnie wokalistka), Magdalena Budzyniak (publicznie aktorka w Terminus A Quo), Paweł Furdak (Inicjatywa Sceniczna Fruuu), Łukasz Skrzypek Dołęga (Fruuu) oraz Kropka dokonali czynów heroicznych bezpośrednio po obiedzie i jeszcze przed kolacją z pełnymi brzuchami i zaangażowaniem. Publika pękała ze śmiechu. Oni na scenie nie… tylko z tego powodu.

https://www.facebook.com/events/182988882306779/

 

 

KROPKA skład / Patryk Cyplik Kornelia Urbaniak, Jędrek Teluk, Grzegorz Grabas i Szymon Zubek / Fot. Fruuu
KROPKA skład / Patryk Cyplik Kornelia Urbaniak, Jędrek Teluk, Grzegorz Grabas i Szymon Zubek / Fot. Fruuu

 

 

.

Patryk Cyplik do obejrzenia tutaj

 

https://www.facebook.com/patryk.cyplik

Poza Patrykiem oraz zespołem wystąpią również niezwykli goście ze swoim repertuarem autorskim.

CHUDA WIEDŹMA (ANITA ŁĘCKA)

 

https://www.facebook.com/Anitachudawiedzma/?ref=br_rs

oraz
ZUZANNA WIŚNIEWSKA

https://www.facebook.com/VoZuzanna/

 

.

 

Jak już wspomnieliśmy Patryk Cyplik działa w Inicjatywie Scenicznej FRUUU gdzie improwizuje z powodzeniem od kilku lat. Zastanówmy się czym jest improwizacja?
Impro to sztuka tworzenia scenek bez wcześniejszego przygotowania, bez scenariusza, w oparciu o umiejętności skojarzeń, kreatywności, wzajemnego słuchania i zaufania na scenie.
 
Kim jest Inicjatywa Sceniczna FRUUU?
To stowarzyszenie promujące wszelkie sztuki sceniczne, z naciskiem na improwizację. Istniejeją już od ośmiu lat i w Zielonej Górze zrealizowali wiele projektów takich jak cykliczne warsztaty improwizacji scenicznej, kabaretowe, Lubuskie Warsztaty Improwizacji i Kabaretu, Festiwal Improwizacji i Humoru „ImproH” i wiele innych.
Więcej info na stronie:
To tyle jeśli chodzi o dygresje. Zwykle mamy ich kilka w zanadrzu.
Tymczasem, wracając do tematu zapowiedzi
Koncert Patryk Cyplik i Goście

 

Kiedy? 7.06.2018r. (czwartek)
O której? 19:00
Gdzie? Piwnica Artystyczna Kawon
Za ile? ZA FREEE!!!

Otaguj się! #Koncert #Piosenkarz #autorpiosenek #Poezjaśpiewana i #przyjdź!

Testerzy Imprez polecają!

 

Koncert Patryk Cyplik i Goście 07.06.2018 / Piwnica Artystyczna KAWON Zielona Góra Zamkowa 5