Plakat zapowiadający film "Ed Wood", reż. Tim Burton

I Zielonogorski Festiwal Złego Kina. Ed Wood Tim Burton Tommy Wiseau. Tak złe, że aż dobre!

I Zielonogórski Festiwal Złego Kina‎. Zdj. mat. organizatora
I Zielonogórski Festiwal Złego Kina‎. Zdj. mat. organizatora
I Zielonogórski Festiwal Złego Kina. Złe aktorstwo! Zły scenariusz! Zła reżyseria! Tak złe że aż dobre!
 
Zapraszamy wszystkich na I Zielonogórski Festiwal Złego Kina. Piotr Babczyszyn oraz Marek Lalko postanowili zorganizować pokaz filmów tak złych że aż dobrych… Zaczynamy 19 stycznia o godzinie 20:00 przy ul Fabryczna 13-pierwsze piętro. Zobaczymy m.in. „Ed Wood” Tima Burtona, The Room w reżyserii Tommego Wiseau wyświetlano jedynie w kilku kalifornijskich kinach, i in.
.
Kadr z filmu "The Room" The Room w reżyserii Tommego Wiseau
Kadr z filmu „The Room” The Room w reżyserii Tommego Wiseau
 
The Room w reżyserii Tommego Wiseau. Film określany jako Obywatel Kane złego kina.
.
Pierwszym filmem jaki obejrzymy 19 stycznia będzie „The Room” w reżyserii Tommego Wiseau. Film określany jako Obywatel Kane złego kina. Zapewne dlatego że Tommy Wiseau podobnie jak Orson Welles oprócz reżyserii zajął się produkcją, scenariuszem a także zagrał główną role w swoim „dziele”. Z jakim skutkiem?? Ocenimy 19 stycznia… Dodatkowym atutem filmu Tommego Wiseau jest fakt, że 9 lutego w polskich kinach premierę ma The Disaster Artist w reżyserii Jamesa Franco opowiadający historie powstania właśnie filmu The Room. Serdecznie zapraszamy.
.

.
„The Room” wyświetlano jedynie w kilku kalifornijskich kinach, utrzymał się na ekranach jedynie przez dwa tygodnie. Film, który w wyniku decyzji Tommego Wiseau, który był zarówno producentem, jak i reżyserem kosztował blisko 6 milionów dolarów, zarobił 1,8 tys. dolarów. Na drzwiach kina wywieszono kartkę z napisem „żadnych zwrotów”. A jedna z recenzji zatytułowana była: „Oglądanie tego filmu jest jak dźgnięcie nożem w głowę”.
.
Plakat zapowiadający film "Ed Wood", reż. Tim Burton
Plakat zapowiadający film „Ed Wood”, reż. Tim Burton
Kolejny film, jaki obejrzymy 19 stycznia, nie będzie filmem złym, będzie to film wręcz bardzo dobry, w genialny sposób opowiadający historie najgorszego reżysera wszech-czasów… Edwarda D. Wooda Jr. Mowa o filmie Ed Wood w reżyserii Tima Burtona. W roli tytułowej zobaczymy świetnego Johnnego Deepa, natomiast w rolach drugoplanowych rewelacyjne kreacje stworzyli Martin Landau (oscar za najlepszą drugoplanową role męską), Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette, Jeffrey Jones i oczywiście Bill Murray… Najważniejsze jest jednak to, że aby przejść do twórczości Eda Wooda koniecznie trzeba zobaczyć ten film …
Ed Wood – Official Trailer
 
Opublikowany na YT 8 grudnia 2010
Johnny Depp in yet another cult movie, depicting the mostly true story of the legendary director of awful movies and his strange group of friends and actors.
.

.
„Ed Wood” To całkiem niezły film.
Nawet bardzo dobry… Jednak opowiada o Edwardzie D. Wood Jr i nie wyobrażam sobie aby zacząć oglądać cokolwiek najgorszego reżysera wszech czasów bez wstępu w postaci tego filmu – opowiada Piotr Babczyszyn.
Ostatnim filmem jaki zobaczymy 19 stycznia, będzie Plan 9 from Outer Space w reżyserii Edwarda D. Wooda Jr. Film przez wielu uznawany za najgorszy w historii. Ed Wood miał niezwykłą „rękę” do tworzenia filmów, wszystkie są absolutnie ZŁE!! A najgorszym z najgorszych jest właśnie Plan 9 from Outer Space … Myślę, że będzie to idealne zakończenie wieczoru…
Plakat z filmu "Plan 9 from Outer Space" w reż. Edward D. Wood Jr.
Plakat z filmu „Plan 9 from Outer Space” w reż. Edward D. Wood Jr.
 
Trailer  filmu „Plan 9 from outer space” https://www.youtube.com/watch?v=u2ukRYsYPmo
Ciekawostka:”Plan dziewięć z kosmosu” pierwotnie nosił tytuł „Hieny cmentarne z Kosmosu”. Tytuł jednak nie spodobał się baptystom finansującym dzieło, zażądali więc jego zmiany.

.
I Zielonogórski Festiwal Złego Kina
19 stycznia 2018
w godzinach 20:00 – 23:00
Zaułek Artystów Krzywy Komin
Fundacja Salony
ul. Fabryczna 13, 65-410 Zielona Góra, Polska
Testerzy Imprez polecają!
Plan 9 from Outer Space w reżyserii Edwarda D. Wooda Jr