The Best of Gęba na festiwalu ImproH. Fot. Daria Machniak

Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017 Dwa dni występów najlepszych grup improwizacyjnych z Polski

 Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017!

Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017

Inicjatywa Sceniczna „FRUUU” zapraszała na dwa dni występów najlepszych grup improwizacyjnych z Polski oraz gwiazd takich jak Andrzej Poniedzielski oraz Ewa Błachnio! Tak było rok temu. Jak będzie teraz? Można się będzie o tym przekonać już w piątek. Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie na pewno inaczej, lepiej, śmieszniej, bardziej.

Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017 to dwa dni fantastycznej zabawy w klubie Kawon Piwnica Artystyczna.
Improwizacja, stand up, kabaret, piosenka… oraz kilka innych atrakcji czeka miłośników tego rodzaju spędzania wolnego czasu.

Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu wpadło na pomysł, by w Grunbergu improwizacja kabaretowa zaistniała z rozmachem, czyli w formie Festiwalu IMPROwizacji i Humoru – ImProH. Do występów zaproszono improwizatorów, stand-uperów, „klasycznych” satyryków.
Trzy formacje zaproszone, czyli Gęba, Impy – to ci z żelazkiem i Skład Muzyczny Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn – to z kolei  ta piątka facetów w rzędzie – na zdjęciach poniżej – oraz cztery  formacje na Otwartą Scenę ImproH, czyli Coś krótkiego, LampArt, L et S Duet – na zdjęciu to ci dwaj na krzesełkach i Kaczmar solo impro.
Z punktu widzenia sprawiedliwego, Testerzy uważają, że słusznie byłoby pokazać więcej  zaproszonych gości tak by zrobili to, czym Fruuuu fantastycznie zajmuje się na co dzień. Z drugiej strony akurat Otwarta Scena ImproH wkomponowuje się w zamysł całokształtu festiwalu… Zapraszamy zatem wszystkie spragnione duszyszczki na niedoścignione, nieodgadnione, z kunsztem i pietyzmem improwizowane show, które stanie się na naszych oczach realną rzeczywistością. Co tym razem wpadnie do głowy członkom Fruuuu?  Czego może spodziewać się, prócz walorów wymienionych powyżej, wymagająca zielonogórska publika? Przyjdzcie zobaczcie jak sprawnie poradzą sobie z wyśrubowanymi oczekiwaniami artyści.
.
The Best of Gęba na festiwalu ImproH. Fot. Daria Machniak
The Best of Gęba na festiwalu ImproH. Fot. Daria Machniak
Skład Muzyczny Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Fot. mat. organizatora
Skład Muzyczny Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Fot. mat. organizatora
L et S Duet na ImproH 2017 Fot. mat. organizatora
L et S Duet na ImproH 2017 Fot. mat. organizatora
LampArt na ImproH 2017 fot. mat. organizatora
LampArt na ImproH 2017 fot. mat. organizatora
Impy na ImproH 2017. Fot. mat. organizatora
Impy na ImproH 2017. Fot. mat. organizatora
.
Rys historyczny ImproH
W okresie wciąż młodego impro w Polsce zaczęło mnożyć się od festiwalu wszelkiego rodzaju do przeglądów wszelakiej maści do tego stopnia, że czasem można odnieść wrażenie że widz oglądając dostaje spazmów lub co najmniej zapaści. Organizatorzy ImproH stwierdzili, że takowego nie może zabraknąć i u nas. Ówczesny prezes naszego stowarzyszenia Maciek Wojciechowski wyszedł z inicjatywą stworzenia festiwalu improwizacji i humoru – połączenia fascynującego nas impro z bogatą i szeroko rozumianą sceną komediową, z której Zielona Góra słynie nie od dziś. Tak powstał „ImproH” – opowiada Patryk Cyplik odpowiedzialny za kontakty z mediami ImproHowiec z Inicjatywy Scenicznej Fruuuu.
Ula Jurkiewicz, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Sceniczna Fruuu,  wspominała  już nam o tym, co zobaczymy podczas tegorocznego festiwalu ImproH. Przypominamy więc pokrótce co też czeka nas w najbliższy weekend na scenie klubu Kawon.
Pierwszego dnia festiwalu, w piątek 8 grudnia  o godz. 20.00 zaplanowano koncert „The Best of Gęba”, czyli kabaret, stand up, piosenka, improwizacja, humor w wykonaniu artystów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, związanych z legendarnym klubem studenckim UZ „Gęba”. W drugiej części wieczoru zaplanowano też spektakl impro. Wystąpią m.in. członkowie grup Fruuu, Wigry3, Strunsi, kabaretów Zachodni czy Made in China.
Dlaczego The Best of Gęba /The Normal of Gęba ? Ponieważ chcemy pokazać to, co Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe ma najlepszego. Czasem zamiennie stosujemy określenie The Normal of Gęba,  bo to normalne, że tak świetne rzeczy można zobaczyć często na gorąco, premierowo tylko w klubie kabaretowym Gęba. Potem to idzie w świat. Swoje pierwsze kroki i warsztat  szlifowali tutaj przecież m.in. kabaret Jurki, kabaret Made in China, kabaret Hrabi,  kabaret Zachodni (dawniej Słuchajcie), Hlynur, K2, Wigry 3 i  inni słynni.
 
Natomiast w sobotę, 9 grudnia o 19.00 – Otwarta Scena Impro, czyli prezentacje czterech grup impro z Polski. Wystąpią: Rafał Kaczmarski z Olsztyna, L et S Duet z Gdańska, Coś Krótkiego z Warszawy, LampArt z Krakowa. Do tego – niesamowita grupa improwizacyjna Impy z Warszawy oraz koncert zespołu Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn – zwycięzców krakowskiego festiwalu Paka.
.

PROGRAM ImproH

PIĄTEK 8.12.2017 r.
Godz. 20:00 Kawon

1) Koncert pt. „The Best of Gęba” czyli wszystko co najlepsze mamy! Kabaret, stand up, piosenka, improwizacja, humor w wykonaniu zielonogórskich artystów zagłębia kabaretowego.

2) Spektakl impro w wykonaniu artystów zielonogórskiego środowiska kabaretowego.

3) Afterparty do białego rana!!

SOBOTA 9.12.2017 r.
Godz. 19:00 Kawon

1) Otwarta Scena Impro czyli prezentacje 4 grup impro z Polski.

Rafał Kaczmarski z Olsztyna

L et S DUET z Gdańska

Coś Krótkiego z Warszawy

LampArt z Krakowa

2) występ grupy improwizacyjnej Impy z Warszawy

3) koncert zespołu Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

4) Afterparty do białego rana!

.

BILETY

Piątek 8/12/2017

https://abilet.pl/impreza/improh-2017-piatek-4080

Sobota 9/12/2017

https://abilet.pl/impreza/improh-2017-sobota-4081

Karnet dwu dniowy

https://abilet.pl/impreza/improh-2017-bilet-2-dniowy-4079

.

Więcej o ImproH

.

Historia

.

http://www.gazetalubuska.pl/kultura/a/improh-nowy-festiwal-w-zielonej-gorze-poczuj-moc-humoru-i-improwizacji-wideo,11532044/

.

Aktualności

.

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zielona-gora/a/festiwal-improh-2017-czyli-dwa-wieczory-spontanicznego-smiechu-w-zielonej-gorze,12740290/

.

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,22742636,improwizacja-stand-up-kabaret-co-czeka-nas-na-festiwalu.html

.

Z ostatniej chwili…

 

ImproH zacznie się punktualnie

Proszę państwa, jest godzina 19.57 – zapowiada Jarosław Sobański z kabaretu Zachodni – ale traktujcie Państwo czas z przymrużeniem oka i przyjmijcie, że jest dokładnie  19.52. Zaczniemy punktualnie.  Z tym, że cofnijcie na swoich zegarkach  czas o 5 min. Tymczasem oczekiwanie na umiał Wam stale zespół w składzie Albert Bezdziczek, Stanisław Zimniewicz.

.

Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017 

Testerzy Imprez polecają!

The Best of Gęba na festiwalu ImproH. Fot. Daria Machniak
The Best of Gęba na festiwalu ImproH. Fot. Daria Machniak

Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017.12.8-9