MANIFESTO_Kino Pod Baranami‎Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem - przedpremiera 2017.11.06

Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem – MANIFESTO w reżyserii Juliana Rosefeldta przedpremiera

MANIFESTO_Kino Pod Baranami‎Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem - przedpremiera 2017.11.06

Manifesto w  Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art zaprasza na pokaz przedpremierowy MANIFESTO.  
Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem.  Tym razem Małopolski Ogród Sztuki wypelnią dyskusje, które będą krążyły wokół obrazu  MANIFESTO  w reżyserii  Juliana Rosefeldta. Będzie to pokaz przedpremierowy. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett (Carol, Blue Jasmine) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością.
 
KIEDY:
☛ poniedziałek, 6 listopada 2017, godz. 20.05
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)
#baranywogrodzie #baranywmosie
 
Zapraszamy na Spotkanie Filozoficzne – po raz kolejny – wspólnie z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W programie przedpremierowy pokaz bezkompromisowego i hipnotycznego filmu MANIFESTO w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem z udziałem Maszy Potockiej, dyrektor MOCAK-u.
 
 
Zrealizowany przez wybitnego artystę wizualnego Juliana Rosefeldta Manifesto prezentowany był najpierw w galeriach jako rozpisana na trzynaście ekranów instalacja. Dziś rozpoczyna swoje kolejne życie, tym razem jako film, udowadniając, że niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat.
 
Polską premierę filmu zaplanowano na 17 listopada 2017 roku.
 
Pokaz odbędzie się w baranowej sali kinowej w Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12). W rozmowie po projekcji weźmie udział Masza Potocka – krytyk i kurator sztuki, dyrektor MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art.
 
Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
 
BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
14 zł (senior)
Bilety dostępne w kasach Kina, w kasie w MOS oraz online ☛ http://bit.ly/2igRonP
 
O FILMIE:
MANIFESTO | Manifesto
reż. Julian Rosefeldt, Niemcy/Australia 2016, 95′
(premiera: 17 listopada 2017)
 
✩ Festiwal Biografilm 2017: Guerilla Staff Award (Julian Rosefeldt)
✩ MFF w Stambule 2017: nominacja do Złotego Tulipana (Julian Rosefeldt)
✩ 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
 
Każda z postaci granych przez Blanchett wygłasza na ekranie fragmenty słynnych manifestów autorstwa pisarzy i reżyserów, malarzy i tancerzy, rzeźbiarzy i poetów, filozofów i architektów: von Triera, Marksa, Apollinaire’a, Malewicza i wielu, wielu innych. W swoich performansach Blanchett nie tylko demonstruje najwyższej próby aktorski kunszt, ale także wraz ze swoimi bohaterami testuje potęgę dwudziestowiecznych proroctw, które Rosefeldt umieszcza w często zabawnych kontekstach. Kamera Christopha Kraussa portretuje postindustrialne pejzaże, wciska się do ciasnej klitki w bloku, zanurza w sterylne wnętrza instytutów badawczych, w mroki balangi na koncertowym backstage’u, spływa w błękitny chłód telewizyjnego studia. Zagląda też do jasnej klasy, gdzie Cate Blanchett daje dzieciom lekcję manifestów filmowych.
 
PARTNERZY:
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art
Małopolski Ogród Sztuki
Filozofuj. Zatem… Nie filozuj
Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem: Manifesto (przedpremiera)
6 listopada 2017 w godzinach 20:05 – 0:00
Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12, 31-124 Kraków
Testerzy Imprez polecają!

MANIFESTO_Kino Pod Baranami‎Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem - przedpremiera 2017.11.06

MANIFESTO_Kino Pod Baranami‎Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem - przedpremiera 2017.11.06
MANIFESTO_Kino Pod Baranami‎Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem – przedpremiera 2017.11.06