fot. Filip Pielesiak. Premiera w LT. 2017.10.28. Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Wielbiciel, prześladowca, czy współczesny stalker.

Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Wielbiciel, prześladowca, czy współczesny stalker. Premiera w LT.

TANCERZ MECENASA KRAYKOWSKIEGO premiera LT 2017.10.28 rez. Jacek Bunsch. PLAKAT
Kim jest Tancerz – Tancerz mecenasa Kraykowskiego? Wielbicielem, prześladowcą, czy po prostu współczesnym stalkerem? Naznaczony niezwykłą i tajemniczą chorobą – epilepsją – czuje się przez ową świętą przypadłość namaszczony. Jego relacja z mecenasem, człowiekiem sukcesu i doskonałego porządku świata, rozpięta została pomiędzy miłością a nienawiścią, jednoczesnym wznoszeniem ołtarza i bluźnierczym pragnieniem obalenia. Czyżby to była zależność syn-ojciec, a w ostateczności człowiek-bóg? Wszystko rozgrywa się w transowym rytmie karnawałowego śmiechu, frenetycznego tańca, który stwarza i niszczy. W takim obrazie rzeczywistości nie sposób utrzymać równowagę, oddzielić tonację serio od kpiny. Ale czyż nie jest to niezwykle aktualna wizja świata, który nas otacza? Świata, w którym prawdziwa tragedia natychmiast wykrzywia się w groteskę. W gombrowiczowskim kościele ludzkim jeden stwarza drugiego, wywyższa i podnosi do godności króla niedotykalnego, by potem – jak króla karnawałowego – dotknąć go i strącić. Nie dajmy się zwieść – pod maską śmiechu i zabawy czai się groza. Jacek Bunsch
TANCERZ MECENASA KRAYKOWSKIEGO premiera w Lubuskim Teatrze 2017.10.28 reż. rez. Jacek Bunsch, ayst. reż. James Marcolm, Ruch Pawel Matyasik
TANCERZ MECENASA KRAYKOWSKIEGO – Premiera w LT, reż. Jacek Bunsch, fot. Filip Pielesiak
Choreografią spektaklu „Tancerz mecenasa Kraykowskiego” zajął się Paweł Matyasika:
Pedagog, tancerz, choreograf, animator kultury. Były tancerz i pedagog w Polskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Ewy Wycichowskiej w Poznaniu oraz Gdańskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Melisy Monteros i Wojciecha Mochnieja w Gdańsku. Wykładał taniec współczesny, ruch sceniczny, improwizacje i kompozycje tańca na min. takich uczelniach jak: Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu a tak że w Zespole Szkół Artystycznych ,,TOP-ART.” w Szczecinie. Od paru lat współpracuje z Teatrem Lubuskim tworząc ruch sceniczny do takich spektakli jak min: „Leonce i Lena”, „Caligulla” ,”Samotny zachód”- R. Czechowskiego, „Fernando Krapp”-K. Knodler,” Dżama”-P. Kamzy oraz „Tymoteusz wśród ptaków” K.Kawalec. Obecnie mieszka w Zielonej Górze i pracuje w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze.
Choreograf spektaklu "Tancerz mecenasa Kraykowskiego", Paweł Matyasik
Choreograf spektaklu „Tancerz mecenasa Kraykowskiego”, Paweł Matyasik
Premiera spektaklu „Tancerz mecenasa Kraykowskiego”na podstawie Gombrowicza już w najbliższy weekend. Oto aktorzy, których zobaczycie w spektaklu.
Z Jackiem Bunchem reżyserem „Tancerza mecenasa Kraykowskiego” pt. GOMBROWICZ TU I TERAZ. Rozmawę poprowadzi w Radio Zachód red, Czesław Markiewicz w audycji „Spotkanie z Muzami” po premierze w LT  w niedzielę 29 października w samo południe.
TANCERZ MECENASA KRAYKOWSKIEGO - Aktorzy biorący udział w spektaklu. Fot materiały organizatora
TANCERZ MECENASA KRAYKOWSKIEGO – Aktorzy biorący udział w spektaklu. Fot materiały organizatora
Tancerz mecenasa Kraykowskiego – Premiera w LT
Adaptacja i reżyseria: Jacek Bunsch
Scenografia i kostiumy: Natalia Kornecka
Muzyka: Janusz Grzywacz
Plastyka ruchu: Paweł Matyasik
Projekcje: Jacek Katos
Asystent reżysera: James Malcolm
Inspicjentka: Dobrosława Trębacz
fot. Filip Pielesiak
Obsada:
Tancerz – James Malcolm
Lech Mackiewicz – Mecenas Kraykowski
Żona – Tatiana Kołodziejsa
Doktorowa – Joanna Świrska
 
Tancerz mecenasa Kraykowskiego – Premiera
28 października 2017 godz. 19:00
Lubuski Teatr
Al. Niepodległości 3/5, 65-048 Zielona Góra
Informacje o biletach
Testerzy Imprez polecają!
fot. Filip Pielesiak. Premiera w LT. 2017.10.28. Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Wielbiciel, prześladowca, czy współczesny stalker.