Lubuski Teatr. ‎Pustka. Pustynia. Nic - Wrocławski Teatr Pantomimy

Pustka. Pustynia. Nic – Wrocławski Teatr Pantomimy zada Gombrowiczowi cios! Zrobi z Gombrowicza…

Lubuski Teatr. ‎Pustka. Pustynia. Nic - Wrocławski Teatr Pantomimy
 .
Pustka. Pustynia. Nic – Wrocławski Teatr Pantomimy
 .
Zadać Gombrowiczowi cios! Zrobić z Gombrowicza pantomimę!
 .
Odebrać mu słowa i zostawić tylko ciała, ciała uwikłane w inne ciała! Człowieka postawić przed człowiekiem. W pustce. Niech wije się przed tym drugim, niech staje się tym drugim mimowolnie, niech pod ciężarem drugiego człowieka zmienia się, niech gubi się w drugim, trzecim, czwartym człowieku!
Widza nasączyć namiętnościami i abstrakcjami, chaosem i kalkulacją. Niech ogląda te… te golgoty!
 .
Ten Spektakl to przejaw pychy. To skandal i profanacja. Poniedziałek – Gombrowicz, wtorek – Gombrowicz, środa – Gombrowicz, czwartek – My. Gombrowicz wlazł w nas. My wleźliśmy w Gombrowicza. Za chwilę my wleziemy w Was. I już nikt nie będzie wiedział kim jest w tym błądzeniu po Pustyni.
.
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego już 4 października wołał: Halo Zielona Góra <3 Ruszamy z drugą odsłoną projektu Pantomima NOW w ramach programu Scena dla Tańca.  25 października zobaczycie przedstawienie „Pustka. Pustynia. Nic.” w reżyserii Leszka Bzdyla w Lubuskim Teatrze. Bilety w sprzedaży od początku miesiąca (link poniżej).
 .
Jeśli Marian… jeśli Witold… jeśli ten Gombrowicz przekonywał, będąc u końca swojej drogi naznaczania świata sobą, że chce napisać coś, co umyka kategoriom literackim, co nie byłoby ani powieścią, ani dramatem i co oparte byłoby na relacji tylko dwóch postaci: Człowieka i Cierpiącej Muchy, to czy sam siebie nie niwelował, czy sam siebie nie redukował do roli obserwatora… do roli obserwatora fabuły bez historii… czy sam nie wyznaczał kierunku dla tego uwalniającego „Nic”? Pantomima. „Pustka. Pustynia. Nic.” I imaginarium ludzkich poruszeń! Pisze Leszek Bzdyl zapraszając na spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Bawcie się dobrze! 
.
Wrocławski Teatr Pantomimy powstał w 1956 roku. Jego założycielem i kierownikiem artystycznym był choreograf i reżyser Henryk Tomaszewski (20.11.1919-23.09.2001). Unikalność Wrocławskiego Teatru Pantomimy to efekt wypracowanego przez Tomaszewskiego studyjnego sposobu kształcenia mima totalnego. Poszukiwania prawdy (w) ruchu oraz nowych środków wyrazu, umożliwiły tworzenie choreodramów spektaklowych: widowisk o bogatej scenografii i oprawie muzycznej, w których ruch nie jest prostym ekwiwalentem słowa, a syntezą doznań i wrażeń. Osobliwe wizje reżyserskie i autorskie programy Tomaszewskiego przyniosły zespołowi popularność w kraju i za granicą oraz liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach. Od 2009 roku dyrektorem naczelnym Teatru jest Zbigniew Szymczyk. Obecna linia programowa WTP skupia się wokół zagadnień szeroko pojętego teatru fizycznego, wzbogacając środki pantomimy o różnorodne konwencje teatralne. Zespół Teatru prowadzi również zajęcia warsztatowe i programy edukacyjne z zakresu pantomimy i teatru ruchu. W roku 2016 WTP obchodził jubileusz 60-lecia istnienia.
 .
reżyseria: Leszek Bzdyl
scenografia: Maciej Chojnacki
muzyka: Mikołaj Trzaska
choreografia i wykonanie: Agnieszka Dziewa, Monika Rostecka, Paulina Jóźwin, Jan Kochanowski, Zbigniew Koźmiński
kurator: Piotr Soroka
 .
Co
Pustka. Pustynia. Nic – Wrocławski Teatr Pantomimy
 .
Gdzie
Lubuski Teatr, Al. Niepodleglości, Zielona Góra
 .
 Kiedy
25 października  godz. 18:00 – 19:30
 .
Po ile
Informacje o biletach
 .
 .
Pustka. Pustynia. Nic – Wrocławski Teatr Pantomimy
w ramach projektu Pantomima NOW dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
.
 Testerzy Imprez polecają!
.
Lubuski Teatr. ‎Pustka. Pustynia. Nic - Wrocławski Teatr Pantomimy