Niedzielne rozruchy 2017.08.30 Wrocław

Niedzielne rozruchy i Wrocławska Inicjatywa Taneczna. Demokratyczna, oddolna inicjatywa w kulturze

 

Niedzielne rozruchy 2017.08.30 Wrocław
Zaczynając od 30 lipca, co tydzień, w każdą kolejną wakacyjną niedziele o godzinie 17:00 zapraszamy na Niedzielne Rozruchy. Rozgrzewać ciało i zagrzewać się do działania będziemy przed każdym nowym tygodniem. Otwartą, darmową rozgrzewkę każdorazowo prowadzić będą nauczyciele tańca doświadczeni w innej technice ruchu. Od tańca współczesnego, przez hip-hop do capoeiry. Dla amatorów i zaawansowanych.
 
30.07 Weź się oderwij! Tomek Pomersbach
6.08 New style hustle Marcelina & Stazy
13.08 Groove Weronika Muszkieta
20.08 Movement Tomasz Koszański
27.08 Upside down Zuzanna Nir
 
W zależności od pogody- ruszamy się na trawie albo w przejściu – pod dachem więc nie bójcie się deszczu!
///
Najbliższe dwa terminy- bardziej szczegółowo- poniżej:
 
30.07 Weź się oderwij! Tomek Pomersbach
Wyskok, przeskok, naskok, podskok, zeskok, lub po prostu- skok… Aktywność skakania jest jedną z kilku podstawowych aktywności fizycznych, jakie podejmuje ludzkie ciało. Skakanie daje nam poczucie lekkości, swobody, chwilowego unoszenia się ponad ziemią. ‚Weź się oderwij!’ to zaproszenie do doświadczania wolności i radości, jakie daje nam skakanie. W ramach zajęć będziemy wspólnie odkrywać różnego rodzaju skoki, jak również bawić się rytmem, dynamiką, zmianami tempa oraz kierunku ruchu.
 
Tomek Pomersbach
Uwielbiam taniec, ruch i wszystko, co ma związek z ciałem. I ludzi bardzo lubię, i bardzo lubię dzielić się z nimi moją pasją do tańca i ruchowych poszukiwań. Gdybym miał się umieścić w jakiejś
‚szufladzie’, byłby to zapewne taniec współczesny (choć szuflada ta ostatnimi czasy zaczyna mocno pękać w szwach i przestawać mieścić rozrastającą się w niej wielość technik poruszania się). A to za sprawą studiów odbytych na London Contemporary Dance School, 3,5 roku przepracowanych w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, jak i szeregu projektów (w Polsce i poza jej granicami), w których brałem udział jako tancerz niezależny, z szeroko pojętej dziedziny ‚teatr tańca/ taniec współczesny’.
///
 
6.08 New Style Hustle Marcelina & Stazy
Tym razem poznamy konkretną technikę – New Style Hustle. Jest to taniec w parach inspirowany Latin Hustle, który zrobił furorę w USA na przełomie lat 70-tych i 80-tych. W 2010 roku został odświeżony i zmodyfikowany przez Jeffa Selby i Robyn Baltzer. Na przestrzeni tych 7 lat styl ten rozszerzył się z Nowego Yorku na praktycznie cały świat, jako ruch, który zrzesza ludzi z różnych środowisk i światów tanecznych, głównie streetdance’owych. Styl, który na początku tańczono głównie do house’u i disco dziś się rozwija i eksperymentuje z innymi gatunkami muzycznymi.
 
Marcelina
Tańczę od dzieciństwa, zaczynałam od baletu idąc przez jazz, współczesny aż trafiłam do street dance’owego świata. Obecnie jestem skupiona na housie i vogue. Fuzja różnych stylów doprowadziła mnie do New Style Hustle. W tańcu najważniejsza dla mnie jest wieź między tancerzami.
 
Stazy
Jestem bboyem, artystą ruchowym, członkiem grupy teatralnej. W 2014 roku poznałem NSH i wiedziałem że chce sprowadzić to do własnego miasta. Zorganizowałem warsztaty z całym składem NSH Crew i w ten właśnie sposób rozpoczęła się hustlowa przygoda we Wrocławiu. W 2015 roku uzyskałem zgodę na nauczanie tego stylu od twórcy tego tańca – Jeffa.
 
Od 2015 roku razem tańczą, uczą i występują. Poza Wrocławiem mieli przyjemność uczyć i dzielić się swoim spojrzeniem na taniec w Czechach, Portugalii, Holandii i Hiszpanii. Występowali chociażby na Street Dance Campie w 2016 roku z Jeffem Selby I całą ekipą NSH Crew, której są członkami. Na rodzimej scenie mieli pokaz m.in. na jednym z najbardziej prestiżowych hip hopowych festiwali tanecznych w Polsce – Real Skill.
 
Wrocławska Inicjatywa Taneczna
 
Wrocławska Inicjatywa Taneczna to demokratyczna, oddolna inicjatywa utworzona dzięki porozumieniu wrocławskiego środowiska tanecznego. Jesteśmy praktykami, teoretykami lub po prostu fanami tańca, ruchu, choreografii, czy performansu. Interesuje nas samo ciało, które wykonuje pewne sekwencje ale też kontekst jaki to działanie tworzy. Zapraszamy do współpracy.
 
Niedzielne Rozruchy – vol 1

 

 
30 lipca – 13 sierpnia
30 lipca o 17:00 do 13 sierpnia od godz. 17:00

Gdzie?

Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna
Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
 

 

Wrocławska Inicjatywa Taneczna zaprasza na
 
NIEDZIELNE ROZRUCHY
na Placu Społecznym
 
Kiedy? Kolejne wakacyjne niedziele:
30.07, 6.08, 13.08, 20.08, 27.08
start: 17:00
wstęp wolny
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się poruszać a przy okazji czegoś nauczyć albo spotkać innych, zainteresowanych rozwojem sceny tanecznej we Wrocławiu.
Testerzy Imprez polecają!
Niedzielne rozruchy 2017.08.30 Wrocław