FMW baner-1 OFICJALNY_PRASA

FESTIWAL MICHALINY WISŁOCKIEJ NAUKA ZDROWIE KULTURA LUBNIEWICE 7-9 lipca 2017

FMW baner-1 OFICJALNY_PRASA


 
Festiwal Michaliny Wisłockiej jest pokłosiem wydarzeń, które dzieją się nieustannie od 2011 roku w Lubniewicach. W lipcu 2011 roku w 90 rocznicę urodzin Michaliny Wisłockiej w Radiu Zachód odbyła się audycja, w której profesor Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Zielonogórskiego i dziennikarka Radia Zachód Grażyna Walkowiak przypomnieli o Michalinie Wisłockiej, która z nostalgią opowiadała o tym, jak oczarowały ją Lubniewice lat 50-tych oraz o tym, że wydana w wielomilionowym nakładzie „Sztuka kochania” była właśnie efektem wczasów słynnej doktor w Lubniewicach.
W trakcie audycji uczestniczący, przy aprobacie władz gminnych, zainicjowali utworzenie Parku Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej. W 2012 roku w uroczym, małym, przyzamkowym parku, deklaracja stała się faktem. Choć jest tam wiele do zrobienia (gmina czeka na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie rewitalizacji Parku) to miejsce zyskało sympatię licznej grupy mieszkańców i turystów. Magazyn National Geographic wskazał nasz Park, jako jedno z 10 miejsc w woj. lubuskim, które trzeba odwiedzić.
Miejsca Festiwalu Michaliny Wisłockiej - widok z lotu ptaka. Fot. materiały organizatora
Miejsca Festiwalu Michaliny Wisłockiej – widok z lotu ptaka. Fot. materiały organizatora
 
Na „Mostku Miłości” goście mogą zawiesić kłódki symbolizujące trwałość uczuć. Obok „Mostku Miłości” znajduje się wyjątkowy zakątek z „Ławeczką Miłości”, stanowiący swoistego rodzaju hołd złożony pamięci dr Michaliny Wisłockiej, autorki „Sztuki kochania”, która właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość.
Miejsca Festiwalu -widok z lotu ptaka. Fot. materiały organizatora.
Miejsca Festiwalu -widok z lotu ptaka. Fot. materiały organizatora.
 
Nie mogliśmy nie skorzystać z tak dużego szumu medialnego jaki pojawił się przy okazji wspólnie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych seksuologów, prof. Zbigniewem Izdebskim podjęliśmy decyzję o organizacji I Festiwalu Michaliny Wisłockiej. Wydarzenie łączyć będzie naukę i kulturę i będzie jednym z najbardziej innowacyjnych pod tym względem przedsięwzięć w kraju. Wierzymy, że stanie się znakomitą okazją do prezentacji marki regionu województwa lubuskiego  – mówi Tomasz Jaskuła burmistrz Lubniewic.
 
 
Organizatorem festiwalu  jest Gminny Ośrodek Kultury „Pod Morwą”. Natomiast partnerami Festiwalu są:
Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Warszawski, Polpharma, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Bezpośrednio zaangażowany w projekt jest prof. Zbigniew Izdebski.
MYŚL PRZEWODNIA FESTIWALU
 
Festiwal łączyć będzie naukę i zdrowie z kulturą. Przez obszar związany z seksualnością oddziaływać będzie na liczną grupę odbiorców, a zarazem stawać się będzie publiczną platformą do dyskusji na temat zdrowia seksualnego Polaków. Liczne debaty, najznakomitsi profesorowie z obszaru seksuologii, położnictwa, ginekologii, kardiologii, możliwość zasięgnięcia porady u najlepszych fachowców w kraju zapewnią bardzo wysoki merytoryczny wydarzenia. Nietuzinkowi i uznani artyści, sztuka teatralna, jedyny w Polsce plenerowy pokaz filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” zapewnią   porządną dawkę kultury na bardzo dobrym poziomie. To pierwszy taki festiwal w Polsce i jednocześnie pierwszy w Lubniewicach z czego organizatorzy są szczególnie dumni. Przestrzeń rozrywkowa wypełniona zostanie warsztatami dla dzieci, warsztatami i koncertami jazzowymi oraz wieczornymi dancingami.

 

PROGRAM FESTIWALU
program-festiwal-michaliny-wislockiej-v3 (1)
LUBNIEWICE – KLIP PROMOCYJNY

 
DLACZEGO WARTO BYĆ I UCZESTNICZYĆ W FESTIWALU
Cały projekt to odpowiedź na społeczne, kulturalne i integracyjne potrzeby mieszkańców gminy Lubniewice, województwa lubuskiego, a także zgłaszane przez turystów potrzeby w zakresie utworzenia imprezy, produktu turystycznego, który będzie pełnił absolutnie wyjątkową rolę na mapie woj. lubuskiego, a w perspektywie czasowej w skali całego kraju.
 
Festiwal Michaliny Wisłockiej to pokłosie wydarzeń, które dzieją się nieustannie od 2011 roku w Lubniewicach. W lipcu 2011 roku w 90 rocznicę urodzin Michaliny Wisłockiej w Radiu Zachód odbyła się audycja, w której profesor Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Zielonogórskiego i dziennikarka Radia Zachód Grażyna Walkowiak przypomnieli o Michalinie Wisłockiej, która z nostalgią opowiadała o tym, jak oczarowały ją Lubniewice lat 50-tych.
 
W 2013 r., w obecności licznych gości, otwarto Park Michaliny Wisłockiej, a towarzysząca wydarzeniu debata stała się przyczynkiem do powstania biograficznej książki o dr Michalinie Wisłockiej. „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki” pióra Violetty Ozminkowskiej okazała się niemalże gotowym scenariuszem do filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Od stycznia 2017r. film obejrzało ponad 2 mln widzów, a w nim jedną z głównych ról zagrały Lubniewice. Nie mogliśmy nie skorzystać z ogromnej przestrzeni promocyjnej, która w sposób naturalny zrodziła myśl o Festiwalu. I choć czasu mieliśmy niewiele, a wyzwań setki, wierzymy, że Państwa nie zawiedziemy i spędzimy w Lubniewicach pełne dobrych emocji chwile. Zatem… Do zobaczenia w Lubniewicach!
Austria, Szwajcaria, Słowacja, Litwa, Włochy i Karkonosze. Festiwal Rainbow w tych krajach miał swoje kolejne edycje. Przy okazji Festiwalu Michaliny Wisłockiej Testerzy nie omieszkają warto wspomnieć, że teraz jeżeli ktoś z Was by chciał jakoś podziałać artystycznie to niejaki Jarek z Lubniewic, ukrywający się pod pseudonimem VJ Pathfinder, który ponad 20 lat spędził w Niemczech w Berlinie. Teraz próbuje rozniecić ogień w Lubniewicach i będzie niebawem organizował tam festiwal. VJ Pathfinger planuje zorganizować swego rodzaju comunity w tej lokalnej przestrzeni zwanej heimat z niemiecka – i uczynić z naszej małej ojczyzny poletkiem pozytywnych doznań i doświadczeń wszelakich.
Zapowiada się ciekawie i z rozmachem, ale trzeba też ludzi z dobrą energią i sercem tak aby to jeszcze wzbogacili. Festiwal będzie się odbywał w opuszczonym pałacyku, na zakręcie przy drodze wylotowej z Lubniewic.
Testerzy Imprez polecają!
FMW baner-1 OFICJALNY_PRASA