Muzyka Organika‎Muzyka Organika vol. 2 - Let's Create Our Space. Fot. Paweł Krol

Festiwal Muzyka Organika vol. 2 – Let’s Create Our Space. NASzA – Przestrzeń Kosmiczna

 
Muzyka Organika‎Muzyka Organika vol. 2 - Let's Create Our Space. Fot. Paweł Krol
///
Muzyka Organika to cykl wydarzeń, a zarazem niezależna platforma crowdfundingowa mająca na celu wspieranie miejsc i inicjatyw związanych z ruchem przemian społecznych.
 
Interesują nas inicjatywy tworzące nową jakość relacji międzyludzkich, relacji pomiędzy człowiekiem a przyrodą oraz związane ze zdrowym stylem życia. Wspieramy ruch lokalnej samowystarczalności i sztuki wolnej od roszczeń względem rządu i wszelkich formalnych instytucji grantujących – zaopowiadają inicjatorzy wydarzenia.
 
Nadchodząca Muzyka Organika to ich próba zwrócenia uwagi na nowe miejsce powstające we Wrocławiu – NASzĄ Przestrzeń Kosmiczną. Dwójka wspaniałych ludzi postanowiła otworzyć tutaj otwarte, samofinansujące się miejsce społecznej partycypacji, połączone z salonem tatuażu.
 
Aby zachęcić do bliższego poznania Joanny i Pawła oraz wesprzeć ich projekt, zapraszamy na imprezę w mieszkaniu, o jakości festiwalu. Spotka się tutaj około 30-stu muzyków, aby wypełnić noc improwizacjami w różnych stylach. Do dyspozycji muzyków są 2 duże pokoje.
 
W galerii, usytuowanej pomiędzy nimi można będzie zobaczyć wystawy ważnych przedstawicieli młodego pokolenia(studenci), pokolenia lat 80-tych, jak również dojrzałego pokolenia artystów.
NASzA – przestrzeń kosmiczna, czyli miejsce naszego wydarzenia. Można mówić Dobra NASzA, openminded NASzA, również troszkę WASzA NASzA, czy jak kto woli. Zaiste, mało z tak pootwieranymi baniami ludzi spotykam w swoim życiu. Ale to się zmienia, prawda?
https://youtu.be/7wf30DYMARg?list=UUFmGwqk3-smntm-P_qkJ_KA

NASzA – Przestrzeń Kosmiczna [ english subtitles ]
for ENG scroll down!
Witajcie Kosmiczni Podróżnicy na stronie poświęconej naszej przestrzeni, która wkrótce zacznie działać przy Tęczowej 3, zabytkowym budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu.
 
Szczegółowe informacje
[english info below]
 
Zastrzegamy sobie prawo do podniesienia ceny biletu w związku ze wzrastającymi kosztmai organizacji imprezy. Poniższe warunki obowiązujądo godziny 19:45, w dniu wydarzenia.
 
Aby wejść na imprezę, przygotuj sobie:
 
1. 50 zł jako zrzutę na pokrycie podstawowych kosztów związanych z organizacją (trochę do tego dokładamy)
 
2. Strój związany ze światem organicznym (przyrodą) i/ lub szamanizmem, zamiennie (jak ktoś ma gest, może być to i to) 100 zł na pokrycie deficytu budżetowego, który z pewnością powstanie, gdybyśmy się mieli oprzeć na tych 50. Jeśli jednak będziesz odpowiednio ubrany/a, możesz to olać..
 
3. Mały prezencik dla Muzyki Organiki – może być nim wypożyczenie kwiatka doniczkowego na czas imprezy (potrzebujemy sporo kwiatów) lub po prostu jakiś mały przedmiot związany z muzyką lub światem organicznym (książka, plakat, zabawka, anyway!). Zamiennie, jeśli wolisz lub masz gest, możesz zainwestować 100 zł w rozwój Muzyki Organiki. Marzymy sobie stworzyć biuro festiwalowe i robić kilka takich wydarzeń rocznie + trochę mniejszych.
 
4. Mały prezent dla NASzEj, czyli powstającego we Wrocławiu niezależnego mikrocentrum kultury. Pomysł o tym tak, jakbyś szedł na (nieco grubą) parapetówkę do znajomych, i co takim ludziom, którzy otwierają studio tatuażu, miejsce do spotkań muzycznych w kameralnym gronie, czy prowadzenia warsztatów może się przydać. Zamiennie 100 zł na cele remontowo-wizerunkowe, które już realizujemy.
 
Wychodzi więc 50-350 zł i/lub odpowiedni strój + prezenty.
 
… jeśli do tego zdążysz do godziny 17stej w sobotę udostępnić nasze wydarzenie i zaprosić na nie wybranych znajomych, to będzie super. Pozostawiamy to w Twojej… gestii… gestii? Tak to się mówi? No.
 
Nie wymagamy cudów! Zależy nam na Twoim zaangażowaniu i energii współuczestnictwa. No, może odrobinie kreatywności.
 
 
 LINE UP
 
Muzycy biorący udział w wydarzeniu to m.in.:
 
Grzegorz Rdzak – piano
Piotr Łyszkiewicz – saksofon
Karol Jagieła gitara
Hubert Radoszko – gitara
Zbigniew Kozera – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – bębny
Piotr Rachoń – piano
Paweł Podsiadło – instrumenty etniczne
ZGAS – beatbox
Piotr Saulik – beatbox + fx’y
Andrew Kinsky – wokal, instrumenty etniczne
dziewczyny z KAGYUMA – na czym to one nie grają(a jak śpiewają!) – Marta Mackiewicz, Julka Kulpa, Kama Salach, Agata Majewska
Tomasz Orszulak – instrumenty strunowe
Amadou Fola – djembe
Dawid Kowalski – laptop
 
lista muzyków wciąż się rozrasta. zainteresowany udziałem? wyślij swoje demo na demo@muzykarorganika.pl
 
W ramach festiwalu przewidzane są też warsztaty śpiewu, które będą formą podziękowania dla wolontariuszy, artystów i innych osób zaangażowanych w organizację festiwalu. Ich prowadzeniem zajmie się Andrew Kinsky (czas przewidziany dla warsztatów:16:30-18:00, scena organiczna).
 
Bilety i finansowanie idei
 
Kupując bilet na Organikę i/lub przynosząc prezenty wspierasz rozwój cyklu i NASzEj. Pomagamy przeprowadzić tam remont, udostępniamy potrzebne kontakty i wspieramy działania wizerunkowe.
 
Osoby, którym cena biletu wydaje się za wysoka, lub po prostu nie mogą sobie na nią pozwolić, zapraszamy do zaangażowania się w organizację imprezy i rozwój miejsca.
 
Pierwsza pula biletów w cenie 70 zł rozchodzi się w systemie „organicznym:”, tj., naprościej rzecz biorąc, przez znajomych. Aby zdobyć bilet, zapytaj znajomych w swoim środkowisku, oni niech zapytają swoich itd. Ktoś na pewno je ma 🙂
 
Staramy się zachęcić potencjalnych bywalców naszych imprez do zaangażowania w rozwój powstającego ruchu i promocję idei. Zapraszamy również osoby, które potrzeby takiego zaangażowania nie wyrażają, chcą po prostu wybrać się na jedyną taką imprezę w mieście. Cena biletu na bramce może jednak okazać się dość wysoka. Zostanie ustalona na podstawie poniesionych kosztów. Wizja i rzeczywisty kształt wydarzenia będą rozwijały się do samego końca, czyli do końca planowanej imprezy.
Muzyka Organika vol. 2 - Let's Create Our Space. Fot. Paweł Krol
Muzyka Organika vol. 2 – Let’s Create Our Space. Fot. Paweł Krol
///
ENGLISH
///
Muzyka Organika is both a chain of artistic events and a crouwdfunding platform.
It aims at supporting venues and initiatives that relate to movements for social change.
What matters to us are new ways of forming inter-human bonds, our relatioship with the environment and ideas about healthy lifestyle. We actively support all kinds of grassroot movements and we stand for art that is free from the influence of governtment and/or garanting institutions.
 
The upcoming Muzyka Organika is an attempt to draw attention to the new venue
starting in Wroclaw – Our Cosmic Place. Two fantastic people decided to combine a tattoo studio with an open, independently funded space for local community participation. If you would like to get to know Joanna and Pawel better, and come along and support their project, you are more than welcome to our festival-like flat party event. Around thirty different musicians are going to appear, improvising different styles all through the night. Musicians will have two big rooms to perform in. Between the rooms, in the hallway, you will be able to enjoy ehxibitions by the 80’s generation of artists, younger generations (students), and mature artists as well. So, see you at saturday.
 
Muzyka Organika — Jakub ZGAS Żmijowski aka SuperZiom. Human beatbox, scena organiczna.
Jakub ZGAS Żmijowski aka SuperZiom. Human beatbox, scena organiczna + perfomance „ZGAS vs. Krzysztof Dziedzic – scena pro”.
Urodził się w Głogowie. Od 1999 roku zajmuje się beatboxem. Po wyjeździe na studia do Zielonej Góry współtworzył zespół Pokój 121. W 2003 roku rozpoczął współpracę z zespołem Kanał Audytywny, która trwała aż do wydania Płyty Skirtotymicznej[2].
Po zakończeniu współpracy z Kanałem Audytywnym poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatbokserów. W roku 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski sukces ten powtórzył w 2006 zostając dwukrotnym mistrzem kraju[3][4]. W marcu 2006 został stypendystą programu TVP „Dolina Kreatywna”. Od listopada 2006 do sierpnia 2009 współpracował z zespołem Me Myself And I.
W latach późniejszych występował solowo, z formacją Fpat Wypat oraz L.U.C-iem, promując płytę Planet L.U.C.
Współtworzy także projektu Kwartludium Beatbox, zainicjowanym pierwotnie na potrzebę 51 Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z Chonabibe Soundsystem. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, Human Beatbox. Pod koniec 2011 roku ukazał się mixtape katalogujący większość gościnnych utworów Featurings Mixtape. W 2012 roku ukazał się minialbum beatboksera pt. Hybydysz. [źródło: Wikipedia]. Na nagraniu z australijską legendą współczesnego street artu, DUB FX’em. https://youtu.be/DsYdXWnW2uI

 
///
Muzyka Organika — Paweł PePe Podsiadło
Paweł PePe Podsiadło (nie, żadna rodzina – o ile nam wiadomo, bo pojawiają się i takie pytania). NASzA rodzina bardziej. Dawid, zapraszamy w przyszłości też.
Instrumenty etniczne. Scena organiczna.
Rezydent NASzEj.
ps. Paweł, wchodzisz na profesjonalną ze mną na duet z rurą? na 5 minut – pada zajawka od organizatorów.
Etno multiinstrumentalista PePe, łączący muzykę etno z elektroniką. Od ponad 12 lat szuka ciekawych brzmień wśród instrumentów z całego globu. Do licznego instumentarium zalicza sie m.in. australijskie didgeridoo, hiszpański cajon, śpiew gardłowy, indyjski flet bansuri, czy drumle z całego świata.
Fantastyczny chłop, uratował tego giga zapraszając mnie na 12 dni przed terminem, wraz z Joanną. Przynieście im najpiękniejsze prezenty! https://youtu.be/cXl74uyplkE

Mago – Beat Factory ( ethno electro )
Kawałek ten został stworzony kierowany zajawką na połączenie industrialnych bitów z pięknem etnicznej muzyki z całego świata. Podkład zrobiony jest w dużej mierze z sampli.
 
Muzyka Organika — Zbigniew Kozera. Kontrabas, scena profesjonalna
Zbigniew Kozera.
Kontrabas, scena profesjonalna.
Bio sprzed 2 lat wciąz aktualne.
Wrocławski kontrabasista skłaniający się w stronę free jazzu, awangardy i muzyki współczesnej. Był częścią takich inicjatyw, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot Made in Wrocław oraz członkiem zespołu Mnemotaksja. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights. W 2012 roku podczas brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow skupiającym improwizujących muzyków z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess. Współtworzy trio Flesh Machine: Wklejam film, który mi się pierwszy wyświetlił na YT. Zbychu, jak chcesz to podmienię – wyślij link. https://youtu.be/BlJjka56S_U

///
Piotr Łyszkiewicz. Saksofon, scena profesjonalna.
13 lat temu powiedzmy, że wtedy zaczynał. Nie do końca, no ale, powiedzmy. Słuchasz jego grania i myślisz sobie „no chłopak gra, no niech gra, elit z niego nie będzie, ale jakoś to się trzyma harmonii, rytmu, spoko”. Trochę mi dzisiaj głupio. Myliłem się w stu procentach. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co może może uczynić wieloletnia, zaangażowana praca z instrumentem i skupionym intelektem.
Jest owszem saksofonistą, ale również, jak się okazuje, kompozytorem – opowiada Paweł. Piotr  Łyszkiewicz współpracował między innymi, między – dla ścisłości – wieloma innymi, z Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Ziutem Gralakiem, Marcinem Świetlickim i zespołem Mitch & Mitch. Po długich prośbach skomponował na ESK 2016 (projekt mosty) muzykę do projektu Puls Miłości. W wolnych chwilach tworzy dla teatru. Jest ogólnie jednym z fajniejszych typów, jakich można sobie wymarzyć do pogawędki. Cenimy się.
W załączeniu płytka Mitch & Mitch, którą z nimi nagrał. Sorry chłopie, masz talent jak stąd do Buienos Aires, chciałem sprawdzać w google jak to się pisze, but who cares.
ps. Zabrockiego nie ściągniemy, c’nie? pewnie gra w jakichś Skierniewicach giga za grube hajsy. Next time jak amen w pacierzu, chociaż teraz z tymi postmodernistycznymi pacierzami to różnie bywa. https://youtu.be/-g_1LnF0Sck

Karol Jagieła. Gitara, scena profesjonalna
Karol  Jagieła pojawi się również na scenie organicznej.
Zrównoważony i spokojny, a zarazem otwarty i zdystansowany do siebie człowiek. I za to go szanuję (za te wszystkie wymienione rzeczy, znaczy się). Że utalentowany, to wiadomo. Bio, które tutaj wklejam, pochodzi sprzed 2 lat. Od tego czasu, Karol nam się trochę rozwinął. Ale tak wyszło, że prezentuję go, jako jednego z pierwszych. Więc może dobrze, że nie zdradzę wszystkiego. Człowiek jest ze swojej natury nad wyraz skromny, więc i mnie zobowiązuje to do zachowania pewnej powściągliwości.
Pochodzi z Częstochowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie, w klasie gitary jazzowej. Brał udział w projektach oscylujacych zarówno wokół jazzu, jak i popu, funku, hip-hopu, czy rocka. Współtworzył oprawę muzyczna do projektu Kraków – Berlin XPRS powstałego przy współpracy krakowskiego Teatru Starego oraz Maxim Gorki Theater w Berlinie. Przez około 3 lata współpracował z popowo-funkow grup Fantata (www.fantata.pl). Koncertował, jak również brał udział w nagraniu materiału demo projektu INQBATOR Jakuba Bugały. Aktualnie przygotowuje projekt jazzowo-etniczny z aktorami wrocławskiej szkoły Capitol. Jak wspomniałem, 2 lata temu było to. Na nagraniu to ten po prawej. Posłuchajcie.

Inqbator – Bit (CPM wideosesja)
Guitar, vocal – Duszan Special guitar, special vocal – Karol Jagieła www.soundcloud.com/inqbator
Troche o Naszej w Radio Luz, Ci, ktorzy nie sluchali live mają okazje nadrobić tu 😉 zapraszamy na jutrzejszy festiwal przy Tęczowej 3!
///
Hubert Radoszko. Gitara, scena profesjonalna.
Kompozytor, aranżer, młody geniusz. Na gitarze gra od 6-stego roku życia. W 2010-tym, gdy miał 13 lat, otrzymał nagrodę dla „Najlepiej zapowiadającego się gitarzysty” Warsztatów „Blues Nad Bobrem” w Bolesławcu, będąc przy tym najmłodszym w historii warsztatów lauretatem tej nagrody. Ale to jeszcze nic takiego. Wraz ze swoim zespołem buskerskim The Trip Band nagrał dwie płyty oraz odbył trasę po 5 krajach europejskich, występując na ulicy. Pomimo młodego wieku (20 lat) już występował/występuje oraz współpracował z wieloma muzykami sceny rozrywkowej, między innymi: Stan Borys, Joss Stone, L.U.C, Leszek Cichoński, Piotr Rachoń, Łukasz Damrych, Krzysztof Dzedzic, Robert Szewczuga, Marcin Klimczak, Łukasz Bryła, Tadeusz Kulas, Marcin Rak, Kamil Pełka, Marcin Spera, oraz z uczestnikami programów Voice Of Poland i Must Be The Music m.in. Ania Kłys, Aleksandra Turoń, Paweł Tymiński, Marta Kołodziejczyk, Anja Sei, z zespołem XIII w Samo Południe oraz z takimi aktorami jak Artur Caturian i Krystian Durman. Współpracuje z producentem o nazwisku Voyteck Kochanek (laureat nagrody Grammy). Próbowałem pytać, z której on planety tutaj przyleciał. Nie chce powiedzieć 😐 Na nagraniu niestety najmniej go widać. Na przodzie widać natomiast Piotra Rachonia, o którym w jednym z następnych postów.
Rachoń/Rak/Betliński – Sivad – (M.Davis)
Rachon Trio (Live) – 27.11.2015 Piotr Rachon – Piano, Electric piano Marcin Rak – Drums Zenia Betlinski – Double bass Piotr Szlempo – trumpet Hubert Radoszko

Kto pamięta pierwszą edycję? Gdzie się odbyła, ile było scen, i jakich. I jak było? Napiszcie coś o tym w komentarzach, a otrzymacie zniżkę na bilety. Druga edycja będize duuużo lepsza … Muzyka Organika vol. 1, 12.12.2014, ethno stage
Max Di Carlo – overtone vocal, trumpet Wiktor Golc – percussion instruments Sławek Janus – percussion instruments Piotr Rachoń – piano Tomasz Mreńca – violin.

Jakub Szymaniak ‚wspomina’: Nie wiem jak było, mogę się tylko domyślać że niesamowicie, ale wiem gdzie było. W Machina Organika. Dostanę zniżkę? xD
Testerzy Imprez polecają! I sugerują, że akurat na ten event warto i bez zniżki. Koniecznie.
Piotr Saul. Human Beatbox + fx. Scena organiczna
Kurator wystawy młodego pokolenia. Tancerzem jest on też niezłym.
Artysta wizualny, muzyki tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof.Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka). Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko. Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3 wraz z zespołem dostał się do finału. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru.
Zerknijcie sobie na prace Piotrka, o tutaj. Są bajeczne. http://piotrsaul.pl/artworks/
///
Grzegorz Rdzak. Piano, scena profesjonalna i organiczna.
Nieprzyzwoicie utalentowany student UAM na wydziale instrumentalnym (specjalizacja: fortepian, oczywiście). Współpracuje z Capitol’em i NFM, wcześniej również Teatrem Polskim (ech, stare dobre czasy). Gra w duecie z perkusistą o nazwisku Skrzypek – tak dla zmyły. Tworzy również zupełnie osobno projekt o nazwie RDZAK. Bezpretensjonalny człowiek – bezpretensjonalna nazwa. Jest kogo lubić. Jako miłośnik RPG Grzesiek podesłał swoje bio w takiej oto formie: https://youtu.be/47ebm9WD344
Name. Grzegorz Rdzak
Origin. Wrocław PL
Height: 180cm
Weapon of Choice: piano, synth, voice, vocoder
Special Tools: MPC, computer
Space: classical music, impro, hip-hop, jazz, electro
Credits: R/S Duo, Haarpagans, Ravel, SH’’BA
Home: stage, theater
Extraordinary skills: transmission of energy
///

Trochę o Naszej w Radio Luz, Ci, którzy nie słuchali live mają okazje nadrobić tu ; ) Zapraszamy na jutrzejszy festiwal przy Tęczowej 3!
fot. Paweł Krøl aka Super Ziom
modelka: Joanna, tatuażystka z NASzEj
txt by Waldemar Lorenz, Joanna Świrska
na podstawie materiałów organizatora oraz audycji w Radio Luz Wrocław – Data emisji: 07.06.2017
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Zaloguj się aby dodać komentarz
Muzyka Organika Festival
Muzyka Organika vol. 2 – Let’s Create Our Space
10 czerwca 2017
Muzyka Organika vol. 2 – Let’s Create Our Space
Organizatorzy: Muzyka Organika i NASzA – Przestrzeń Kosmiczna
10 czerwca – 11 czerwca
10 czerwca o 15:00 do 11 czerwca o 5:00
NASzA – Przestrzeń Kosmiczna
Tęczowa 3, 53-602 Wrocław
Dworzec Świebodzki
///
Testerzy Imprez polecają!
///
Muzyka Organika‎Muzyka Organika vol. 2 - Let's Create Our Space. Fot. Paweł Krol