FrankoFilm - Zielona Góra

Franko Film. Festiwal kina francuskiego. Agata Buzek bohaterka filmu NIEWINNE po raz pierwszy w Grunbergu!

FrankoFilm - Zielona Góra
///
Już w piątek 26 maja po raz pierwszy w Zielona Góra gościć będzie Agata Buzek. 26 maja w Lubuskim Teatrz odbędzie się spotkanie po seansie filmu Niewinne. Kilka słów o tegorocznej gwieździe FrankoFilmu oraz przewodniczącej jury XIII edycji naszego festiwalu.
Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych pod patronatem Rafaela Lewandowskiego.
 
To największa gwiazda tegorocznej edycji Festiwalu FrankoFilm, który od piątku do niedzieli odbędzie się w Zielonej Górze. „Niewinne”, w których Agata Buzek gra jedną z głównych ról był nominowany do „Cezarów”, najważniejszych nagród filmowych we Francji oraz był wyświetlany na największym festiwalu filmów niezależnych w USA „Sundance Film Festival”.
 
Właśnie dzięki występowi w tej produkcji, a także u boku Jasona Stathama w „Kolibrze” Polka zaliczana jest do szerokiego grona najlepszych i najbardziej uzdolnionych aktorek młodego pokolenia na Starym Kontynencie.
 
Zapraszamy wszystkich mieszkańców!
 
Agata Buzek ma największy dorobek międzynarodowy spośród polskich aktorek. Pracowała ze znakomitymi twórcami: Peterem Greenawayem, Martinem Freemanem, Marleen Goris, Emily Watson, Andrzejem Wajdą. Była dwukrotnie nominowana do Orła – Nagrody Polskiej Akademii Filmowej. To wyróżnienie, jak i wiele innych, w tym Nagrodę Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego, otrzymała za rolę Sabiny w filmie „Rewers” Borysa Lankosza. Podczas Berlinale 2010 znalazła się wśród dziesięciorga najbardziej utalentowanych europejskich aktorów młodego pokolenia i uhonorowana nagrodą Shooting Stars. W 2013 roku wystąpiła w amerykańsko-brytyjskim filmie „Koliber” w reżyserii Stevena Knighta, w którym zagrała główną kobiecą rolę u boku Jasona Stathama. Ostatnio wystąpiła w filmach „Lena” Christophe’a van Rompaey’ego, „11 minut” Jerzego Skolimowskiego, „Performer” Macieja Sobieszczańskiego.
 
W ubiegłym roku po premierze, film Niewinne wzbudził sporo kontrowersji. Wielu krytyków filmowych nie moglo się go nachwalić.
///
FrankoFilm - Zielona Góra. Projekcja Filmu NIEWINNE z Agatą Buzek w roli głównej. Fot. mat. dystrybutora
FrankoFilm – Zielona Góra. Projekcja Filmu NIEWINNE z Agatą Buzek w roli głównej. Fot. mat. dystrybutora
///
„Niewinne” (reż. Anne Fontaine, koprodukcja francusko-polska 2016, 100 min., z napisami w j. pol.);
Oparty na prawdziwej historii najnowszy film Anne Fontaine, autorki pamiętnych „Coco Chanel” i „Dziewczyna z Monaco”. Francusko-polska produkcja, zrealizowana w całości w Polsce z udziałem znakomitych polskich aktorek m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Anny Próchniak, Katarzyny Dąbrowskiej, Heleny Sujeckiej oraz wschodzącej gwiazdy francuskiego kina Lou de Laâge, wyróżnionej podczas festiwalu Berlinale nagrodą Shooting Stars, przyznawaną 10 najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia.
 
Światowa premiera filmu odbyła się w ramach Sundance – największego festiwalu filmów niezależnych w USA – gdzie obraz został uznany przez magazyn Variety za jeden z najlepszych filmów tegorocznej edycji, a także znalazł się w rankingu 10 najważniejszych produkcji festiwalu według Vogue Magazine. Film zyskał przychylność zagranicznych krytyków za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (screendaily.com) oraz „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com)
///
FrankoFilm - Zielona Góra 2017. Projekcja filmu NIEWINNE. W roli głównej Agata Buzek. Fot. Anna Włoch. Aeroplan Film
FrankoFilm – Zielona Góra 2017. Projekcja filmu NIEWINNE. W roli głównej Agata Buzek. Fot. Anna Włoch. Aeroplan Film
 ///
FrankoFilm ZG. Rafael Lewandowski, Bartosz Mirosławski, Natalia Kozik, FrancusKIF, Institut français de Pologne à Varsovie i LOOK NA KULTURĘ
FrankoFilm ZG. Rafael Lewandowski, Bartosz Mirosławski, Natalia Kozik w FrancusKIF, Institut français de Pologne à Varsovie i LOOK NA KULTURĘ
FrankoFilm ZG. Rafael Lewandowski, Bartosz Mirosławski, Natalia Kozik w FrancusKIF, Institut français de Pologne à Varsovie i LOOK NA KULTURĘ
Uczniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze wraz z nauczycielem wspomagają festiwal swoimi umiejętnościami. — z: Madzia Górska i Błażej Baszczak w Zielonej Górze.
FrankoFilm ZG. Uczniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze wraz z nauczycielami. Fot. mat. organizatora
FrankoFilm ZG. Uczniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze wraz z nauczycielami. Fot. mat. organizatora
///
W piątek 26 maja uroczyste otwarcie i wieczór filmowy. O godzinie 19.00 darmowa projekcja filmu „Niewinne” i spotkanie z aktorką Agatą Buzek prowadzone przez krytyka filmowego Jakub Łysakowski.

///

Agata Buzek. Bohaterka filmu NIEWINNE. FrankoFilm -Zielona Góra. Seans 26 maja 2017. Fot materiały dystrybutora
Agata Buzek. Bohaterka filmu NIEWINNE. FrankoFilm -Zielona Góra. Seans 26 maja 2017. Fot materiały dystrybutora

 

 

Program Festiwalu
 
Piątek 26 maja – Teatr Lubuski
(wstęp wolny)
 
19.00 – Uroczyste otwarcie festiwalu
 
Projekcja fillmu ‚Niewinne’ w reżyserii Anne Fontaine z Agatą Buzek, Agatą Kuleszą, Lou de Laâge, Joanną Kulig i spotkanie z aktorką Agatą Buzek prowadzone przez krytyka filmowego Jakuba Łysakowskiego. Tłumaczenie na francuski: Jan Nowak – Drameducation.
 
Sobota 27 maja – Teatr Lubuski
(wstęp wolny)
 
10.00-16.00 – Projekcja filmów konkursowych. Temat przewodni: Recykling
 
Jury pod przewodnictwem Agaty Buzek, w składzie: Roselyn Marty, Loic Gatteau.
 
17.00 – Dyskusja na temat recyklingu
 
19.00 – Gala rozdania nagród i kino koncert Marcina Pukaluka do filmu ‚Generał’ w reżyserii Bustera Keatona i Clyde’a Bruckmana.
 
Niedziela 28 maja – Muzeum Ziemi Lubuskiej
 
Master class z Agatą Buzek dla uczestników Festiwalu
O godzinie 17.30 zapraszamy na konferencję prasową z udziałem gwiazdy tegorocznej edycji Agata Buzek, patrona FrankoFilmu Rafael Lewandowski oraz dyrektora festiwalu Laurent Vavon.
 
Start festiwalu, godzina 19.00. Projekcja filmu Niewinne oraz spotkanie z Agatą Buzek. Wstęp wolny!
Testerzy Imprez Polecają!
txt by Waldemar Lorenz na podstawie materiałów organizatora
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Zaloguj się aby dodać komentarz


///
FrankoFilm - Zielona Góra