evan-parker-rgg-trio-materialy-zespolu

Live at Alchemia | Evan Parker & RGG. Testerzy Imprez zafascynowani ostatnio kulturą brytyjską podążją szlakami Londynu.

evan-parker-rgg-trio-materialy-zespolu

Testerzy Imprez zafascynowani ostatnio kulturą brytyjską i tym co się z niej wywodzi podążają realnie i konsekwentnie od kilku tygodni po szlakach i scieżkach Londynu. Okazuje się, że wszelkie poszlaki wskazują na to, że polecieli tam tylko po to by dotrzeć właśnie do polskiego nagrania.

Live at Alchemia | Evan Parker & RGG

To rejestracja niezwykłego koncertu z czerwca 2016 roku, podczas którego na scenie spotkali się mistrz brytyjskiego free jazzu Evan Parker oraz jeden z najbardziej uznanych zespołów polskiej sceny – RGG.

Okazją do wspólnego występu było pięciolecie muzycznego portalu Jazzarium, miejscem – Alchemia, kultowy klub muzyczny na krakowskim Kazimierzu. Rezultatem jest 70-minutowa improwizacja, choć podczas słuchania tak utalentowanych muzyków czas szybko przestaje mieć znaczenie.
Nagrywający dla nowojorskiego OKeh Records polskie trio RGG oraz absolutna legenda europejskiego free jazzu, brytyjski saksofonista Evan Parker spotkali się na jednej scenie 12 czerwca 2016 roku.
///

 

///
Wykonawcy:
Evan Parker – saksofon tenorowy
Łukasz Ojdana – pianino
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja
 
Ten niezwykły koncert zostanie wydany także na płycie. Album zatytułowany po prostu Live at Alchemia ukaże się w 2017 roku nakładem fundacji Słuchaj! Narodowy Instytut Audiowizualny jest partnerem wydawnictwa.

Niebawem relacja Testerów z Sylwestra na Primrose Hill i innych szlakach Londynu.

 

evan-parker-rgg-trio-materialy-zespolu-banner-szablon-2