Osnowa. Wernisaż. Łukasz Klimczyk. Rysuję, głównie rysuję, potem fotografuje a potem jeszcze drę, łączę, przebijam i kręcę wideo.

Osnowa – sposób ułożenia linii, plam, akrylowej monotypii ciała – baza gestu nie kierowanego rozumem, myślą ani czuciem. Gestu kierowanego ruchem dłoni. Wernisaż prac Łukasza Klimczyka.

Osnowa - Łukasz Klimczyk. Wernisaż 13.01.2017
Osnowa – sposób ułożenia linii, plam, akrylowej monotypii
ciała – baza gestu nie kierowanego rozumem, myślą ani czuciem. Gestu kierowanego ruchem dłoni. Niekiedy również w stronę twarzy, której lico ledwie muśnięte spojrzeniem, gestem, pragnieniem. Jeśli spotyka się z nie adekwatną reakcją powodować może uczucie dyskomfortu,  zawodu, nie zrozumienia, dysonans, konsternację. Jest tyle modalności poszczególnych odbiorców. Osnowa to tytuł wernisażu prac Łukasza Klimczyka. Otwarcie w Mrowisku w Zakładzie Animacji Kultury. W Piątek 13 stycznia 2017 r.
Kadry z filmu. Fot. Sztuka jest Sztuka. ‎Osnowa – Łukasz Klimczyk
Kadry z filmu. Fot. Sztuka jest Sztuka. ‎Osnowa - Łukasz Klimczyk. Wernisaż 13 Stycznia 2017 r.
Kadry z filmu. Fot. Sztuka jest Sztuka. ‎Osnowa - Łukasz Klimczyk. Wernisaż 13 Sty 2017 r.
Kadry z filmu. Fot. Sztuka jest Sztuka. ‎Osnowa - Łukasz Klimczyk. Wernisaż 13.01.2017 r.
„Rysuję, głównie rysuję, potem fotografuje a potem jeszcze drę, łączę, przebijam i kręcę wideo.
Ahhh – zapomniałbym o tatuowaniu w międzyczasie – siebie i innych- tak dla draki – co by blizna została i o sobie zapomniec nie dała…
Wyznaczam linie, trudno powiedzieć, żebym się dzięki nim nie gubił. Nie ma tego złego – cóż to za podróże!!
Pracę z tymi dziwnymi, efemerycznymi formami na ciałach zacząłem jako następstwo prac związanych z liniami na własnym ciele .
Pierwsze szkice na małych formatach rzędu 30×40 cm otworzyły mi serce , większe wprawki na płotnach rozkręciły ale brakowało istotnego elementu. Życia.
Łukasz Klimczyk”
Katalog gotowy i będzie gotowy do kupna na DVD 13.01.
Natomiast w trakcie programu Godzina rektorska – Radio Index Łukasz opowiadał  o zbliżającej się wystawie.
Wszystko już dopięte na ostatni guzik! Ostatnie prace gotowe i przygotowane!
Zobaczymy sporo wielkoformatowych rysunków, kilka prac wideo, oraz sporo zdjęć o charakterze dokumentacyjnym oraz samodzielnym.
Plus zobaczymy jedną pracę wieńczącą cykl – od ponad roku interesuje mnie „żywy” rysunek , oplatający ciało, istniejący wyłącznie chwilę , cały czas podlegający prawom ruchu i zmian. Do adekwatnego przeżycia trzeba zetknąć się z żywym posiadaczem rysunku co stanie się 9 grudnia od godziny 18:20 ( otwarcie o godzinie 18:00 ) .
Zapraszamy. Testerzy Imprez polecają!
edit: kadr z filmu „BREATHE”
Osnowa. Wernisaż. Łukasz Klimczyk. Rysuję, głównie rysuję, potem fotografuje a potem jeszcze drę, łączę, przebijam i kręcę wideo.