FESTIWAL IMPRO WIZA KABARETU FRUU GĘBA

Inicjatywa Sceniczna FRUUU. Festiwal Improwizacji i Humoru ImProH in Grunberg!

FESTIWAL IMPRO WIZA KABARETU FRUU GĘBA
Inicjatywa Sceniczna „FRUUU” zorganizowała i ma zaszczyt zaprosić Was kochani drodzy wierni fani Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego – jak zwykł mawiać o tutejszej scenie niedoścignniony Artur Andrus – na pierwszy Festiwal Improwizacji i Humoru ImProH in Grunberg!
Otóż już 9-10 grudnia Zieloną Górą zawładnie dobry humor i zdrowa porcja śmiechu!
W programie dwa dni występów najlepszych grup improwizacyjnych z Polski oraz gwiazd takich jak Andrzej Poniedzielski oraz Ewa Błachnio!
Festiwal Improwizacji i Humoru ImProH in Grunberg!
Pierwszy taki festiwal w Grunbergu. Mielismy już kilka innych szalenie ciekawych przedsięwzięć. Festiwal Kabaretu na którym rozdawano statuetki von Patisona. Odbywał się również w grudniu w ostatnich latach. nastapiła przerwa do momentu gdy pojawiła się swieża krew nowy narybek. Z doświadczeniem scenicznym i energią do działania.  Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu wpadło na pomysł, by w mieście improwizacja kabaretowa zaistniała z rozmachem, czyli w formie Festiwalu IMPROwizacji i Humoru – ImProH. Do występów zaproszono improwizatorów, stand-uperów, „klasycznych” satyryków. ImProH potrwa dwa dni.
Szczegółowy program poniżej:
 
piątek 09.12.2016
godz. 20.00 Aula UZ ul.Podgórna 50
KONKURS GŁÓWNY (Nagroda Publiczności)
wystapią GRUPY:
– WymyWammy /Bydgoszcz/
– Pod Pretekstem /Szczecin/
– Jesiotr / Wrocław/
– Kurnik /Nowy Tomyśl
 
Karol Kopiec oraz Jacek Noch – Stand up (w oczekiwaniu na werdykt)
Ogłoszenie werdyktu
 
sobota 10.12.2016
godz.15.30.
Ślub Sabiny i Marcina – USC Zielona Góra
 
godz. 20.00
Aula UZ ul.Podgórna 50
 
Galowy Koncert Finałowy ImProh 2016
Cz1.
– Wigry 3 + Piotr Siwecki
– Laureat Głównej Nagrody ImProh 2016
– IMPRO z Gwiazdmi czyli:
Grupa Ad Hoc /Kraków/ oraz gościnnie Andrzej Poniedzielski i Ewa Błachnio.
Cz. 2.
Ewa Błachnio – recital
Andrzej Poniedzielski – recital
 
BILETY:
Bilety: 9.12/piątek – 20 zł, 10.12/sobota – 40 zł, KARNET – 50 zł
Dostępne na:
 —

Zapraszamy na stronę: www.improh.pl

 
Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Zielona Góra.
 
Kurnik Impro z Nowego Tomyśla wystąpi w piątkowy wieczór jest Kurnik Impro z Nowego Tomyśla!
„Kurnik Impro to kolektyw rozentuzjazmowanych istot pół kur, pół ludzi z terenu Powiatu Nowotomyskiego. Na scenicznym wybiegu są od 2014 r. więc to jeszcze waga piórkowa ale z nadzieją na rozpostarcie skrzydeł. Występują stadnie, karmią się inspiracjami, humorem oraz ziarnami nieprzewidywalności. Nie pogardzą również świeżym absurdem i strączkami zaskoczenia. Gdy wybije północ, ewentualnie jakaś inna godzina popołudniowo-wieczorna Kurnikowe istoty zamieniają się w bestie sceniczne ale nie żeby mordować, tylko dawać radość „
improh-2016-kurnik-impro-z-nowego-tomysla-aula-uz-09-12-2016
Piątek 9 grudnia upłynie nam pod znakiem IMPRO!
Zaczynamy więc prezentację zaproszonych grup xD
Na pierwszy ogień idzie żeński skład wymyWammy z Bydgoszczy!
„Podczas pokazów improwizowanych tworzymy rzeczywistość teatralną spontanicznie, bez scenariusza, reagując na nieprzewidywalne, niczym nieskrępowane sugestie widzów. Poszerzamy granice teatru i rozprzestrzeniamy impro zapał. Stawiamy na babską, nieprzeniknioną naturę, elektryzującą energię, wulkan pomysłów i błyskotliwych skojarzeń.
Podczas festiwalu pokażemy nowy format Trójkąt Bermudzki, gdzie Wasze słowo będzie dla nas inspiracją ruchową, a ruch kolejną inspiracją do sceny, emocji, historii…”
fot.: Dariusz Gackowski
improh-zenski-sklad-wymywammy-z-bydgoszczy
No sami widzicie kochani!
Zielona Góra jest spoko!
Szczecińska grupa improwizacyjna Pod Pretekstem zaprasza Was na ImProH
inicjatywa-sceniczna-fruuu%e2%80%8e-2-festiwal-improwizacji-i-humoru-improh-2016
Piątek to jednak nie tylko impro kochani !!!
Czeka nas również występ dwóch znakomitych stand uperów.
Wystąpią przed Wami Karol Kopiec oraz Jacek Noch
KAROL KOPIEC
czyli Polski komik uprawiający stand-up comedy. Występował zarówno w pierwszym jak i drugim sezonie Comedy Central Prezentuje. Uczestnik wielu przeglądów kabaretowych w Polsce, charakteryzujący się abstrakcyjnym poczuciem humoru zmieszanym ze sporą dawką improwizacji.
oraz
JACEK NOCH
Choruje na nieuleczalną jak do tej pory chorobę – stwardnienie rozsiane. I choć zwykle choroba ta zabiera wiele z życia chorych to w tym przypadku nie udało się jej odebrać dystansu do siebie i poczucia humoru. I bardzo dobrze.
stan-up-inicjatywa-sceniczna-fruuu%e2%80%8efestiwal-improwizacji-i-humoru-improh-2016
Lecimy dalej z grupami piątkowymi!
Kolejni to Teatr Improwizacji Jesiotr z Wrocławia!
Tytuł: Jesiotr Na fali!
„Na fali czyli zbiór luźno powiązanych ze sobą historii, gdzie wspólnym elementem może być wszystko to co nas zainspiruje. Format gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza i Wasza wyobraźnia. Popłyniemy tam gdzie poniesie nas fala pomysłów!”
 improh-teatr-improwizacji-jesiotr-z-wroclawia
Kolejną grupą, która odwiedzi nas w piątek 9 grudnia będzie Szczecińska Grupa Improwizacyjna „Pod Pretekstem” 
„Jesteśmy najbardziej leniwymi artystami jakich znacie! Dlaczego? Bo nawet nie myślimy o tym, by przygotować się na występy! Nie piszemy tekstów, nie mamy określonej formy, a wszystko co pokazujemy na scenie wychodzi prosto z naszych głów, na poczekaniu! Właśnie tak działa improwizacja. Za namii wiele występów na różnych scenach Szczecina i innych miast. Myślicie, że są rzeczy których nie damy rady pokazać na scenie? Przyjdźcie i sprawdźcie,
podejmiemy wyzwanie!
Grupa powstała pod koniec 2012 roku z inicjatywy Agnieszki Górskiej i Agnieszki Stańczak. Ojcem założycielem jest Kabaret Czesuaf, który podczas warsztatów w ramach VI SZPAKa zaszczepił w nich miłość do impro! „
Grupa AD HOC zaprasza na swój występ w Zielonej Górze prosto z trasy po innych górach w Polsce, m.in. live streaming z Pomarańczowyej Góry:
Organizatorzy festiwalu z FRUU sieją  zamęt nie od wczoraj i to nie w jednym ale jednocześnie w kilku miejscach na raz.  Zatem również w pewnym lokalnym preirodyku. Gazeta Lubuska wzięła ich na ruszt a Zdzisław Haczek wypytuje o szczegóły i ideacj jakie przyświecają festiwalowi. Zdzisław Haczek rozmawiamł z zielonogórskim trio improwizacyjnym Wigry 3: Olgą Dawidowicz, Urszulą Jurkiewicz i Barbarą Szuszkiewicz. Ula to niekwestionowana prezes stowarzyszenia. I chwała jej za to, że działa. I to jak! Zobaczcie sami. Przekonajcie się juz w piątek na żywo w uniwersyteckiej auli jak Ula w aureloi chwały podszytej skromnością deliberuje z ochotnikami niekoniecznie zakontraktowanymi jako klakierzy. Kto żyw i nie wierzy ujrzy na własne oczy co się wykluło w Gębie macierzy.
Tymczasem wracając do tematu: rozmowę i video z Wigry 3 znajdziecie tutaj:

 LocoShow – Pierwszy raz w Polsce. Tutenchamon

piątek 09.12.2016
godz. 20.00 Aula UZ ul.Podgórna 50
KONKURS GŁÓWNY (Nagroda Publiczności)
sobota 10.12.2016
godz.15.30.
Ślub Sabiny i Marcina – USC Zielona Góra
 
godz. 20.00
Aula UZ ul.Podgórna 50
Cz1. 
Galowy Koncert Finałowy ImProh 2016
Cz. 2.
Ewa Błachnio – recital
Andrzej Poniedzielski – recital
ImProH Festiwal Improwizacji i Humoru 
Testerzy Imprez polecają!
FESTIWAL IMPRO WIZA KABARETU FRUU GĘBA