statek-kultury

Budujemy pierwszy Statek Kultury w Polsce. Mobilne centrum edukacji i kultury na wodzie. Lubuskie. In Grunberg We Trust.

statek-kultury
 
Lubuskie. Budujemy pierwszy Statek Kultury w Polsce
czyli mobilne centrum edukacji i kultury na wodzie.
Co to właściwie oznacza?
Statkiem Kultury ma stać się barka, dzięki której będziemy w stanie dopłynąć do setek nadrzecznych miejscowości. Ten niecodzienny dom kultury będzie impulsem twórczym dla mieszkańców nadrzecznych miejsc (niezależnie od wieku), którzy zechcą spotkać się z nami w pięknych okolicznościach przyrody.
Co więcej, Statek pozostawi po sobie wyraźny ślad wśród lokalnych społeczności. Da szansę na rozwój i odkrycie „nieznanych lądów” w równej mierze lokalnym artystom (oni wykorzystają technologię, której nie mają na co dzień), jak i laikom (oni będą uczyć się podstaw). Zostawi zarzuconą wędkę w postaci programów do pracy i szkoleń, które odbędą się na jego pokładzie. Ludzie pracujący na Statku Kultury zajmą się również lokalnymi „kadrami kultury”, by projekt pozostał w danym miejscu długo po ich odpłynięciu.
Statek Kultury stanie się platformą, na której do każdej wsi i miasteczka będą mogli dotrzeć uznani i cenieni artyści pragnący wystąpić na wodzie. Stworzy szansę, wypełni lukę w ofercie edukacyjnej i kulturalnej, dopływając do miejsc, które tego potrzebują, stworzy również przestrzeń dla warsztatów i zapewni możliwości techniczne, które na ogół są dostępne tylko w największych miastach. To wszystko w towarzystwie nowych mediów, kina rzecznego, galerii sztuki, studia nagrań, sali audiowizualnej, przestrzeni konferencyjnej i warsztatowej i radiostacji rzecznej . Dodajmy, że warsztaty i cała oferta jest darmowa.
W każdym porcie zacumujemy na kilka dni, zorganizujemy wspólne posiłki z lokalnych produktów i zapewnimy niesamowitą atmosferę. Wszystko pod okiem profesjonalnej kadry.

Odzew znajomych na znanym portalu społecznościowym:
 
Piotr Grzegorzewicz stara się zaangażować potencjalnych darczyńców tak:  Drodzy przyjaciele, koleżanki, koledzy czy znajomi, życie staje się piękne gdy mamy odwagę marzyć. Zapraszam Was do wsparcia projektu grupy twórczych, energicznych, pięknych ludzi, którzy nie lękają się marzyć :)Ten niezwykły projekt ,pierwsze mobilne,pływające centrum kultury jest dla Was, tworzony po to by talent, pasja, twórczość mogły docierać w miejsca wcześniej niedostępne,opuszczone, pomijane. Szymon Mizera mówi, że kto choć raz wypłynie na rzekę zakocha się po grób, ja w to wierzę, sam tego doświadczyłem, i Wy zakochajcie się w tym projekcie, pomóżcie nam zbudować to wspaniałe, niezwykłe miejsce, każda wpłacona złotówka ma sens. Dzięki ! : )
Czy będzie on często cumował w porcie w Cigacicach? Lubuskie Chicago stoi otworem. Odpływamy z marzeniami w wodną otchłań. Jednak te marzenia stają się właśnie w tym momencie rzeczywistością. Jeśli tylko wesprzesz te działania swoim drobnym zaangażowaniem.
Jako Testerzy Imprez zapraszamy Was, drodzy kulturni czytelnicy, do wsparcia tego nie codziennego projektu jakim jest pierwszy statek kultury. Mamy nadzieję, że ta jednostka przyczyni się do uwrażliwienia naszych rodaków, a każda złotówka w pierwszych dniach kampanii zbliża organizatorów do realizacji, uwiarygodnienia tej szczytnej idei.
 
Link do strony Polak Potrafi z opisem projektu oraz wskazowkami jak wesprzec inicjatywe:
To ważne by wesprzeć projekt już w pierwszych dniach ponieważ jak mówi współorganizator przedsięwzięcia Szymon Mizera ze Stowarzyszenia Kod Krowa: Tu chodzi o statystykę początkową, która opiera się na pierwszym kręgu wspierających znajomych rodzinie itp. i to musi odpalić w pierwszych dniach zbiórki.
Zbudujmy wspólnie pierwszy Statek Kultury w Polsce! Mobilne centrum edukacji i kultury na wodzie. Lubuskie. In Grunberg We Trust.
Testerzy Imprez polecają!
statek-kultury