ex-misja-by-sky-piastowskie-ekipa-z-grunberga-pokaze-film-na-warsaw-film-festival-premiera-w-kinotece-pkin-14-10-2016

EX-MISJA by Sky Piastowskie. Ekipa z Grunberga pokaże film na Warsaw Film Festival. Premiera w Kinotece PKiN 14.10.2016

 

ex-misja-by-sky-piastowskie-ekipa-z-grunberga-pokaze-film-na-warsaw-film-festival-premiera-w-kinotece-pkin-14-10-2016

 

EX-MISJA by Sky Piastowskie Warszawskim FFestiwalu Filmowym. Ekipa z Grunberga pokaże film na Warsaw Film Festival. Premiera w Kinotece PKiN 14 już października.
 
Premiera światowa będzie miała miejsce w Kinotece PKiN
Kinoteka3: piątek, 14 paź 16:00
 
Film zakwalifikowany został do następujących sekscji. W Sekcja: Pokaz specjalny krótkometrażowy
Zestaw: Pokaz specjalny krótkometrażowy.
 
 
Opis filmu:
 
Jest grudzień. Skute śniegiem i lodem zielonogórskie blokowisko „Piastowskie”. Czas świątecznych przygotowań, ale także wyprowadzki z dzielnicy filmowego kronikarza osiedla żyjącego tam od urodzenia. To okazja do pożegnań, wspomnień i rozmów z sąsiadami, zapomnianymi przez życie seniorami i znajomymi. Jest też i on – „Manit” – bezdomny chłopak bezdusznie wyeksmitowany kilka miesięcy wcześniej ze swojego rodzinnego domu na Piastowskim. Pomaga w przeprowadzce, opowiadając o życiu i oprowadzając kamerzystę po różnych zakamarkach rodzinnego dystryktu. Czas projekcji: 31 min.
 
 
 
 
 
 
 
Grzegorz Lipiec tak pisze o planowanej premierze na swoim profilu dziękując wszystkim zainteresowanym i współpracownikom:
 
Szanowni. Dziękuję przeogromnie za tak wielki odzew i dobrą energię w związku z naszym – Sky Piastowskie – filmem na Warsaw Film Festival. Jest data projekcji „eX_misji” – 14.10.2016, piątek, godz. 16:00 w Kinoteka PKiN, sala nr 3. Jedyny seans (pozakonkursowy) – kinowa premiera! Zapraszamy bardzo do Pałacu Kultury i Nauki! Po pokazie mini raut na schodach pod obiektem… ;)) Będziemy Was wyczekiwać.
 
 
 
„eX_misja” info —-> http://wff.pl/film/ex-misja
 
http://wff.pl/film/ex-misja
 
Twórcy EX-MISJI to:
 
Scenarzysta: Grzegorz Lipiec
Producent: Grzegorz Lipiec
Montażysta: Grzegorz Lipiec
Operator: Grzegorz Lipiec, Piotr Materna
Obsada: Tomasz “Manit” Wilczyński, Piotr Materna, Krystyna Flügel, Andrzej Flügel, Marek Sielicki, Grzegorz Lipiec, Janusz Wojewoda, Sławomir Wróbel, Sebastian Żaba-Fus Żebrowski
 
Wróćmy jednak na chwilę do historii. I kultowego już ŻE ŻYCIE MA SENS. Jak pisze o tym na swoim profilu Maciej Kanaf to jest po prostu odyseja z Piastowskiego. Ponad 20 lat działalności, no prawie ciagłego powracania do bohaterów, którzy trochę grają samych siebie, a właściwie grają siebie. Świat bogaty niczym we Władcy Pierścieni, ale akcja jest w Zielonej Górze. Osią całej historii jest film Że życie ma sens, który w sieci dostępny jest w dwóch wersjach, krótszej i „reżyserskiej”. Cała historia Sky Piastowskie jest niesamowita. A na zgłębienie materiałów video, które są dostępne w internecie, potrzeba czasu i cierpliwości. Cierpliwość można wyeliminować, w przypadku ludzi takich jak ja, którym się to po prostu podoba. Jest tego trochę. To jedyny film/cykl filmowy jaki widziałem, który w taki sposób łączy ze sobą fabułę i dokument, w takiej formie. Niesamowite. Teraz to już 26 lat. Głównym prowadzącym jest Grzegorz Lipiec
 
ŻE ŻYCIE MA SENS 2 i 3 – oficjalny zwiastun nr 16
Film opublikowany na kanale You Tube grupy Sky Piastowskie we wrześniu 2013 roku.
OBERDILER „Przyjeb Se Sam” (w tej roli aktor TOMASZ BURKA) powraca na Piastowskie!
Rys historyczny postaci.
 

 
To taka krótka retrostpektywa, która pomoże uświadomić Wam czytelnikom i widzom jakie pokłady emocji i zaangażowania od lat tkwią w członkach grupy od lat. Do tego stopnia, że nawet jeśli się na jakiś czas wymiksowują to po pewnym czasie wmiksowują się ponownie.
Wróćmy do Warsaw Film Festival 2016.
Kolejny film podczas w sekcji Pokaz specjalny krótkometrażowy to THE TENANTS / LOKATORKI. Film z 2015 r. czas projekcji: 30 min
 
Opis filmu:
 
Samotna kobieta kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. Kiedy przeprowadza się do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen o własnym miejscu spełni się…jako koszmar.
 
Reżyser: Klara Kochańska
Urodziła się w 1984 roku w Krakowie. Studiuje reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. Autorka krótkich filmów pokazywanych i nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą oraz emitowanych w telewizji. Jej fabularny film dyplomowy „Lokatorki” zdobył m.in. główną nagrodę w Konkursie Krótkometrażowym na 31. WFF, był prezentowany na festiwalu w Karlowych Warach oraz zdobył studenckiego Oscara 2016
ex-misja-by-sky-piastowskie-ekipa-z-grunberga-pokaze-film-na-warsaw-film-festival-premiera-w-kinotece-pkin-14-10-2016