nocny-szlak-kulturalny-2016-600x221

Nocny Szlak Kulturalny 2016. Moc nocą, noc mocy ! Organizator Miejskie Centrum Kultury

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016
Moc nocą, noc mocy !
 
Po raz VIII zapraszamy do wspólnego przedsięwzięcia, słynącego ze swojej różnorodności, licznej publiczności, z radosnego wędrowania po centrach i zaułkach kultury.
 
organizator główny: Miejskie Centrum Kultury
koordynator: Rafał Stecków 691 854 882
 
PROGRAM:
 
1.
18:00 – 18:40 Stary Rynek
ORKIESTRA DĘTA OSP SIEDLICE – koncert inaugurujący VIII edycję NSK.
 
2.
18:00 – 03:00 ul. Szkolna 5 (budynek po szkole podstawowej)
GALERIA BEZBRONNA- otwarta galeria, w której każdy może zaprezentować swoją twórczość niezależnie od rodzaju sztuki jaką uprawia (grafika, malarstwo, fotografia, muzyka etc.). Śladami gorzowskiego UFO- projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego. Zaprasza Daniel Adamski.
 
3.
18:00 – 3:00 na rogu ul. Pionierów i ul. Spichrzowej, Restauracja ANERI CAFE
GORZÓW NA STARYCH WIDOKÓWKACH- MIASTO PRZED I PO 1945 ROKU, specjalne menu nawiązujące do kuchennych tradycji Landsberga.
 
4.
18:00 – 19:00 – ul. Nadbrzeżna 1, Barka Królowa Jadwiga
TWARZĄ W TWARZ Z OSIECKĄ – recital Anny Łaniewskiej z towarzyszeniem zespołu GIGADRUM.
 
5.
18:00 – 21:00 ul. Śląska 58, Monofaktura
MONOPIKNIK 04 – live acty, sety dj`skie, wizualizacje, Simon Kelly (street art.)Monoton, giełda płyt, grill.
 
6.
18:00-3:00 ul. Jagiełły 11, Klub MagnetoFFon (Łaźnia Miejska)
Eko Ogródek, interaktywna instalacja wizualna oparta na sztuce mappingu i videoart w wykonaniu Karoliny Jacewicz, Mateusza Kędzierskiego i Dawida Słowińskiego, otwarte warsztaty – jam session (godz. 20:00), taneczna scena klubowa (godz. 1:00 – 3:00).
 
7.
18:00 – 22:30 ul. Kosynierów Gdyńskich 64, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów
SKĄD WIESZ CZY TWOJE ŻYCIE TO NIE MATRIX – wykłady i dyskusje (18:00, 19:30, 21:00) oraz gry planszowe, grill.
 
8.
18:00 – 21:00 – ul. Asnyka 7, przed szczytową ścianą budynku
50 LAT DKF MEGARON – odsłonięcie urodzinowego muralu, gra miejska z nagrodami „Filmowe podchody” – start przy Starej Bimbie, warsztaty wykonywania wlepek.
 
9.
18:30 – 1:00 ul. Łokietka 32-33, Restauracja, Klub, Miejsce Kultury „Łubu Dubu”
OBLICZA BIRMY – wystawa fotografii Sławomira Sajkowskiego i Marty Wrzask (wernisaż – godz.18:30)
 
10.
19:00 – 24:00 ul. Warszawska 35, Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego
ŚLĄSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE Z XIX I XX w. z kolekcji Muzeum Karkonoskiego, prezentacja jednostronnie bitych monet, zwiedzanie ogrodu.
 
11.
19:00 – 21:00 ul. Chrobrego 13, Studio Plastyki MCK
WYSTAWA MALARSTWA uczestników Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej.
 
12.
19:00 – 2:00 ul. Przemysłowa 50, pracownia MINU MINU
OLLAS PERMAKULTURAS wykład i zakładanie ogródka ziołowego,
OBY NAM SIĘ – wystawa prac J. Hanć i M. Gugały, warsztaty mozaiki ceramicznej,
WISZĄCE OGRODY JAGODY – przygotowanie mozaiki botanicznej 3D.
 
13.
19:00 – 02:00 – ul. Chrobrego 4, Mała Galeria GTF
FOTOGRAFIA Z MADAGASKARU – wystawa Stefana Piosika, spotkania autorskie (godz. 19:00, 20:30, 22:00, 23:30).
 
14.
19:00 – 2:00 Bulwar Zachodni
WSZECHŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI – obserwacja nocnego nieba, pokaz sprzętu i technik obserwacji, prelekcja na temat astronomii amatorskiej, polowanie na przelatującą Stację Kosmiczną ISS. Zaprasza Gorzowska Grupa Miłośników Astronomii „GAMMA” .
 
15.
19:00 – 24:00 – Bulwar Żywiec Pub (bulwar zachodni)
PRODUKCJA MUZYKI ELEKTRONICZNEJ – warsztaty z gatunków klasycznej elektroniki, House/Deep House, Chillout, Breakbeat poprowadzi Anestetic, pokaz live act (godz. 23:00 – 24:00)
 
16.
19:00 – 24:00 ul. Łokietka 20a, Biblioteka Pedagogiczna WOM
ZNAM TO – GORZÓW W PLAKACIE – wystawa autorstwa Tomasza Żuka oraz najciekawsze zbiory dotyczące historii gorzowskiej oświaty .
 
17.
19:00 – 24:00 – ul. Teatralna 9, Art Cafe w Teatrze im. Juliusza Osterwy
PIERWIASTEK KOBIECY – wystawa prac malarskich Agaty Kaczuk-Jagielnik.
 
18.
19:00 – 00:00 – ul. Mościckiego 7, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp.
KOŚCIÓŁ ZIEM ZACHODNICH – GORZÓW W EPOCE MILENIUM CHRZTU POLSKI – wystawa, porady dotyczące badań genealogicznych, tworzenia archiwów rodzinnych.
 
19.
19:00 – 02:00 – ul. Jagiełły 11, Klub MagnetoFFon (Łaźnia Miejska)
ZAPAROWANI II – wernisaż i wystawa Piotra Merdy, fotografie par wykonane techniką wielokrotnej ekspozycji .
 
20.
19:30 – 24:00 – ul. Pomorska 73, Miejski Ośrodek Sztuki
3D TOMASZA KALITKI „STACJA MOS” – wydarzenie odbędzie się w innym terminie!!!
Z ALBUMU GORZOWIAN VIII – wystawa fotografii z prywatnych archiwów mieszkańców (godz.20:00 – 24:00) promocja wydawnictwa „Z ALBUMU GORZOWIAN II” dla pierwszych 100 osób – egzemplarz bezpłatny (godz. 20:00 – 21:00)
 
21.
19:30 – 24:00 – ul. Jagiełły 11, skwer przed klubem Magnetoffon (Łaźnia Miejska)
NOC Z RADNYMI – wystawa pokonkursowa projektów na budynek Urzędu Miasta, miejsce do rozmów na temat Miasta z radnymi LDM i architektami ze Stowarzyszenia „SARP”.
 
22.
19:00 – 22:00 – ul. Grobla 15, Galeria TERMINAL08
EARLY WORKS wystawa zbiorowa – kurator Artur Malewski (Akademia Sztuki w Szczecinie).
 
23.
19:30 – 23:00 – ul. Okólna 31A, Galeria Malarstwa Jerzego Zgorzałka
PEJZAŻ GORZOWA – wystawa autorska właściciela galerii, spotkanie z artystą.
 
24.
19:30 – 21:30 – ul. Bracka 7 (świetlica pod klasztorem)
BRACKA 7 – HISTORIA MIEJSCA I LUDZI – prezentacja archiwaliów z okazji 65 rocznicy powstania parafii pw. Św. Józefa, zwiedzanie kościoła z przewodnikiem (godz. 20:30).
 
25.
20:00 – 04:00 – ul. Spichrzowa 1, MIXcoolTURA
„MGM” – MUZYKA – GORZÓW – MALARSTWO – wystawa obrazów Jakuba Stillera, koncert Piotra „Restek” Resteckiego – gitara i Agnieszki Kliszczyk – wokal (ok. 22:00 – 23:50), sety dj`skie.
 
26.
20:00 – 23:00 – ul. Chrobrego 9, Klub Kultury „Jedynka” MCK
Koncert duetu: Grzegorz Klicki – gitara i Maciej Dana – klarnet (godz. 20:00 – 20:25 oraz 22:00 – 22:30)
Halooo! Chopin – spektakl muzyczny M. Ciężki, M. Wróblewski – fortepian (godz.20:30), Koncert Wrathu & Mała Fuzja (godz. 21:30), Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego, wystawa malarska Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniewicach.
 
27.
21:00 – 01:00 – linia MZK na trasie Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce „Imprezowy Tramwaj”
TRAMWAJ ARTYSTYCZNY – na poetyckie atrakcje i wystawę grafik zaprasza Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk.
 
28.
21:00 – 22:00 – Park Siemiradzkiego, scena na scenie Amfiteatru MCK
ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń. Koncert zespołu Marcina Świetlickiego .
Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego.
 
29.
22:10 – 23:00 – punkt widokowy przy „Schodach Donikąd” (dojście od strony Amfiteatru MCK)
DYM NAD SCHODAMI – wydarzenie audiowizualne Dym Records, udział wezmą: Due Gebord / Radosław Sirko, Wrong Dials / Mateusz Rosiński, wizualizacja przestrzenna VJ Pathfinder (Berlin).
 
Trupia czacha
22:10 – 05:00 – ul. Spichrzowa 1, CKN Centrala
DOŻYNKI CENTRALNE – O obrotach ciał niebieskich” wernisaż B. Stanek (godz. 22:00), Obci – projekcja multimedialna Antoniego Mączyńskieg (godz. 22:10), Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego (godz. 22:30), koncert Dirty Coyote z Oakland w Kalifornii ( godz.23:00), videomapping 3D – VJ Pathfinder, DJ aferparty.
 
30.
22:00 – 23:30 – ul. Teatralna 9, Teatr im. Juliusza Osterwy (park teatralny)
CZY TO JEST MIŁOŚĆ? – widowisko plenerowe w wykonaniu artystów gorzowskiego teatru inspirowane twórczością największych polskich i zagranicznych poetów.
 
31.
22:00 – 23:00 – ul. Przemysłowa 23 (inicjatywa Sztuki Miasta)
OBCI – prezentacja multimedialna na fasadzie kamienicy autorstwa Antoniego Mączyńskiego.
 
32.
22:15 – 24:00 – ul. Dziewięciu Muz, Plac Sztuk przed CEA –Filharmonią Gorzowską
KLASYKA LETNIĄ NOCĄ – kwartet smyczkowy H.M. Góreckiego (22:15 – 22:55), kwartet smyczkowy Straordinario (23:15 – 24:00)
 
 
 
Ponadto:
Śladami gorzowskiego UFO ( 20 min.) – projekcje filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego w: MOS – Kino 60 Krzeseł (17:20, 21:40), w MCK Amfiteatr (20:50), Klub Kultury Jedynka, Galeria Bezbronna, CKN Centrala, Klub MagnetoFFon
 
OŚCI – gra miejska z oryginalną nagrodą, polegająca na stworzeniu mapy i dotarciu do kilku ceramicznych „wlepek” , dzieła Pracowni Ceramiki w Podgórzu.
Z ostatniej chwili:
 
Informujemy, że ” Tramwaj poetycki” (punkt 27) niestety nie będzie kursował na szlaku… Z przyczyn niezależnych od organizatorów.
NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016