40 LAT TEATRU TERMINUS A QUO. Kwietniowe obchody. Spektakle dawne i PREMIERA. Plus koncert eklektycznego zespołu Ludzie z Działki

40-urodziny-teatru-nowa-sol-terminus-a-quo-taq-gramont-1976-765x400
40 LAT TEATRU TERMINUS A QUO 23.04.2016.
Kwietniowe obchody rozpoczęte! Koncertem zespołu Ludzie z Działki. Wczoraj mieliśmy pełnię księżycową i premierę musicalu „Siostrunie” w Lubuskim Teatrze w Grunbergu (o czym Testerzy niebawem napiszą). Aaaaa…. dziś… Kolejne spektakle, kolejni goście.. Już za moment, już za chwilę.
3 etapowa pełnia. Fot. Ank.
3 etapowa pełnia. Fot. Ank.
Edward Gramont, dziękując po rewelacyjnym koncercie zespołowi i publiczności powiedział, że Ludzie z Działki grają jak Grupa z Kalifornii czyli EDWARD SHARP and MAGNETIC ZEROS. To grupa, którą on sam pamięta tak, że oni trochę bardziej trochę szli w  hipisowskie klimaty.
Zespół Ludzie z Działki to m.in.
Stefan Hanćkowiak – gitara Grunberg, Kasia Mizera (fiśharmonia z Grunberga) skrzypce vocal, Monika (teacher od zajęć muzycznych w Domu Harcerza z Grunberga) skrzypce, Kuba Wrocław – kontrabas i Mikołaj również Wrocław – trąbka. Adam Marciszonek – djembe,
Szymon (dawniej Muchy) – perka, gitara akustyczna i sporadycznie  vocal. Szymon Lokitz Mizera – vocal, djembe (Stowarzyszenie Kod Krowa). Oni z Szymonem od perki z Poznania przyjechali tak jak Lokitz, obaj za Kasiami do Grunberga. Tego zaścianka. I tu z lub o ś ci (ą) mieszkają od kilku lat. Pomimo. Bo w Lub uskie m. Lokitz kupił nawet i uprawia prawdziwą działkę pod Grunbergiem. Wszak… Lubuskie Warte Zachodu. Nawet nie trzeba parafrazować tego adekwatnego i tym wypadku hasła.  Sadzą z Kasią pomidory, postawili jurtę. Palą w niej ogień życia. W przerwach miedzy zmaganiami z żywiołami Matki Ziemi próbują sił w muzyce. I to z jakim skutkiem. Eklektyczny zestaw w postaci strawy muzyczno duchowej, ktory staje się wspólnym dziełem dziesięciu bez mała osób, to swoisty kapitał na przyszłość. Bo ponieważ bażant: jak powiedział Szymon Lokitz na koncercie – w sztuce musi ssać. I ssie. U nich z całą pewnością. Z powerem i feelingiem.
Ludzie z Działki postanowili spontanicznie uświetnić swoją eklektyczną muzyką obchody czterdziestolatki TAQ. W planach mają bowiem jeszcze dziś o 20:30 kolejny koncert w Fundacji Salony. Jak przystało na kontenstatorów  bywalców salonowych.
Edward Gramont TAQ. Fot. Karol Kolba
Edward Gramont TAQ. Fot. Karol Kolba
40 LAT TEATRU TERMINUS A QUO 23.04.2016.
17:00 koncert: Zespół Ludzie z Działki
18:00 TAQ: Boski Fidel Castro (Eliasz Gramont)
19:00 TAQ: Mistyfikacje
20:00 TAQ Pomarańcze w Uchu na skarpie bez Kartki
21:30 TAQ: Sister Kate
23:00 TAQ: Mucha nie siada – PREMIERA
Zapraszamy, rezerwujcie czas i miejsca na widowni!Bilet na jeden spektakl 8 pln,
karnet na całość 15 pln.
TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ ! ! !
Zapraszamy również serdecznie na koncert kończący aktywność artystyczną grupy Ludzie z Działki w Fundacji Salony. W sobotę 24 kwietnia  o 20.30 na ul. Fabrycznej 13b zagrają „Ludzie z Działki”. Dodatkowo wystawa prac jednego z muzyków (Stefan Hanćkowiak) oraz film Szymona Mizery – dokument z Peru. Zapraszamy. Tutaj Wstęp – jak zawsze – wolny.
40-urodziny-teatru-nowa-sol-terminus-a-quo-taq-gramont-1976-765x400