LOTTO wyrazisty band muzyki alternatywno-noisowo-improwizowanej. Grupa LOTTO do Landsberga przyjedzie z nową płytą ELITE FELINE.

 

Jeden z najbardziej wyrazistych polskich zespołów muzyki alternatywno-noisowo-improwizowanej, grupa LOTTO zagra w Magnetoffonie. Do Gorzowa przyjedzie już z nowo wydaną, swoją drugą płytą. To będzie dobry koncert. TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ!
LOTTO do Gorzowa przyjedzie z nową płytą ELITE FELINE. Posłuchajcie. Warto również mieć w swoich archiwach tę płytę. I warto to usłyszeć ich dzisiaj na żywo:
Czwartek, 14 kwietnia.
Klub MagnetOffOn, ul. Jagiełły 11, godz. 20.00

MagnetOffOn ‎Koncert LOTTO w Magnetoffonie.  Zdj. Materiały organizatora.
MagnetOffOn ‎Koncert LOTTO w Magnetoffonie. Zdj. Materiały organizatora.
 
 
PAWEŁ SZPURA (Vowoka / Cukunft / Purusha) i MAJK MAJKOWSKI (Blip (with Jim Denley), Roil (with Chris Abrahams & James Waples), Hailu Mergia Trio (with Hailu Mergia & Tony Buck) spotkali się razem w zespole Mikołaja Trzaski grając koncerty za ścieżką dźwiękową do filmu Róża. Wtedy wpadli na pomysł założenia zespołu który pomógłby im oderwać się od typowej współczesnej improwizacji którą czuli się nieco zmęczeni. Do zespołu zaprosili ŁUKASZA RYCHLICKIEGO (Kristen) z którym Paweł Szpura grał wielokrotnie w duecie, głównie w projekcie dedykowanym Albertowi Aylerowi. Pierwszy koncert zagrali ze sobą pod koniec 2012 roku i był to równocześnie początek zespołu LOTTO. Ich muzyka zawierała elementy rocka, improwizacji, country i noise. Debiutancki album ASK THE DUST ukazał się grudniu 2014 roku i wydało go Lado ABC. Płyta ukazała się tylko na winylu. LOTTO występowało min. z The Necks, na renomowanych festiwalach takich jak: Konfrontanionen w Nickelsdorfie, Jazz Jantar w Gdańsku, KRAAK Festival w Aalst w Belgi (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego), Festival Densités we Francji czy Enjoy Jazz w Heidelbergu. Pod koniec 2015 roku zespół nagrał swoją drugą płytę. ELITE FELINE, ukaże się w kwietniu 2016 roku nakładem Instant Classic, tym razem razem także na CD. Muzyka zawarta na płycie dość zasadniczo różni się od debiutu, znajdują się na niej dwie kompozycje ROPE i POINTING TO A MARVEL. W utworze ROPE gościnnie pojawia się Przemysław Jankowiak aka 1988 obecnie znany głównie z duetu SYNY. Wiosną i jesienią 2016 zespół planuje serię koncertów promujących nową płytę.
 
MIKE MAJKOWSKI to australijski kontrabasista i kompozytor polskiego pochodzenia. Studiował w Sydney Conservatorium of Music, kończąc z wyróżnieniem klasę kontrabasu. Obecnie mieszka w Berlinie. Od 2001 działa aktywnie na scenie muzyki współczesnej, zarówno jeśli chodzi o kompozycję i muzykę improwizowaną, występy na żywo oraz organizację koncertów. Majkowski występuje solo, jak również w rozmaitych projektach z innymi artystami, na przykład w Lotto
(z Łukaszem Rychlickim i Pawłem Szpurą), Blip (z Jimem Denleyem), Roil (z Chrisem Abrahamsem i Jamesem Waplesem), Hailu Mergia Trio (z Hailu Mergia i Tonym Buckiem), Konzert Minimal (berlińskim kolektywie wykonującym współczesnej kompozycje) i w duecie z Robertem Piotrowiczem.
 
PAWEŁ SZPURA – perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem uznanych zespołów takich jak CUKUNFT, HERA czy PURUSHA. Także był w składzie koncertu z muzyką do Róży na Off Festivalu. Razem z Łukaszem Rychlickim i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE.
 
ŁUKASZ RYCHLICKI – gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN z którym nagrał siedem płyt
i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Razem z Pawłem Szpurą i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE.
LOTTO – Elite Feline (Full Album)

 
 
Bilety: 15 pln przed koncertem
 
PRASA:
 
Koncert odbywa się w Klubie Magnetoffon, który już od lutego działa prężnie w lokalnym światku kulturalnym Landsberga. Wystartowali w lutym tego roku inaugurując swoją działalność wernisażem wystawy Piotra Kulona – „Pikulon” oraz koncertem rewelacyjnego JOY POP o którym TESTERZY już wspominali w lutym. Tutaj tylko zdjęcie pamiątkowe.
Joy Pop, fot. Paweł Jakubek
Joy Pop, fot. Paweł Jakubek
MagnetOffOn jest pokłosiem innego klubu, tzw. Groty Sztuki, w której Macin Ciężki pokazywał interesujące spektakle i monodramy oraz pokazy filmowe: m.in. Noc Walpurgii”. Plakat informujący o wernisażu wystawy Piotra Kulona – „Pikulon” z cyklu „Obrazy dźwięku”
Plakat informujący o wernisażu wystawy Piotra Kulona - "Pikulon" z cyklu "Obrazy dźwięku" 13 luty 2016
 
Koncert: LOTTO w Magnetoffonie
MagnetOffOn Widok od strony zaplecza ul. Jagiełły .03.2016
 
 
Kiedy:
14 KWIETNIA 2016 o godzinie 20:00

Gdzie:

Klub Magnetoffon

ul. Władysława Jagiełły 11, Gorzów Wielkopolski
Bilety: 15 pln przed koncertem
 
TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ!
 

MagnetOffOn ‎Koncert LOTTO w Magnetoffonie 14.04.2016

 

 

 

 

 

bilety: 15 zł