KRÓL zagra w OBIEKT in Grunberg. Królewskie powidoki, czyli trasa koncertowa Błażeja Króla przygnała band na południe Lubuskiego.

 

KRÓL zagra w OBIEKT in Grunberg. Królewskie powidoki, czyli trasa koncertowa Błażeja Króla przygnała artystów na południe Lubuskiego.
O B I E K T  ‎KRÓL koncert + afterparty 16.04.2016
11 marca ukazała się nowa płyta króla – „Przez sen”. Płyta, oprócz oczywistej inspiracji wyjawionej w tytule nie przynosi ze sobą żadnej instrukcji obsługi. Mówi Błażej: “Chcieliśmy ułatwić trochę dziennikarzom i słuchaczom i próbowaliśmy z najbliższymi trochę naprowadzić i opowiedzieć o czym i jaki jest to album ale nie potrafimy…” Zmienia się brzmienie, zmieniają inspiracje, ale także w tym zaplanowanym jako zwarta całość słuchowisku Króla nie można pomylić z nikim innym.
 
„PRZEZ SEN” TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH POLSKICH PŁYT OSTATNICH LAT. NA ŻYWO BĘDZIE MOŻNA JĄ USŁYSZEĆ PODCZAS ROZPOCZĘTEJ WŁAŚNIE TRASY KONCERTOWEJ BŁAŻEJA KRÓLA.
 
Na początku powstał UL/KR – niezwykły, muzycznie magiczny duet. Po dwóch płytach współtwórca projektu, muzyk, kompozytor, autor tekstów Błażej Król oddał się karierze solowej, zaczął tworzyć swój świat, poetycki, pełen niedopowiedzeń, pełnych uroku/mroku labiryntów skonstruowanych ze słów i dźwięków.
 
Król postanowił przedefiniować określenie „piosenka poetycka” (choć sam artysta do świata poezji podchodzi, łagodnie mówiąc, ostrożnie) trafiając celnie we wrażliwość współczesnych, żyjących w XXI wieku, słuchaczy.
 
– Mieszając elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, stworzył mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Na tle tej mieszanki wychwytuje jakąś esencję egzystencjalnej rozterki współczesnego trzydziestolatka – duszę i nerwy potrzaskane przez złe relacje międzyludzkie, jeszcze gorsze narkotyki, codzienny niepokój. Nie wiem jak państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim – chwalił Króla Jakub Żulczyk.
 
Niedawno ukazała się najnowsza, trzecia już płyta Błażeja Króla, „Przez sen”, oniryczna, oszczędna w formie, z arcypięknymi piosenkami „Jedno z nas” czy „Nie waż się”.
 
Doczekaliśmy się! Już w sobotę długo wyczekiwany koncert KRÓLA w Grunbergu. Emotikon smile JAK NAJNBARDZIEJ UZASADNIONY.
O B I E K T  ‎logotyp
 
Zostały jeszcze tylko 2 szanse na zakup biletu w najlepszej cenie.
1. 13.04 SZPERALNiK w OBIEKT
2. 15/04 SAMURAI NIGHT FEVER | lista free
Mała pula jest też w Winylowo.com. Poza tym MuzArt, no i online w Abilet.pl
 
Za chwilę pewnie pojawi się jeszcze konkurs i wejściówki do wygrania, także śledźcie wydarzenie NA ZNANYM PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM, zapisujcie się, zapraszajcie znajomych!
KRÓL koncert + afterparty
 
 


 
Link do rozmowy z Błażejem Królem w artykule Gazety Wyborczej
 
Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.
 
Wpisujcie się zatem na listę fb i zapraszajcie fajnych znajomych!
 
BILETY:
• 20 PLN – w Obiekcie na wydarzeniach poprzedzających
• 25 PLN – www.abilet.pl + punkty sprzedaży / MuzArt
• 30 PLN – na bramce w dniu imprezy 16.04
• 10 PLN – po koncercie – After Party
Otwieramy o godz. 21:00.
 
time table:
21:00 – 22:00 – happy hour
22:00 – 23:00 – Ch-ch-ching (dj set)
23:00 – 00:00 – KRÓL
00:00 – 05:00 – Afterparty z BENG Bros.
Jak jest w OBIEKT wiedzą bywalcy. Dla nie bywalców lub bywalców innych miejsc uchylamy rąbka tajemnicy. To jedno z nielicznych dostępnych zdjęć. W tym klubie nie wolno nie wskazane jest na zasadzie faux pas pstrykanie iphone’ami czy innymi aparatami.
OBIEKT wnętrze klubu
 
Przestrzenne brzmienie Króla przywodzi na myśl the XX oraz bohaterów atmosferycznego popu lat 80-tych, a brzmienie uzupełnia rozpoznawalny od pierwszej chwili wokal oraz teksty należące do ścisłej czołówki w rodzimej muzyce.
 
Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.
 
Królowi na koncercie towarzyszy Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).
 
Koncerty Króla to misternie zrealizowane widowisko, w którym piosenki z płyt nabierają nowego życia, a wypracowane przez muzyków brzmienie sprawdza się zarówno na dużych estradach jak i w ciasno wypełnionych klubach. Ta wysoka forma zaowocowała zaproszeniami na najważniejsze sceny w kraju, choćby Open’er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Electronic Beats oraz nagraniem koncertowym dla cyklu TVP „Made In Polska”.
 
 

O B I E K T  ‎KRÓL koncert + afterparty 16.04.2016