Dobre kino w starciu z erotycznym, seksualnym tabu. Nowy cykl w czwartki w TV wcale nie publicznej. Ale kino +

 

Dobre kino w starciu z erotycznym, seksualnym tabu. ‚Nimfomanka’, ‚Życie Adeli’, ‚Prawdziwa historia króla skandali’ w czwartki nie w TV publicznej bo przecież PiS zakazał by tej obrazoburczosci ale w Ale Kino + Warto uzbroić się w pancerz ochronny ale też wykupić abonament na TV nie publiczną, która po zmianie ustawy medialnej stanie się tubą propagandową Jedynie Słusznej Partii i JM Prezesa.

Ale Kino + Cykl Kino Mówi: Tabu 2016-01-06

Igranie z tabu to rzecz ryzykowna, bo są sprawy, których społeczeństwo – jako takie – woli głęboko ukryć, żeby się czuć bezpiecznie. I potrafi bronić tego, choćby pozornego bezpieczeństwa nawet za cenę najwyższą. Niestety, zwykle tę cenę płaci ktoś, kto to tabu próbował naruszyć. A potem społeczeństwo, które go skazało, korzysta z jego odwagi, albo braku roztropności, czy zwykłej ciekawości świata.

 Kino Mówi: Tabu

Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na cykl „Kino Mówi: Tabu”, a w nim na cztery głośne, kontrowersyjne filmy przedstawiające różne spojrzenia na erotykę w zderzeniu z normami społecznymi i kulturowymi. W programie: „Niebezpieczna metoda”, „Prawdziwa historia króla skandali”, „Życie Adeli” oraz po raz pierwszy w polskiej telewizji „Nimfomanka” Larsa von Triera. Przed każdym filmem rozmowa w magazynie „Kino Mówi”, którą poprowadzi Błażej Hrapkowicz. Premiery w czwartki od 7 do 28 stycznia.

Kino dziennikarstwo vs public relations

Artur Beling aktor i właściciel prywatnego Teatru Trójkąt  na  znanym portalu społecznościowym pisze: 

Sejmowa większość PiS wstająca i skandująca „wolne media” i „demokracja” w momencie wprowadzania absolutnie beznadziejnej ustawy medialnej, zakrawa na kolejny „polish joke”. Nie dawniej, niż wczoraj podlinkowałem taką myśl z Orwella „Dziennikarstwo to jest właśnie to, czego ktoś nie chce, aby było publikowane. Wszystko inne to public relations”. No, chyba że chodziło o uwolnienie od wolności, tak, jak w ułaskawieniu Kamińskiego chodziło o uwolnienie wymiaru sprawiedliwości od wymierzania sprawiedliwości. Zapędzają się chłopaki. Nawet Kościół, który nie jest dla mnie i nigdy nie był ostoją cnót, ani racjonalizmu, zaczyna widzieć, że prawacy lecą w taką paranoję, której się nie da spokojnie wytrzymać, ani tym bardziej – popierać, bo może to zaprowadzić w bardzo złe rejony, jak to już w historii z mariażem Kościoła i skrajnej prawicy, głoszącej lewicowe postulaty bywało.

Krzysztof Chmielnik publicysta i działacz gospodarczy trener couch radzi na Tym samym znanym portalu społecznościowym: Nie denerwujcie się chłopaki. Robią Was w wała. Chodzi o to, abyśmy się denerwowali. Niech denerwują się oni. Widać mają powód. Wywiązuje się dyskusja pod wpisem. Streszczając można to ująć tak: Denerwuje się zawsze więcej niż połowa narodu. Dziwię się, że ludzie nie chcą tego pojąć. Dziwię się dziwiącym. Matematyka. 1+1 też kogoś dziwi? To nas Testerów nie dziwi… To czywista oczywistość. To, jak władza mówi że 1+1=2,2 to ci, którzy się z tym nie zgadzają oddają swój głos na jak im się zdaje inną władzę. Nie ma powodu dalej tego komplikować. To jest siła i prostota systemu demokratycznego. Piramida nie do zawalenia. Wygrywa ten, kto lepiej kłamie.

Zatem…

„De-delikatnie mówiąc” jak Lejdis  „Pi-eprzyć przecinki”.

Mnóstwo ciętych słów i ripost ci śnie się na usta wobec działań obecnego rządu. Można jednak przestać się tym interesować i po prostu „De-delikatnie mówiąc” jak w filmie „Lejdis” „Pi-eprzyć przecinki”

 

Po wprowadzeniu nowej ustawy medialnej przez posłów PiS dotychczasowi kierownicy działów informacyjnych, dziennikarze telewizyjni, prasowi,  którzy zwracali na merytoryke i interpunkcyjne aspekty uwagę, odpłyną, dekretem JM prezesa w niebyt, a społeczeństwo będzie czytało jedynie słuszny ściśle kontrolowany periodyk ASPEKTY.

Mamy zatem powód do płaczu : )) Otóż na ekrany polskich domostw wchodzi nowa superprodukcja:

Nowa superprodukcja TVP pod rządami PiS

 

W opozycji stając do poczynań władz i prób indoktrynacji obywateli warto wybrać niekonwencjonalne kanały dystrybucji informacji i dóbr kultury przełączając się na telewizje niezależne jak  np. Ale Kino+

 

Ale Kino + Cykl Kino Mówi: Tabu 2016-01-06

 

Bo przełamywanie tabu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów postępu, albo – bo nie dla wszystkich do przyjęcia w tym kontekście będzie słowo „postęp” – zmiana obyczajowości. Bo tabu są różne, i dotykają różnych elementów życia. Jednym z nich jest seks, erotyka. I właśnie ten element filmową dyskusją potraktuje nowe wydanie cyklu „Kino mówi: Tabu”. Ale kino+ na tapetę bierze różne spojrzenia na erotykę w zderzeniu z normami społecznymi i kulturowymi. A przed każdym filmem dyskusja w studiu, bo film przecież jest nie tylko rozrywką, ale zaproszeniem, inspiracją do dyskusji. Z gośćmi spotykał się będzie tradycyjnie Błażej Hrapkowicz.

I tak :

Nimfomanka to film w reżyserii Larsa von Triera  dystrybuowany w Polsce przez Gutek Film – po raz pierwszy w TV.  Obraz ten zakończy cykl w Ale Kino + „Nimfomanka, cz. 1 i 2” – 28 i 29 stycznia, 23:00.

 'Nimfomanka', reż. Lars von Trier.  Gutek Film.
‚Nimfomanka’, reż. Lars von Trier. Gutek Film.

‚Nimfomanka’ Larsa von Triera – dwuczęściowy inteligentny i prowokacyjny film, o którym było głośno jeszcze przed premierą. To odważna wiwisekcja duszy kobiety uzależnionej od seksu, która miłość redukuje do rozkoszy i pożądania opowieść o podporządkowaniu życia poszukiwaniu cielesnych rozkoszy. Bohaterką filmu jest Joe (Charlotte Gainsbourg), którą pobitą znajduje na ulicy Seligman (Stellan Skarsgård). Joe zaczyna opowiadać mężczyźnie swoją historię, zabierając go w pełną pasji i namiętności podróż po erotycznych doznaniach. Film obfituje w jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Reżyser Lars von Trier stworzył arcydzieło erotyczne, które podzieliło widownię na entuzjastów i przeciwników, oburzonych przekroczeniem przez niego kolejnych granic. Charlotte Gainsbourg partneruje plejada gwiazd. Oprócz wspomnianego Stellana Skarsgårda zobaczymy takich aktorów jak: Willem Dafoe, Shia LaBeouf, Christian Slater czy Uma Thurman.

 'Nimfomanka' reż. Lars von Trier.  Gutek Film.
‚Nimfomanka’ reż. Lars von Trier. Gutek Film.

 

‚Życie Adeli’ w  reżyserii Abdellatif’a Kechiche’a – 21 stycznia, w Ale  Kino+ o godz. 23:00 to z kolei film, o którym canneńskie jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga napisało: „absolutne arcydzieło – śmiała i pełna pasji opowieść o miłości”. Reżyser Abdellatif Kechiche opowiada w nim o dojrzewaniu inteligentnej, wrażliwej nastolatki, która po nieudanym związku z kolegą z liceum zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie dziewczynie. Pokazana na przestrzeni kilku lat niezwykła filmowa odyseja odkrywa istotę miłości i kobiecą seksualność. Namiętny związek kobiet jest intymną, a jednocześnie uniwersalną love story, która podbiła serca krytyków i widzów. Jury festiwalu w Cannes w 2013 roku przyznało filmowi Złotą Palmę. Zdobył on także m.in. Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w Cannes, Cezara dla Adèle Exarchopoulos jako najbardziej obiecującej aktorkii nominację do Złotego Globu jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

'Życie Adeli' materiały prasowe Ale Kino+
‚Życie Adeli’ materiały prasowe Ale Kino+

‚Życie Adeli’ to film Abdellatifa Kechiche o dojrzewaniu inteligentnej, wrażliwej nastolatki, która po nieudanym związku z kolegą z liceum zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie dziewczynie. I to wszystko pięknie ułożone w czasie, na kilka rozłożone lat. 21 stycznia o 23. To trzeba zobaczyć koniecznie.

'Życie Adeli' materiały prasowe Ale Kino+
‚Życie Adeli’ materiały prasowe Ale Kino+

‚Niebezpieczna metoda’ na obalenie tabu w kinie?

W Ale Kino+ zaczynają  już w czwartek o godz. 20:10 filmem  ‚Niebezpieczną metodą’ Davida Cronenberga z Keirą Knightley i Michaelem Fassbenderem, w rolach pacjentki i terapeuty, czyli Karla Gustawa Junga, których znajomość szybko przekracza granice standardowych relacji pacjentki i lekarza. I Viggo Mortensenem, w roku wielkiego Zygmunta Freuda, który wkracza w ten związek i co prowadzi do konfliktu między lekarzami. Pan Mortensen zasłużył na Złotego Globa, w film na niezłe recenzje i otarcie się o Złotego Lwa podczas MFF w Wenecji w 2011 roku.

 

'Niebezpieczna metoda' materiały prasowe Ale Kino+
‚Niebezpieczna metoda’ materiały prasowe Ale Kino+

 

Program styczniowego cyklu

A co w programie Ale Kino + w ramach   styczniowego cyklu?

Przede wszystkim telewizyjna premiera w Polsce głośnego, bardzo  filmu „Nimfomanka” Larsa von Triera (28 i 29 stycznia). A do tego „Niebezpieczna metoda” Davida Cronenberga z nominowanym do Złotego Globu Viggo Mortensenem (7 stycznia), „Prawdziwa historia króla skandali” Michaela Winterbottoma, czyli biografia Paula Raymonda, który w 1958 roku otworzył pierwszy w Wielkiej Brytanii klub ze striptizem – Raymond Revuebar (14 stycznia), oraz „Życie Adeli” Abdellatif Kechiche, czyli Złota Palma w Cannes w 2013 (21 stycznia).

 

Kino mówi: Tabu – zapowiedź filmowego cyklu w linku poniżej:

 

Kino Mówi: Tabu – Zapowiedź

http://film.gazeta.pl/nowy_film/10,134868,19429974,kino-mowi-tabu-zapowiedz.html

 

Cykl Kino Mówi: Tabu.   'Król skandali'. Fot. Ale Kino+
Cykl Kino Mówi: Tabu. ‚Król skandali’. Fot. Ale Kino+

Tydzień później, ale o godz. 21:55 „Prawdziwa historia króla skandali” ze znakomitą rolą Stevena Coogana, który gra Paula Raymonda, człowieka który w 1958 roku otworzył pierwszy w Wielkiej Brytanii klub ze striptizem. Klub był oczywiście obiektem niezliczonych kontrowersji i ataków, ale w ciągu roku wstąpiło do niego 45 tys. członków, w tym cała masa celebrytów, jak Peter Sellers, Beatlesi, Judy Garland czy sam wielki Frank Sinatra. Kolejnym krokiem naszego bohatera była inwestycja w pisma soft porno. A w tle relacje z trzema najważniejszymi w jego życiu kobietami. Barwny, brawurowo zagrany i stylowy, więc to DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

 

Styczniowy cykl zakończy rozłożona na dwa dni (28 i 29 stycznia, godz. 23:00) emisja „Nimfomanki” Larsa von Triera. Będzie to premiera tego filmu w polskiej telewizji, więc tym bardziej warto pamiętać. A głośno było o tym filmie jeszcze zanim trafił na ekrany. Już wtedy wzbudzał kontrowersje, podsycane kolejnymi wywiadami i doniesieniami z planu. Dwuczęściowy film jest wiwisekcją duszy kobiety uzależnionej od seksu. Kobiety, dla której nie ma miłości poza jej cielesnym wymiarem, rozkoszą, i przede wszystkim pożądaniem. Wspaniała rola Charlotte Gainsbourg, a wokół niej m.in. Stellan Skarsgard, Willem Dafoe, Shia LaBeouf i Uma Thurman.

 

Oczywiście o wszystkich filmach w czwartkowym cyklu „Kino Mówi: Tabu”, będzie przypominało w codziennych zapowiedziach  TV, bo szkoda byłoby któryś z filmów przegapić. Ale już teraz warto zarezerwować sobie czas, albo zaprogramować nagrywarkę.

 

Txt Wojciech Krzyżaniak z kultura.gazeta.pl Napisał obszerny artykuł pt. Dobre kino w starciu z erotycznym seksualnym tabu. Nie wszystkie pozycje ze styczniowego cyklu Ale Kino + ujął w nim zatem warto śledzić zapowiedzi na tym kanale.

Ale Kino + Testerzy Imprez polecają !

 

Ale Kino + Cykl Kino Mówi: Tabu 2016-01-06