Wielkie Wydarzenie Winylowe w Krzywym Kominie! Zaułek Artystów

Miłość zaklęta w czarnym wosku. Wielkie Wydarzenie Winylowe po raz trzeci.

Wielkie Wydarzenie Winylowe  2015-12-11

 Wielkie Wydarzenie Winylowe 

Pierwsza tego typu akcja wydawała się być pojedynczym zrywem kilku zapaleńców. Jednak okazuje się, że miłośników czarnych płyt w zielonym Grunbergu jest mnóstwo, a zapotrzebowanie na tego typu imprezy jeszcze większe. Pisze Paweł Hekman w Gazecie Wyborczej z 11 listopada.

Ciepłe brzmienie, charakterystyczne trzaski, rytuał odtwarzania – ilu miłośników czarnych płyt, tyle odpowiedzi na zasadnicze pytanie – co jest takiego w winylu?

Zamiast się zastanawiać warto samemu przekonać o magii czarnych płyt. M.in. temu mają służyć Wielkie Wydarzenia Winylowe organizowane w Krzywym Kominie. To tam można usłyszeć muzykę puszczaną z gramofonu. Zobaczyć z jaką pieczołowitością wyciągane są kolejne krążki i z jakim namaszczeniem wkładane do odtwarzacza. Choć, jak się okazuje, czasem można pozwolić sobie na odrobinę brutalności. – Planujemy zrobić warsztaty z przerabiania niepotrzebnych winyli na zegarki, biżuterię, ozdoby i inne ciekawe rzeczy. Wystarczy piekarnik i nożyczki, ewentualnie mała szlifiereczka – zapewnia Tomasz Łagutko, jeden z organizatorów imprezy.

Winylowo.com ZG 2015-12-11

Pierwsze z cyklu wydarzeń odbyło się w maju tego roku. Miało przypomnieć zamierzchłe czasy, jeszcze przed erą internetu. Drogi poznawania nowej muzyki były wtedy trzy: z radia, od znajomych lub giełd właśnie. Dziś przepływ informacji jest błyskawiczny, ale na szczęście pozostała chęć integracji i dzielenia wspólnej pasji. Chęć tym większa, że na każdej dotychczasowej imprezie przewijało się ok. 500 osób.

Co zatem przyniesie trzecia odsłona? – Będzie mały konkurs dla wystawców, który powinien dać nam sporo śmiechu. Połączymy też wydarzenie z akcją rejestrowania się w bazie dawców szpiku. W ten sposób po imprezie zostanie coś więcej niż tylko płyty – mówi Łagutko.

Program

Track lista:

– pierwszy, oficjalny Cover Battle w Polsce!!! Zabawa dla wystawiających, o regułach organizator poinformuje na miejscu

– prezentacje sprzętów audiofilskich audiomax24.pl i media4home,

– artystyczna profanacja zużytych winyli czyli winylowy hand made.

Ścieżkę dźwiękową w trakcie trwania giełdy na Winylowo zrobi:

https://www.facebook.com/Proshiva-705486816152447/?__mref=message_bubble

Młody, ambitny DJ i producent, który  spędził lata w UK i obecnie  również powrócił już z emigracji do naszej pięknej ojczyzny. Wystąpi także kilku zaproszonych gości.

Zatem Proshiva… Nie zabraknie muzyki, którą na żywo będzie puszczał DJ. Z winyli rzecz jasna. Wszystko rozpocznie się już 12 grudnia w Krzywym Kominie o godz. 10. Wstęp jest bezpłatny.

Winylowo.com ZG 2015-12-11

Dodatkowo odbędą się aukcje charytatywne oraz rejestracja dawców szpiku i komórek macierzystych (w ramach pomocy chorym na białaczkę).

Wstęp dla kupujących za darmo. Wstęp dla sprzedających 35 zł od stolika.

Oprawa muzyczna przez dzień cały DJa Proshiva oraz zaprzyjaźnionych DJów. Zatem… Chodźmy poanalogować!

Winylowo Polska

Winylowo Polska to sieć niezależnych sklepów z płytami winylowymi firmowana przez Tomka Olszewskiego, założyciela www.winylowo.com

Sporo się dzieje, webinary już niebawem.  W grudniu team Winylowo Polska jest w Poznaniu i w Warszawie. Tworzą go od podstaw Tomasz Pan Winyl Olszewski, Tomek Łagutko i Arkadiusz Zagajewski. Ostatnio wrócili  po bardzo ciekawych rozmowach w Poznaniu i Warszawie – otwierają w tych miastach sklepy  z płytami –  uradowani i pod wielkim wrażeniem. Spotkali się tam z bardzo celnymi uwagami, które zamierzają uwzględnić. Najbardziej cieszy ich to, że nie wywróciło to ich planów do góry nogami, tylko, że podążają we właściwym kierunku.

Jeśli chcecie się z nimi spotkać osobiście, to piszcie do nich na adres: partner@winylowo.com.

Wszystkie osoby zainteresowane Programem Partnerskim Winylowo, czyli „otwórz swój własny sklep z muzyką” team Winylowo Polska zaprasza do współpracy. Winylowo Polska należy do grupy Winylowo LTD.

Wielkie Wydarzenie Winylowe  odbędzie się w Zaułku Artystów Krzywy Komin. W sali na parterze budynku w którym mieści się m.in. Fundacja Salony,  Inicjatywa Sceniczna Fruuuu, Ad Astra, Stowarzyszenie Aktorów Niezależnych.

Trzecie spotkanie miłośników woskowych brzmień niesie za sobą jeszcze jedną kwestię. Impreza będzie zapowiedzią otwarcia sklepu z winylami w Zielonej Górze. – Po latach wosk wraca do naszego miasta – cieszy się Tomasz Łagutko. Kiedy i gdzie dokładnie? Tę tajemnicę zdradzimy już wkrótce. Zapraszamy  i do zobaczenia! 

Wielkie Wydarzenie Winylowe

Kiedy: 12 grudnia 2015

Gdzie: ul. Fabryczna 13,  Zielona Góra.

godz. 10:00 do 18:00

Tax: 0 PLN

 

Testerzy Imprez polecają!

 

Wielkie Wydarzenie Winylowe  2015-12-11