Bestia w Lubuskim Teatrze. Placówka i Dyrekcja sobie poradzą. Premiera musicalu w LT.

 

 

Lubuski Teatr przygotowuje od tygodni premierę spektaklu muzycznego „Bestia” Maliny Prześlugi w reżyserii Przemysława Jaszczaka. To musical, który łączy w sobie muzykę, piosenki, dialogi mówione i oczywiście taniec.

Spektakl "Bestia" w reżyserii Przemysława Jaszczaka - prapremiera (7.11.2015 r. o godz. 19:00).
Spektakl „Bestia”, reż. Przemysław Jaszczak, zdj. GOPHOTO.PL

Wszyscy znamy amerykańskie musicale dla młodzieży, których akcja toczy się w szkole. Ale czy da się zrobić musical o polskiej szkole? Nie będzie w nim brzydul w okularach, które zostają królowymi balu. Nie będzie nawet balu. Nie wystąpi żaden mięśniak z drużyny futbolowej, ani jego cheerleaderki. Nie będzie lovestory ani od zera do bohatera story. Nie pojawi się ani jeden przystojny wampir. W ogóle żaden wampir. Będą za to kicie. I głąby. I kilku bladych smutasów. Będzie jedna grzeczna. I, oczywiście, Bestia. Bestia jest tajemniczy i milczący. Nosi kolorowe skarpetki do sandałów. Boją się go wszyscy, dopóki w klasie nie zjawi się Nowa… W musicalu o polskiej szkole momentami może być śmiesznie. Chwilami głupkowato. Ale czasem będzie gorzko i zupełnie na serio, bo nikt tu nie zamierza nikogo oszukiwać. A bestii być może jest dużo więcej. Jednak Placówka i Dyrekcja sobie z tym poradzą.

 

Joanna Wąż vel Nowa, w spektaklu "Bestia", zdj. GOPHOTO.PL
Joanna Wąż vel Nowa, w spektaklu „Bestia”, zdj. GOPHOTO.PL

Joanna Wąż, która wciela się w spektaklu „Bestia” w rolę Nowej, ostatnio odnosi coraz więcej sukcesów również  poza deskami LT. W drugim dniu Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego otrzymała Nagrodę publiczności. Tego dnia najperw wystąpiło pięcioro laureatów, a dokładniej pięć laureatek i jeden zespół. Nie wiedzieli jeszcze, kto z nich zajął jakie miejsce, na mocy werdyktu jury. Nie wiedzieli też, kto otrzymał nagrodę publiczności. Po ich występach nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Ku radości Testerów Imprez okazało się ze jedną z laureatek jest właśnie Joanna, która otrzymała drugą nagrodę. Jury w składzie — Jacek Bończyk, Jerzy Derfel, Wojciech Młynarski i Grzegorz Wasowski przyznało również nagrody dla zespołu Sąstąd. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Łopuch. Grand prix festiwalu zdobyła Aurelia Luśnia. Joanna Wąż w roli Nowej ma dla Was obiektywnie opowiedzianą historię i przekaz nie do odrzucenia. Warto jej posłuchać.

 

Radosław Walenda vel Emo w spektaklu "Bestia", zdj. GOPHOTO.PL
Radosław Walenda vel Emo w spektaklu „Bestia”, zdj. GOPHOTO.PL

BESTIA to przedstawienie w wykonaniu młodego zespołu scenicznego. Porusza bliski młodym bywalcom teatru problem dorastania nastolatków i ich relacji z otoczeniem. Dla starszych widzów jest to z kolei okazja do poznania emocji i tajemnic młodego pokolenia.

 

Spektakl BESTA James Malcolm vel Emo w spektaklu "Bestia", 2015-11-03

Próby spektaklu „Bestia” 29 październik, Lubuski Teatr trwały już od kilku od tygodni. Odbyła się już próba czytana z udziałem widzów. Co z tych prób  się urodziło, co przygotowali artyści, jaki miks znaczeń i symboli zobaczyć będziemy mogli już niebawem podczas prapremiery w LT w najbliższą sobotę 7 listopada o godz. 19:00.

Alicja Stasiewicz vel Kicia, zdj. GOPHOTO.PL
Alicja Stasiewicz vel Kicia, zdj. GOPHOTO.PL

 

 Joanna Koc vel Kicia, zdj. GOPHOTO.PL
Joanna Koc vel Kicia, zdj. GOPHOTO.PL
Robert Kuraś vel Bestia, zdj. GOPHOTO.PL
Robert Kuraś vel Bestia, zdj. GOPHOTO.PL

 

Tatiana Kołodziejska vel Placówka w spektaklu "Bestia", zdj. GOPHOTO.PL
Tatiana Kołodziejska vel Placówka w spektaklu „Bestia”, zdj. GOPHOTO.PL

 

„Bestia” making-of – kulisy powstawania zdjęć, Trzebiechów.

 

Od tygodni poznajemy również bohaterów najnowszej sztuki Maliny Prześlugi „Bestia” w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Zdjęcia powstały w trakcie sesji zdjęciowej, która miała miejsce w Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie – autorzy sesji i aktorzy bardzo wdzięczni Dyrekcji oraz wszystkim osobom zaangażowanym za udostępnienie sal i obecność.

Pomysł na realizację sesji narodził się podczas jednej z wizyt ze spektaklem „Kopciuszek” w ramach projektu „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić”. Zauroczeni magią oraz zaskakującymi przestrzeniami szkoły postanowili wybrać się 24 października z obsadą spektaklu aby złapać kilka ujęć. Zobaczyć jak Joanna Wąż, Robert Kuraś, Alicja Stasiewicz, James Malcolm, Joanna Koc, Radosław Walenda, Aleksander Stasiewicz i Tatiana Kołodziejska pozowali dla @GOPHOTO.PL, który uchwycił najlepsze momenty…to niesamowite doświadczenie.

 

 

Kostiumy i koncept sesji powstały się w głowie Adama Królikowskiego, którego organizacyjnie wspomogła Kinga Górska. Peruki stworzyła, jak zawsze cudowna, Pani Marysia Kaczmarowska. Pierwszy raz współpracowaliśmy z Mają Korzeniowską – świetną zielonogórską makijażystką, która wykonała make upy – opowiadają  autorzy sesji.

Prawdziwą niespodzianką była wizyta uczniów, którzy już czekają na gościnną  wizytę ekipy Lubuskiego Teatru ze spektaklem „Bestia” w ramach objazdu „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić”. Było naprawdę pięknie i inspirująco !

 

Pozostało nam przedstawić Piotra i Kingę, którzy pracują wspólnie nad ruchem scenicznym w musicalu „Bestia” Maliny Prześlugi w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Piotr Soroka, Kinga Górska to absolwenci Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyli kurs choreografii scenicznej w Krakowie. Po studiach ich drogi nieco się rozeszły. Piotr wyjechał do Wrocławia, gdzie pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy i prowadzi autorski Novy Ruch Teatr; Kinga związana przez pewien czas z Szkołą Tańca Gracja oraz MCKiE Dom Harcerza, aktualnie z Pracownią Teatru Tańca, pracuje w Lubuskim Teatrze.

Powrócili do wspólnej pracy wiosną tego roku nad przedstawieniem Novego „Say Hello”, które pokazywane było w ramach Expo 2015 w Mediolanie.

Piotr jest twórcą ruchu scenicznego w przedstawieniach Przemysława Jaszczaka, Sebastiana Majewskiego, Agaty Piesiewicz. Obecnie rozpoczyna projekt edukacyjny z Joanną Gerigk na PWST we Wrocławiu i koordynuje obchody 60. jubileuszu Wrocławskiej Pantomimy.

Kinga brała udział w licznych projektach i inicjatywach z pogranicza tańca i teatru (m. in. „Touching Spaces” Lisy Truttmann). Jest współodpowiedzialna za projekt „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić” w Lubuskim Teatrze.

Oboje zajmują się również współpracą międzynarodową oraz pozyskiwaniem środków na działalność artystyczną Teatrów, w których pracują.

 Zapraszamy zatem na premierę spektaklu „BESTIA”

Autor: MALINA PRZEŚLUGA, Reżyseria: PRZEMYSŁAW JASZCZAK, Scenografia, projekcje: MATEUSZ MIROWSKI, Kostiumy: ADAM KRÓLIKOWSKI, Muzyka, przygotowanie wokalne: KRZYSZTOF DOMAŃSKI, Ruch sceniczny: PIOTR SOROKA, Asystent choreografa: KINGA GÓRSKA, Asystent reżysera: JOANNA WĄŻ

Obsada: JOANNA WĄŻ Nowa; ROBERT KURAŚ Bestia;  JOANNA KOC Kicia 1; ALICJA STASIEWICZ Grzeczna, Kicia 2; TATIANA KOŁODZIEJSKA Placówka, Dyrekcja; JAMES MALCOLM Emo 1, Głąb 2; ALEKSANDER STASIEWICZ Głąb 1; RADOSŁAW WALENDA Emo 2; Inspicjent: Dobrosława Trębacz.

Produkcja spektaklu „Bestia” odbywa się w ramach projektu „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Patronat medialny: Gazeta Lubuska, Nasze Miasto, Testerzy Imprez. Patronat informacyjny: Radio Zachód i Radio Zielona Góra.

BESTIA – Będzie się działo! TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ !!!

Spektakl "Bestia", zdj. GOPHOTO.PL 2015-11-03