Noc Walpurgi w Grocie Sztuki. Aryjski Żyd ! Czy to wogóle możliwe…

 

Noc Walpurgi, reż. Marcin Bortkiewicz, prod. Polska
Noc Walpurgi, reż. Marcin Bortkiewicz, prod. Polska

„Czarno-biały debiut fabularny Marcina Bortkiewicza, reżysera, aktora i filmowego erudyty, zaskakuje inteligencją, dojrzałością oraz klasą realizacji. Jest to zarazem nieprzeciętny wyczyn Małgorzaty Zajączkowskiej, wybitnej aktorki niegdyś z powodzeniem radzącej sobie w Hollywood, która jednak po powrocie ze Stanów utknęła w serialowej codzienności. Ta rola śpiewaczki operowej zapiera dech i przywraca kinu jej talent. Scenariusz powstał na podstawie docenionego w Nowym Jorku debiutanckiego monodramu Magdaleny Gauer – polonistki, pedagożki i literaturoznawczyni. Rzecz rozgrywa się w garderobie primadonny po występie w „Turandot” w 1969 r. i dotyczy rozliczenia z tragiczną przeszłością artystki, polskiej Żydówki z getta, która przeszła przez piekło Auschwitz”.

Noc Walpurgi w Grocie Sztuki. Aryjski Żyd ! Czy to wogóle możliwe…?? Przekonamy się już niebawem w Landsbergu.

Testerzy wspominali już o tym debiucie fabularnym przy okazji niedawno zakończonego, odbywającego się latem, bratniego Solanin Film Festiwal 2015. Zajrzyjcie do relacji w dziale Testy.

Noc Walpurgi, reż. Marcin Bortkiewicz, prod. Polska, 75 min

Recenzja zaczerpnięta z tygodnika POLITYKA

Telewizja Polska o Nocy Walpurgi:

 

http://www.tvp.pl/filmoteka/wideo/uciec-przed-przeszloscia/21775241

Czy można uciec przed przeszłością?? Ona – operowa diwa, on – młody dziennikarz. Każde z nich ma swoją burzliwą historię. Ich drogi krzyżują się w Mediolanie, w teatralnej garderobie. Co wyniknie z tego spotkania?

Po filmie zapraszmy na spotkanie z reżyserem filmu Marcinem Bortkiewiczem oraz z odtwórczynią głównej roli Małgorzatą Zajączkowską.

Testerzy Imprez polecają!

Nocy Walpurgi – współpraca: DKF Megaron, Kino 60 krzeseł.

 

bilety :10 zł

Kiedy:

Piątek, 9 października  o godzinie 20:30

Gdzie:

Grota Sztuki

Jagiełły 11 (Dawna grota solna pod Łaźnią), Gorzów Wielkopolski

 

Noc Walpurgi, reż. Marcin Bortkiewicz, prod. Polska PLAKAT