Teatr Rozrywki Trójkąt. Moralitet plebejski „Księga błazna „. Premiera 16 lipca.

To już niebawem! Przybywajcie! Testerzy polecają !

Moralitet plebejski „Księga błazna „. Premiera 16 lipca o godz. 18:00. Scena letnia w ogródku „Cichej Kobiety”. Fabryczna 13 (Krzywy Komin). Wstęp wolny. Zapraszamy : )

2015-07-16-02-39-34~2

Teatr Rozrywki Trójkąt zwykle w rozjazdach po Polsce ze spektaklami. Tym razem jednak trójca artystów postanowiła znów zagrać w Zielonej Górze.

Teatr Rozrywki Trójkąt to teatr mocno rozrywany. A że tak jest w istocie wystarczy zerknąć w ich napięty grafik. Gdy spojrzeć na wyjęte pierwsze z brzegu trzy pozycje to mamy jak na dłoni, że w sobotę 4 lipca byli jednocześnie na dwóch festiwalach teatralnych.
Na XXIII Festiwalu Sztuki Ulicznej „CHOJNICKA FIESTA” – w Fosie Miejskiej w Chojnicach o godz. 13:30 zaprezentowali spektakl dla dzieci „Czego nie wiecie o smokach”.

Następnie pojechali do Sztumu, gdzie podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych wystawili „Czego nie wiecie o smokach” (godz. 18:00) oraz „Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza” (godz. 21:00). To nieprawdopodobne, że w tym natłoku zajęć znajdują czas by realizować całkiem nowe rzeczy. I to jakże nie banalne!

Nowe przedstawienie jest utrzymane w stylistyce średniowiecza, tym razem późnego. „Księga Błazna – moralitet plebejski” będzie to rekonstrukcja jarmarcznego teatru lalek plus różne inne formy. Mnóstwo instrumentów między innymi lutnia. To co zobaczymy na scenie z dużym, okrągłym pudłem to będzie domra – rosyjski instrument ludowy, znany od ok XV wieku i będący podobno totemicznym instrumentem skomorochów. A kim byli skomorochowie? Możecie się dowiedzieć tutaj klikając w link poniżej –

https://ewasrubka.wordpress.com/2009/01/13/tworczosc-teatrow-ludowych-1-skomorochowie/

Teatr Rozrywki Trójkąt tworzą i
występują: Beata Beling, Artur Beling, Ludwik Schiller oraz Mariusz Wasiewski.

Premiera 16 lipca to niebywała okazja do ujrzenia ich na żywo w zielonogórskich okolicznościach przyrody w Piekarni Cichej Kobiety. Warto!

2015-07-16-02-39-34~2