Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015. Seanse, koncerty, wystawy, warsztaty.

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015.

Podobnie jak w latach poprzednich, 44. Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015, będzie festiwalem międzynarodowym z konkursem o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów fabularnych, Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów dokumentalnych oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii krótkich filmów fabularnych.

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015

Tegoroczna edycja imprezy odbywać się będzie w dniach od 28 czerwca do 5 lipca 2015 r.

44 LLF rozpocznie się o 14.30 filmem „Disco Polo” Macieja Bochniaka. Po projekcji spotkanie z reżyserem. O 17.00 kolejny głośny obraz – „Bogowie” i spotkanie z reżyserem Łukaszem Palkowskim i aktorem Szymonem Piotrem Warszawskim. O 19.30 „Zbliżenia” Magdaleny Piekorz i oczywiście spotkanie z reżyserką. Jak widzicie zaczynamy mocnymi akcentami. Filmy te do zobaczenia w Kinie festiwalowym w łagowskim „Leśniku”.

Co zobaczymy w Łagowie? Oto pierwsza porcja filmów tegorocznego Lubuskiego Lata Filmowego w trailerach. Sprawdzajcie, wybierajcie, przyjeżdżajcie.

http://www.llf.pl/llf/2015/trailery-2015/

Na program 44. Lubuskiego Lata Filmowego Łagów 2015 składają się:

Konkurs Główny Konkurs Filmów Fabularnych
Konkurs Filmów Dokumentalnych
Konkurs Krótkich Filmów Fabularnych
Przegląd etiud studenckich ze szkół filmowych z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji
Panorama przegląd najnowszych filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkich form filmowych z lat 2014 – 2015 z Kinematografii Europy Środkowej i Wschodniej
Cykl filmowy „Zapomniane perły polskiego kina”
Cykl filmowy „Dziecko w świecie dorosłych”
Cykliczny przegląd filmów przypominający aktorów i aktorki pt. „Wielcy, znani zapomniani – Jacek Woszczerowicz (110 rocznica urodzin, 45 rocznica śmierci)”
Kinematografia węgierska po zmianach przegląd filmów z lat 2012 – 2015 przewidywany gość: Katalin Vajda (Magyar Filmunió International Division of the Hungarian National Film Fund)
120 lat kina, czyli pionierzy X Muzy
70 lat po II Wojnie
Seans z najnowszą historią przewidywani goście i filmy: „Majdan”, „Jestem Femen”, „Zwyczajny prezydent”, „Plac” i „Lobotomia” – Jurij Chaszczewatski, „80 milionów” Waldemar Krzystek, „Lewiatan”.
Mistrzowie kina Jan Jakub Kolski i Lech Majewski – przewidywani goście: Jan Jakub Kolski oraz Lech Majewski
Prezentacja wybranych filmów kina offowego
Warsztaty dla zainteresowanych krytyką filmową
Koncert inauguracyjny 44. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2015
Fundacja Łagowski Dom Artysty – wystawa rękodzieła połączona z warsztatami wytwórczymi i warsztatami malarstwa artystycznego również dla dzieci i młodzieży
Zajęcia w ramach projektu „Sprzątanie świata” połączone z nauką nurkowania i bezpieczeństwa nad wodą
Nordic Walking dla uczestników, gości LLF, mieszkańców i turystów
Koncert muzyczny finałowy na zakończenie 44. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2015

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015 logo

W linku na dole strony program LLF 2015.

W odpowiedzi na nowe potrzeby wywołane dezintegracją a wkrótce rozpadem obozu komunistycznego, festiwal łagowski stał się od roku 1990 festiwalem między-narodowym nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych.

Powszechnie znany jest fakt dominacji w polskich kinach masowej rozrywki produkcji amerykańskiej. Kino europejskie stosunkowo rzadko i w niewielkim wyborze trafia na nasze ekrany. A już niezmiernie rzadko filmy naszych sąsiadów. Są one nadal słabo znane polskiej publiczności. Kino czeskie, słowackie, węgierskie, rosyjskie, ukraińskie, litewskie, łotewskie, austriackie, estońskie, ale także i niemieckie – jeśli trafia do kin w Polsce, albo jest prezentowane w telewizji, to w wielu przypadkach dzieje się tak dzięki festiwalowi w Łagowie. Łagów jest tym miejscem w Polsce, gdzie można zobaczyć te filmy w reprezentatywnym wyborze.

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015

Lubuskie Lato Filmowe jest festiwalem filmów a jednocześnie forum dyskusyjnym, miejscem wymiany doświadczeń z czasu wielkich przemian – w tym również przemian modelu kinematografii. LLF jest nietypowym festiwalem. Zorganizowany skromnie, w pięknej miejscowości wśród lasów i jezior, [40 kilometrów od zachodniej granicy Polski, mniej więcej w połowie drogi (ok.120 km) między Berlinem a Poznaniem] ale bez kosztownej reprezentacji, bankietów i wystawności jest raczej spotkaniem roboczym. To położenie niemalże na moście między dziś już zachodnią Europą, a tą jej częścią, która tradycyjnie, choć z geograficznego (i kulturalnego) punktu widzenia niezbyt słusznie, nazywana bywa wschodnią, zdaje się słusznie predestynować łagowski festiwal do tego, aby stał się mostem kulturalnym ułatwiającym przeprawę z jednego brzegu na drugi.

Nie gwiazdy ekranów są tu atrakcją, lecz autorzy filmów, którzy toczą spory z publicznością, spory trudne, bo jest to publiczność poszukująca w kinie czegoś więcej niż rozrywki, tak jak cały festiwal łagowski jest jedną z ostatnich redut obronnych kina artystycznego.

Klub Kultury Filmowej
65-903 Zielona Góra 3
skrytka pocztowa nr 1
e-mail: llf@llf.pl
fax: 68 325-59-84

Festiwalowe projekcje 44. Lubuskiego Lata Filmowego otworzyła Magdalena Piekarska, zapraszając na festiwalowe dyskusje po seansach. Są emocje, ale i radość. Pogoda? Jak najbardziej kinowa. Na szczęście nie pada. Przed nami ciekawy tydzień.

W linku program LLF 2015.

Program festiwalu LLF 2015

Aktualny program LLF 2015 po drobnych korektach. Wersję w pliku pdf można pobrać, wydrukować i… planować.

Program festiwalu LLF 2015 do wydrukowania

Kino Festiwalowe zawsze mieści się w „Leśniku”, od lat. Tradycja zobowiązuje. Sala wideo również jest w „Leśniku”. Amfiteatr jest tam gdzie zawsze, czyli… w amfiteatrze. Łagów to nie metropolia. Łatwo trafić. Plakaty są, ulotki z programem również w „Leśniku”. Organizatorzy: stoimy frontem do widza. Testerzy Imprez. Zapraszamy i polecamy.

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2015