Spektakl „Ja Ciebie też…” Prapremiera Polska! TESTERZY IMPREZ polecają!

Trójka młodych aktorów, wynajmujących wspólnie mieszkanie, pragnie wreszcie otrzymać znaczącą rolę w szekspirowskim przedstawieniu znanego reżysera. Rzecz w tym, że rolę może dostać tylko jedno z nich… Przyjaźń, miłość, wspólne zainteresowania wystawione zostają na ciężką próbę. Przedstawienie zostało przez Lecha Mackiewicza zaadaptowane specjalnie dla aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na motywach tekstu „DITTO. A STORY” Chaco de Palma w tłumaczeniu Izabelli Mackiewicz, wystawionego w 2013r. przez Auto Da Fe Theatre Co. w teatrze La Mama w Sydney. Premiera w Teatrze Lubuskim już w piatek 27 marca. Jednocześnie uświetni ona obchodzony w tym miesiącu Międzynarodowy Dzień Teatru.

"JA CIEBIE TEZ" PRAPREMIERA POLSKA 2015

Przedsmak klimatu panującego w sztuce Testerzy mogą Wam zdradzić już dziś. Jeśli nie macie biletów na premierę, a te rozeszły się w błyskawicznym tempie to… Zajrzyjcie na trailer w serwisie Youtube po premierze w LT w piątek 27 marca. A teraz wczuć się w atmosferę spektaklu można słuchając tego oto kawałka grupy DRESDEN DOLLS.

Muzyczny before nowego spektaklu, to wykorzystany w nim, piękny kawałek pt. The Gardener – wykonanie Dresden Dolls:

http://youtu.be/tD1AFlzvO-M

Próba generalna do „Ja Ciebie też…” już za nami. Aktorzy TL pracowali nad tekstem „DITO. A STORY” Chaco de Palma w dwóch na codzień nie mających ze sobą kontaktu ekipach. Czarnej i bialej. Po to by dać szansę wszytkim młodym aktorom TL i jednocześnie przy okazji stworzyć dwa różne projekty z jednym reżyserem na podstawie tego samego tekstu. Co mogliśmy zaobserwować podczas próby otwartej w klubie One Love oraz Bibliotece UZ na dwa tygodnie przed premierą.

Interesujące doświadczenie szczególnie dla widzów, którzy zwykle nie mają możliwości podgladania pracy aktorów od kuchni. I jednocześnie rewelacyjny pomysł Jamesa Malcolma, dyrektora teatru Roberta Czechowskiego i reżysera Lecha Mackiewicza by wyjść z teatrem do ludzi.

W przestrzeni miejskiej, jak wiemy, odbiór spektaklu jest zupełnie inny. Podobnie z graniem w klubie czy bibliotece UZ. Tutaj studenci i zarazem, mamy nadzieję przyszli widzowie spektakli, mieli okazję zerknąć na warsztat aktorski bez komfortu i możliwości schowania się za zasłoną światła scenicznego czy scenografii.

To pokazuje też niesamowitą umiejętność artystów dostosowywania się na bieżąco do istniejących warunków. Ciepłe popołudniowe światło w mocno przeszklonej przestrzeni biblioteki uniwersyteckiej niewątpliwie im w tym pomagało. Inną zgoła sytuację mieliśmy w klubie muzycznym ONE LOVE gdzie z kolei światło w miarę stonowane jednak głosy rozbawionej rozmowa gawiedzi w tle mogły przeszkadzać w pracy podczas próby otwartej. Zdjęcie poniżej z próby generalnej.

Próba generalna do "Ja Ciebie też..." reż. Lech Mackiewicz, fot. Jacek Katos

Fantastyczna atmosfera panowała i nadal pewnikiem panuje w ekipie realizującej spektakl, co niewątpliwie przełoży się na jakość i zaangażowanie oraz pozytywną energię artystów, członków podwójnej ekipy, tworzącej nowe przedstawienie w Teatrze Lubuskim, na którą składają się Romana Fillipowska (Agrafka/Grafi), Robert Kuraś (Nynek) i Aleksander Stasiewicz (Misiek). To grupa biała. Natomiast Radosław Walenda (Nynek), Alicja Stasiewicz (Agrafka/Grafi) i James Malcolm (Misiek) to przedsatwiciele grupy czarnej. Oba tercety aktorskie zamiennie będziemy mogli ogladać w kolejnych odslonach spektakli w marcu i kwietniu.

"JA CIEBIE TEZ" premiera marzec 2015. Grupa biała

Aby przekonać się, że tak bylo w istocie wystarczy rzucić okiem na tekst podziękowań, jakie skierował Jacek Katos, realizator filmu o powstawaniu „Ja Ciebie też” za współpracę między członkami tej podwójnej ekipy.
Jacek Katos (Puzzle kulturalne na antenie TV regionalnej), który jak zwykle ciepło i w swoim stylu sformułował tych kilka zdań do aktorów „Ja Ciebie też” przed próbą generalną w piątek, powiedział tak:
„Kochani! Chcę Wam ogromnie podziękować za kosmiczną podróż w jaką mnie zabraliście i wyrazić przy tej okazji ogromny szacunek dla całego zespołu za to jak wyraźnie można odczuć, że każda z osób pracująca nad sztuką Lecha Mackiweicz włożyła w jej inscenizację ogromny kawał własnego serca. Największym
zaskoczeniem było to, że pomimo pilnego obserwowania Waszej pracy w ostatnich dniach zobaczyłem coś.. nadzwyczaj głębokiego, nowego, czego nie mogłem do trj pory dostrzec nawet okiem uzbrojonym w dwa obiektywy.
p.s.Przepraszam drugą część zespołu za to że nie mogłem zostać do końca ale mam tak mało czasu, ze by zdążyć z wlaściwymi dla Was podziękowaniami czyli, mam nadzieję godnym Was filmem o powstawaniu Waszego dzieła, a który zobaczycie po piątkowej premierze. Ja Was też ; )”.

"JA CIEBIE TEZ" premiera marzec 2015. Grupa czarna.

Niewątpliwie, jak mówi sama zainteresowana, Agrafka/Grafi Romana Filipowska, grająca tę rolę: „Właśnie dla takich „słów” warto zmagać się, być może czasem boleśnie, z sobą, z postacią, ze sztuką… to bardzo cenne… naprawdę…”

Szturmujcie zatem na spektakl drodzy Widzowie. Dyskutujcie po nim. Na pewno dostaniecie kilka odpowiedzi. Niemniej jednak nasunie się Wam również multum pytań i jeszcze więcej moralnych dylematów. Z czym nie zostaniecie sami.

Testerzy bowiem już zastanawiają się kiedy wybrać się do teatru ponownie by zgłębiać tajniki oraz niuanse wzajemnych relacji i życia w swoistym trójkącie przyjaciół…

„Ja Ciebie też…” Prapremiera Polska! TESTERZY polecają!

27 marca 2015
godz. 19:00
Scena Kameralna, Teatr Lubuski

Kolejne spektakle 28, 29 marca o godz. 19:00
oraz 1,2,15,16,17 kwietnia 2015

„Ja Ciebie też…” Prapremiera Polska! TESTERZY polecają!

 "Ja Ciebie też..." fot. mat. prasowe
„Ja Ciebie też…” fot. mat. prasowe