„Ja Ciebie też…” w TL na motywach “DITTO. A STORY” Chaco de Palma.

Przedstawienie zostało zaadaptowane specjalnie dla aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na motywach tekstu “DITTO. A STORY” Chaco de Palma w tłumaczeniu Izabelli Mackiewicz, wystawionego wcześniej w teatrze La Mama w Melbourne.

 "Ja Ciebie też..." fot. mat. prasowe
„Ja Ciebie też…” fot. mat. prasowe

„Ja Ciebie tez” to sztuka o młodych aktorach, o ich ambicjach i marzeniach, o ich miłości do teatru, do Szekspira, do siebie samych. Jak wszyscy dziś młodzi ludzie na progu kariery, trójka bohaterów walczy o role, o przyszłość, wreszcie o miłość… Ale angaż do spektaklu znanego reżysera może dostać tylko jedno z nich; jak ta rywalizacja wpłynie na dotychczasowych przyjaciół i współlokatorów? Casting odbywa się na oczach widzów – a że rzecz dzieje się “tu i teraz”, mamy okazję przyjrzeć się pracy aktora od kulis. Niekoniecznie przez różowe okulary. Spektakl jest przygotowywany jednocześnie w dwu wersjach i dwu obsadach.

Zawód aktora od zawsze owiany był mgiełką tajemnicy i niedopowiedzeń. Kręte ścieżki od szkoły do teatru lub filmu – to jeden aspekt spektaklu „Ja ciebie też…” w reżyserii Lecha Mackiewicza. Inną rzeczą jest poświęcenie i rywalizacja. Dorzućmy do tego fakt, że sztuka przygotowywana jest w dwóch wersjach z dwoma obsadami.

Scenariusz i reżyseria: Lech Mackiewicz
Scenografia i światło: Jan Polivka
Dźwięk: Damian Neogenn Lindner
Foto: Adaś Hanuszkiewicz

Próba do "Ja Ciebie tez".

Aktorzy na próbie "Ja Ciebie też"

Informacje z ostatniej chwili:

No to teraz was zaskoczymy : )
O 17:00 spotykamy się w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego na próbie otwartej obsady czarnej (Alicja Stasiewicz, James Malcolm, Radosław Walenda), a cztery godziny później o godz. 21:00 zapraszamy do klubu One Love przy Al. Niepodległości 8A na spotkanie z obsadą białą (Romana Filipowska, Aleksander Stasiewicz, Robert Kuraś)!

PROBA OTWARTA

GDZIE:

Biblioteka Uniwersytecka UZ
Al. Wojska Polskiego, Camp B
godz 17:00

ONE LOVE
Niepodległości 8A Zielona Góra
godz 21:00

PREMIERA 27 marca o godzinie 19:00

Lubuski Teatr
Al. Niepodległości 3/5, Zielona Góra
Bilety są dostępne
www.bilety.teatr.zgora.pl

 "Ja Ciebie też..." fot. mat. prasowe
„Ja Ciebie też…” fot. mat. prasowe