Winobraniowe Spotkania Teatralne 2014 – gwiazdy na deskach Lubuskiego Teatru!

 

Winobraniowe Spotkania Teatralne 2014 – gwiazdy na deskach Lubuskiego Teatru !!!

W dniach 6 – 14 września 2014 r. , jak co roku zapraszamy na Winobraniowe Spotkania Teatralne, czyli towarzyszący dniom Zielonej Góry cykl najciekawszych przedstawień ostatnich sezonów, z udziałem wykonawców znanych i cenionych na polskich scenach teatralnych. Jak co roku, również tym razem nie zabraknie znanych twarzy, żywych, humorystycznych akcentów i interesujących tematów.

WINIBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE 2014

W programie Winobraniowych Spotkań Teatralnych:

6.09. (Sobota) godz. 19.00
„Lepszy świat” – premiera
reżyseria: Jakub Roszkowski

Obsada: Anna Chabowska, Marta Frąckowiak, Anna Haba, Ernest Nita, Aleksander Podolak, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz, Radosław Walenda

 Jest 1 września 2019 roku, 80 rocznica rozpoczęcia wojny, która – dzięki geniuszowi Naszego Wodza Adofla Hitlera – na zawsze odmieniła losy świata. Tereny dawnej Polski kwitną : mamy bogatych i szczęśliwych obywateli, wspaniałe drogi, nidy niespózniające sie pociągi oraz zwycieską reprezentacje w piłce nożnej. Tylko ten zamach w Lubusker Theater w Grunberg… Zapraszamy Państwa na podróż do Lepszego Świata !

poster_swiat_ok.indd
7.09. (Niedziela) godz. 19.00
„Hemar w chmurach. Kabaret”
Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie
reżyseria: Piotr Machalica

Obsada: Piotr Machalica, Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Maciej Półtorak, Antoni Rot

HEMAR W CHMURACH to spektakl nawiązujący do najlepszych tradycji przedwojennego kabaretu literackiego.

„Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, ”Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Upić się warto”, „Wróć do Lwowa” to tylko kilka piosenek – evergreenów, które usłyszą Państwo podczas teatralnego spotkania z Marianem Hemarem. Oprócz piosenek, scenariusz przedstawienia budują wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszech czasów.

Marian Hemar – satyryk, poeta, dramaturg. Autor ponad 3.000 piosenek. Przed wojną związany z kabaretami „Qui Pro Quo” i „Cyrulik Warszawski”. Należał do wirtuozów dowcipu, strofy, rymu, gry słów i puenty.

 

Hemar w chmurach. Kabaret
Hemar w chmurach. Kabaret

 

8.09 (Poniedziałek) godz. 17.00 i 20.15
„Di, Viv i Rose”
Teatr Capitol z Warszawy
reżyseria: Maciej Kowalewski
obsada: Joanna Brodzik, Daria Widawska, Małgorzata Lipmann

 

Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? Wyjątkowa okazja aby zerknąć „od kuchni” na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe.

 

Di, Viv i Rose. Teatr CAPITOL Warszawa
Di, Viv i Rose. Teatr CAPITOL Warszawa

9.09. (Wtorek) godz. 17.00 i 20.00
„Wariatka”
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
obsada: Edyta Olszówka, Lesław Żurek

Ona- 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On- 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie. Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn. „Wariatka” to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat, nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę „wcisnąć widza w fotel” wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone?…

 

 

 Wariatka. Edyta Olszówka, Lesław Żurek.
Wariatka. Edyta Olszówka, Lesław Żurek.

10.09. (Środa) godz. 19.00
„Akompaniator”
Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
obsada: Hanna Śleszyńska, Jan Jankowski

Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment Akompaniator to znakomita komedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Ta „uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian” podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i bardzo dużo absurdalnego humoru.

 

Akompaniator. Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.
Akompaniator. Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.

11.09. (Czwartek) godz. 19.00

„Za rok o tej samej porze”
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
obsada: Olga Bończyk, Piotr Gąsowski

27-letni George, żonaty księgowy z New Jersey i 24-letnia Doris, gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland, spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku.Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają jednak spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Pięć spotkań pokazanych w spektaklu obejmuje 26 lat tej osobliwej znajomości, w czasie której zmieniają się zarówno sami bohaterowie, jak i otaczający ich świat.

Za rok o tej samej porze. Piotr Gąsowski Olga Bończyk
Za rok o tej samej porze. Piotr Gąsowski Olga Bończyk

 

12.09. (Piątek) godz. 19.00

„Kolacja dla głupca”
Teatr Komedia z Wrocławia
reżyseria: Paweł Okoński
obsada: Paweł Okoński, Marzena Oberkorn, Marian Czerski, Mirosław Kropielnicki, Tomasz Lulek, Katarzyna Baraniecka, Jerzy Mularczyk

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa.
Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.
Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem…Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu.

 

Kolacja dla głupca. Teatr Komedia z Wrocławia
Kolacja dla głupca. Teatr Komedia z Wrocławia

 

13.09 (Sobota) godz. 19.00 i 14.09 (Niedziela) godz. 16.30

„Stworzenia sceniczne”
obsada: Elżbieta Lisowska – Kopeć, Karolina Honchera, Anna Haba, Marta Frąckowiak, Elżbieta Donimirska

Pewnego dnia król Karol II zbyt długo czekał w teatrze na rozpoczęcie przedstawienia… Zniecierpliwiony pyta dlaczego to trwa tak długo. Aktor grający królową goli nogi – usłyszał w odpowiedzi. Niech więc grają kobiety! – tak rozpoczęła się rewolucja w teatrze. “Stworzeniami scenicznymi” nazywano aktorki w XVII wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy uzyskiwały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami. Sztuka April de Angelis jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność.

Stworzenia sceniczne. Teatr Lubuski
Stworzenia sceniczne. Teatr Lubuski

14.09 (Niedziela) godz. 19.30

„Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami”
Kabaret Nowaki i Krzysztof Jaroszyński
obsada: Krzysztof Jaroszyński, Kamil Piróg, Adrianna Borek, Tomasz Marciniak

Czy można przedstawić twórczość Wiliama Szekspira wśród niemilknących śmiechów i burz oklasków? Tak! Udało się to Kabaretowi Nowaki i Krzysztofowi Jaroszyńskiemu, czyli twórcom widowiska ”Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami” Bez sekundy szkolnej nudy widz dowiaduje się wiele o sztukach: Sen nocy letniej, Makbet, Wesołe Kumoszki z Windsoru, Otello, Burza, Hamlet, Król Lear. Jakim człowiekiem był Szekspir i jak powstawały jego dzieła poznacie państwo w skrzących się humorem skeczach i monologach. Ten wyjątkowy projekt, czerpiący z tego, co najlepsze w kabarecie i teatrze tworzy nową, zupełnie nowatorską jakość. Kabaret Nowaki i Krzysztof Jaroszyński chcą w ten sposób uczcić rocznicę śmierci i narodzin Williama Szekspira.

 

Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami Kabaret Nowaki i K. Jaroszyński
Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami Kabaret Nowaki i K. Jaroszyński

rezerwacja biletów:
impresariat (tel. 68 452-72-72 w. 35,51,63)
kasa biletowa (tel. 68 452-72-72 w. 33)

sprzedaż internetowa :
www.bilety.teatr.zgora.pl

WINIBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE 2014