LEPSZY ŚWIAT po zamachu w Lubusker Theater w Grünberg… Fikcja czy rzeczywistość?? Premiera już 6 września w TL.

 

poster_swiat_ok.indd

Jest 1 września 2019 roku, 80. rocznica rozpoczęcia wojny, która – dzięki geniuszowi Naszego Wodza Adolfa Hitlera – na zawsze odmieniła losy świata. Europa stała się teraz wielką, silną Germanią. Tereny Generalnej Guberni – dawniej nazywanej Polską – kwitną: mamy bogatych i szczęśliwych obywateli, wspaniałe drogi, nigdy niespóźniające się pociągi oraz zwycięską reprezentację w piłce nożnej. Tylko ten zamach w Lubusker Theater w Grünberg…

Zapraszamy Państwa na kolejny odcinek programu ‘Germania, Ich liebe Dich!’. Testerzy Imprez i Teatr Lubuski zapraszaszają do Lepszego Świata! Tym spektaklem Lubuska Świątynia X Muzy otworzy Winobraniowe Spotkania Teatralne 2014!

„Lepszy Świat” jest groteskową wizją rzeczywistości, w której Polska jest Generalną Gubernią, służba zdrowia jest niezawodna, a drużyna piłkarska niezwyciężona. Obywatele są szczęśliwi, przynajmniej tak się wydaje władzom. Jakub Roszkowski, reżyser spektaklu, przyznaje, że historia jest kontrowersyjna, ale może skłoni ona do przemyśleń.

Udział w tej sztuce wzięli młodzi aktorzy, którzy niedawno dołączyli do zielonogórskiej ekipy. Alicja Stasiewicz, wraz z bratem Aleksandrem, muszą porządnie się przygotować do ról. Jak przystało na dobry spektakl, artyści będą tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach. Autorem tego plakatu oraz scenografii w spektaklu „Lepszy świat” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego jest Mirosław Kaczmarek.

logo poziome duze 2

Lepszy świat to śmieszno-gorzki tekst political-fiction, w którym stawiane jest pytanie, jak wyglądałby dzisiejszy świat, nasz kraj, nasze miasto i my sami, gdyby II wojnę światową wygrali Niemcy i Japończycy? A to przecież na początku lat 40. XX wieku wcale nie było tak bardzo nieprawdopodobne. Jak wyglądałoby dziś życie w Grünberg? Jaka byłaby nasza sytuacja ekonomiczno-społeczna? Czy dla większości ludzi byłaby to zmiana na minus, czy – wręcz przeciwnie – absolutnie na plus? Może bylibyśmy szczęśliwymi mieszkańcami Germanii? Przecież i teraz, patrząc z boku na sytuację gospodarczą Polski i Niemiec, można zastanawiać się, kto tak naprawdę wygrał tę wojnę…

Deutschland Deutschland uber alles, słowa dawnego hymnu Niemiec, które budzą jednoznaczne skojarzenia rozbrzmiały pod konieć sierpnia przed Lubuskim Teatrem …Tym mocnym i kontrowersyjnym akcentem aktorzy przywitali się z nowym sezonem i jednocześnie zapowiedzieli premierę spektaklu.
Relacja z tego incydentu w materiale Agnieszki Hałas w Aktualnościach – RTV Lubuska na www.rtvlubuska.pl

http://www.rtvlubuska.pl/aktualnosci/4389,lepszy_swiat

„Lepszy świat” reż. Jakub Roszkowski

Premiera: 6 września 2014 r. godz. 19.00

Kolejne terminy:

19 września godz. 19.00
21 września godz. 18.00

rezerwacja biletów:
impresariat (tel. 68 452-72-72 w. 35,51,63)
kasa biletowa (tel. 68 452-72-72 w. 33)
sprzedaż internetowa:
www.bilety.teatr.zgora.pl

poster_swiat_ok.indd