Łańcuch ludzi STOP odkrywce !!! Połączy miejscowości zagrożone przez kopalnię: polskie Grabicei niemiecki Kerkwitz

 

Łańcuch ludzi STOP odkrywce 21.08.2014
Gminy Gubin i Brody (woj. lubuskie) znajdują się na złożach węgla brunatnego, który planuje się wydobywać metodą odkrywkową. Jeśli dojdzie do realizacji tych planów, 15 wsi zostanie zniszczonych. Wysiedlonych zostanie 2-3 tys. osób.

Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę kopalni odkrywkowej. Chcą, by w regionie inwestowano w odnawialne źródła energii. Swój sprzeciw wobec odkrywki wyrazili w ważnych i wiążących referendach w 2009r.

“Łańcuch ludzi STOP odkrywce” połączy dwie miejscowości zagrożone zniszczeniem przez kopalnię odkrywkową: polskie Grabicei niemiecki Kerkwitz. Będzie miał długość 8 kilometrów.

23 sierpnia Łańcuch ludzi STOP odkrywce – dołącz do nas!

W wydarzeniu wezmą udział tysiące osób: mieszkańcy zagrożonych odkrywkami polsko-niemieckich Łużyc, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby z Polski i zagranicy, które zamiast kopalni odkrywkowej wolą przyjazne ludziom i środowisku odnawialne źródła energii.

“Łańcuch ludzi STOP odkrywce”

Więcej informacji na stronie:
www.lancuchludzi.pl

BlaBlaCar Gubin!

“Łańcuch ludzi STOP odkrywce” o długości 8 kilometrów połączy dwie miejscowości zagrożone zniszczeniem przez kopalnię odkrywkową: polskie Grabicei niemiecki Kerkwitz.

Aktualności
BlaBlaCar Gubin!

Jeśli jedziesz do Gubina samochodem i masz wolne miejsce – daj znać w komentarzu pod zdjęciem (jeśli ktoś je udostępnił, to kliknij w nie, żeby wejść w oryginalny post).
Będziecie mogli podzielić się kosztami paliwa i pogadać w czasie drogi
W sobotę o godzinie 13:00

Grabice, woj. lubuskie
http://lancuchludzi.pl/jak-dolaczyc/

23.08.2014
Grabice (PL) – Kerkwitz (DE)

 

Łańcuch ludzi STOP odkrywce 21.08.2014