LOOK na KULTURĘ podejmuje temat kultury niezależnej. Najnowszy odcinek magazynu 6/2014.

 

 

 

Najnowszy odcinek magazynu LOOK na KULTURĘ podejmuje temat kultury niezależnej. Autorzy programu próbowali odpowiedzieć na pytanie czym jest, jaką spełnia rolę i jeśli w ogóle ma, to jakie są jej granice.

O teatrze nowoczesnym i wolności artystycznej wypowiedzi rozmawialiśmy z Przemysławem Grzesińskim, założycielem Teatru Autonomicznego, który miał doskonałą okazję przekonać się o różnicach między działaniem w instytucji i poza nią – wcześniej pracował w Lubuskim Teatrze.

LOOK_TV4
Do dyskusji Natalia Kozik zaprosiła też Annę Kraśko z grupy artystycznej F13 oraz Piotra Leszczyńskiego. Pretekstem do spotkania była wystawa „Zapis Dziejów”, którą F13 zorganizowało na początku lipca w opuszczonej hali fabrycznej na terenie Zastalu. Specjaliści od sztuk wizualnych opowiedzieli o swobodzie i ograniczeniach działania w tzw. offie.

Do luźnej wymiany poglądów Natalia zachęcilła również Adama Janickiego i Rafała Jęducha z Pewnych Podniet Akustycznych. Zespół już od dłuższego czasu próbuje przebić się do szerszej publiczności ze swoją niekonwencjonalną muzyką pop. Niecały miesiąc temu przedstawili nowy utwór „Test Zgodności”, do którego został przygotowany teledysk. Teraz na piosenkę można głosować na Liście Przebojów Polskiego Radia.

Szczęśliwie się złożyło, że przy tej okazji parę zdań dorzucił też bezkompromisowy GRB, raper z Zielonej Góry. Mówił m.in. o tym dlaczego programy muzyczne to krwiopijcy i czemu lepiej uparcie robić swoje.
Już tradycyjnie o zdanie autorzy programu zapytali zielonogórzan. Próbowali się dowiedzieć komu i z jakich powodów zależy na kulturze niezależnej.

Txt by Wald Loren

Oto link do materiału: