FESTIWAL ALTERNATYWNYCH SPOŁECZNOŚCI – Stacja Wolimierz 2014. Blisko Natury i alternatywnie do ogólnie panującego konsumpcjonizmu.

 

FESTIWAL ALTERNATYWNYCH SPOŁECZNOŚCI  /   FESTIVAL DE COMUNIDAD ALTERNATIVA

FESTIVAL OF ALTERNATIVE COMMUNITIES   /   FESTIVAL DEL COMMUNAUTE ALTERNATIVE

 
ZAPRASZAMY gości z całego świata, a szczególnie przedstawicieli małych i dużych , starych i młodych społeczności próbujących żyć blisko Natury i alternatywnie do ogólnie panującego konsumpcjonizmu. Poznajmy się, uściskajmy, wymieńmy doświadczeniami i poświętujmy Razem!

Invitamos a l@s visitantes de todo el mundo, y especialmente a los representantes de las comunidades pequeñas y grandes, jóvenes y ancianos que tratan de vivir cerca de la naturaleza y en una alternativa al consumismo global. Vamos a conocerse, abrazarse, intercambiar las experiencias y festejar Juntos!

Guests from all over the world, including, in particular, members of ecological and alternative communities (however large or small, recent or long-established), are warmly invited to attend the Wolimierz Summer Festival. Let’s meet, hug, get to know each other, share experiences and HAVE FUN together!

Nous invitons tous les habitants de cette terre, et particulièrement, les membres de petites ou grandes communautés alternatives, jeunes ou anciens qui ont envie de vivre proches de la nature ou trouver des solutions au consumérisme global. Nous nous rencontrerons, partagerons nos expériences, main dans la main et sur le cœur nous célèbreront la vie ensemble pour un avenir meilleur!

17 i 18. 07.2014 – Meeting of Polish Alternative Societies
first two days is meeting!
https://www.facebook.com/events/666509640086018/?notif_t=plan_user_joined
19 i 20.07.2014 – Festival of Alternative Societies

FESTIWAL ALTERNATYWNYCH SPOŁECZNOŚCI - Stacja Wolimierz 2014

PROGRAM:

RURAL MARKET of IZERY MOUNTAINS
pictures, ceramics, glass, clothes, food produce

* IIzerian Food Cooperative – Izerian Food Box – Local Products & Fresh Food from the Fields, Meadows and Orchards
* Magda Kuźniarz – glass , pictures
* Bernardo – IZEROPROJEKT – KINO,SHOP,COCTAILS
from India- clothes, lampions, incense i natural perfums
* Małgorzata Kowzan – favourite mattresses and pillows
* Manufaktura Rzemiosł Lokalnych Nagórze 24 – pizza from traditional bread oven
* Warsztart Wiesia Dowchań – linen clothes
* Agnieszka Borkowska – Felt jewelry
* Greenery Workshop from Mladz – selling tree and decorative grass seedlings, ceramics, lavender products and book ‘How to cultivate lavender for pleasure and profit’
* Iza Pachulska – ceramics
* JAE Design – historical clouths
* NATURAL PURE TEA – the best selected blends of herbs, fruits and flowers from Tola – Las Mokras
* Hare-Krishna – food, books, incense, singing and dancing
* Mariusz Raźny – drums
* Masaii – Kenia hand made art
* Rosa – upcykling toys, clothes, bags.second life rags
* Flying Kitchen of Spaghetti Monster- vege food & Yerba Mate
* Anna Kotela- ceramics
* Aga,Marysia,Marta Jacek :hamaks , ponchas lungi ,ganshake&snacks
* Lepsza Strona Djembe Małkowski: djembe, bells to duns, sticks to duns, lamps / chandeliers with gourds, calve and bracelets with wire and embroidery floss.
* Ceramic Studio Red Rooster – clay pots, cups, plates, decorations, sculptures and ethnic jewelry handmade in Poland, clothing and accessories from India
* Indyjski Roman’s- bedcovers made by stamps,oryginal indian incense sticks, asian eko-cosmetics
* ShantiShantiShanti – hand made wire & makramee jewellery, hand made travel leather games, singing bowls, nepali clothes and bags, yakwoll blankets and scarves
* mamofaktira- handcrafted, handfelted, mum-and-child focused, hard-to-describe-stuff

WORKSHOPS

* Jacek Hołubowicz :organic soap
* Hrystia-Dredka Pavlutska:Teatr psycho-emo dramy
* Kajo Dudziński & Sound of the Fire -poi, staff , drums and fire show
* Szymon Sarnicki,SIBA biohabitat: clay plasters
* Rosa – second life rags
* Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka) – Capoeira
* Bozdek from Bratnik – music workshops for children
* Anna Kotela- massage Peloha
– Qigong
* Piotr Ślusarczyk – Design and operation of orgone devices
* Jan Taratajcio – – biorezonator zapper – the principle of action on the human body, selected free energy devices and alternative methods of treatment of various diseases
* Circus Workshops – Izerian Youths & friends
* yoga workshops will lead Patrycja Kopf
* Dance in a Circle – Beata Krzewiecka
* mamofaktira- handfelting
* Jadwiga Sobieszczuk – workshops of oriental dance

THEATRE PERFORMANCES

Performer
Klinika Lalek
Kajo Dudziński & Sound of the Fire – „Time(less) Machine”
Acting Studio – Body Snatchers Theatre (Poznań) – Open Workshop Presentation
„Matsukaze”
Teatr Glósoli – Śmierć Kalibana
Jadwiga Sobieszczuk – show of oriental dance

CONCERTS

Józef Zając – artysta ludowy
Fanfare van de Eerste Liefdesnacht – Amsterdam
Bielas i Marynarze Łodzi
Pinokio
Obierek
People of the Haze
Nowica9 & friends
Zaklęty
Escape From Warsaw
Tiriba
Zebra Dub
Kormorany
Kaman

D.J.s & M.C.

Sr.BaLanGa Sun SystEm – Teneryfa
Joint Venture Sound System
Roman S.
Four Session Sound System
YoungPistols+KapitanKivi
MajkelRootsManSelekta+mr.Borecki
P3RFECTDRUG & MC SPLIF IRIEMAN
Blizna Terror Sound
„MaréeBass Crew” /PHONIANDFLORE, HOTBLOOD (fr),YAYOLAND (fr,pl), N-TONE (bl), DU3NORMAL
FreeTree Sound
Gradu Minimo

CAMPAIGNS

– Love Trees
– Seed Banks
– Trucks onto railways
– Stop GMO
– Stop Chemitrails
– Landscape Protection
– Stop wind turbines in places valuable for nature
– Stop Cigarete Butts being thrown everywhere
TICKETS

– 1 day of Festiwal – 5 Euro
– sleeping in tent on Station – 2,5 Euro
– visiting Festiwal – 2 Euro
– all 3 days with sleeping – 25 Euro
-free for workcamp people
17 i 18. 07.2014 – Spotkanie Polskich Alternatywnych Społeczności
pierwsze dwa dni to Spotkanie-
https://www.facebook.com/events/666509640086018/?notif_t=plan_user_joined

 

FESTIWAL ALTERNATYWNYCH SPOŁECZNOŚCI - Stacja Wolimierz 2014

 

19 i 20.07.2014 – Festiwal Alternatywnych Społeczności

JARMARK WIEJSKI IZERSKI
obrazy, ceramika, szkło,ubiory, żywność

* Izerska Kooperatywa Spożywcza – Paczka Izerska – lokalne produkty z pól , łąk i sadów oraz Świeże Jadło z nich przygotowane!
– Kaszarnia Kamienne – kasza gryczana , kasza gryczana krakowska , mąka gryczana oraz łuska z gryki , herbatki ziołowe , herbatka z konopii , domowa apteczka ziołowa
* Magda Kuźniarz – obrazy, szkło, biżuteria
* Bernardo z Gajówki –
IZEROPROJEKT zawiera:
IzeroKinoBus – w piątek o 21 45 – otwarcie
filmy dla dzieci w sobotę- o 17 03 i o 21 34, a o 22 37 – dla dorosłych
oraz
CiuchoWóz
IzeroCoctailBar
* Małgorzata Kowzan – ulubione poduszki i materace
* Manufaktura Rzemiosł Lokalnych Nagórze 24 – pizza z zabytkowego pieca chlebowego
* WarsztArt Wiesławy Dowchań z Wolimierza – lniane ubrania i narzuty.
* Agnieszka Borkowska – filcowana biżuteria
* Iza Pachulska – ceramika
* JAE Design – ubiory historyczne
* Pracownia Zieleni z Mlądza – sadzonki drzew i traw ozdobnych, ceramika, wyroby lawendowe i książka”Jak uprawiać lawendę dla przyjemności i zysku
* Hare – Kriszna – jedzenie, książki, kadzidła…śpiewy i tańce
* Naturalne, czyste herbaty – wybrane mieszanki ziół, owoców i kwiatów od Toli z Las Mokras
* Mariusz Raźny – Pracownia Bębnów
* Masaii -Kenia rękodzieło
* Rosa – upcyklingowe zabawki, ciuchy, torby.
* Latająca Kuchnia Potwora Spaghetti – yerba mate i wegan szamka.
* Anna Kotela- ceramika
*Aga,Marysia,Marta Jacek :hamaki , poncha lungi , biżuteria i zielone veganshake&snacks
* Lepsza Strona Djembe Małkowski: djembe ,dzwonki do dunów, pałki do dunów, lampy/świeczniki z tykwy, calve oraz bransoletki z drutu i muliny.
* Pracownia Ceramiczna Czerwony Kogut – ręcznie robione gliniane naczynia, kubki, talerze,ozdoby, rzeźby, etniczna biżuteria z polskim rodowodem oraz odzież i dodatki z Indii…
* Indyjski Roman’s- ręcznie stemplowane narzuty, oryginalne indyjskie kadzidła, azjatyckie eko-kosmetyki
* ShantiShantiShanti – ręcznie robiona biżuteria z drutu i makramee, ręcznie robione gry skórzane, misy tybetańśkie, ubrania i torby z Nepalu, koce z wełny jaka oraz chust
* mamofaktura- mamy dla dzieci- szyją, filcują i ręcznie produkują, czyli głównie kolorowefilce, przede wszystkim dla dzieci

WARSZTATY

* Jacek Hołubowicz :mydła organiczne
* Hrystia-Dredka Pavlutska:Teatr psycho-emo dramy
* Kajo Dudziński & Sound of the Fire – warsztaty poi, staff i bębniarskie oraz fire show
* Szymon Sarnicki,SIBA biohabitat: tynki gliniane
* Rosa – drugie życie szmatek
* Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka) – Capoeira
* Bozdek z Bratnika -i warsztaty muzyczne dla dzieci!
* Anna Kotela- masaż Peloha
– Qigong
* Piotr Ślusarczyk – budowa i zasada działania orgonitów i chembusterów
* Jan Taratajcio – bio rezonator zapper – zasady działania na organizm człowieka, wybrane urządzenia wolnej energi oraz alternatywne sposoby leczenia różnych chorób
* Warsztaty Cyrkowe prowadzone przez Młodzież Izerską i ich międzynarodowych przyjaciół
* warsztaty JOGI Patrycja Kopf
* Tańce w Kręgu poprowadzi – Beata Krzewiecka!
* mamofaktura- filcowanie
* Jadwiga Sobieszczuk – warsztaty tańca orientalnego
* Jarek i Malwa z formacji Shadok…warsztaty z improwizacji muzycznej czyli nieskrepowanego tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym,a wieczorem koncert oparty na improwizacji.

SPEKTAKLE , POKAZY

– Performer
– Klinika Lalek
– Kajo Dudziński & Sound of the Fire „Wehikuł (bez)czsu” – performance muzyczny na unikatowym pojeździe zrobionym z XiX wiecznej maszyny rolniczej.
– Anna Stepczuk (Traveller By Fate – Podroznik z Przeznaczenia)
z prezentacją pod tytułem: „Afryka w moim kolorze skóry”
– „Otwarty Pokaz Warsztatowy Studia Aktorskiego Teatru Porywacze Ciał z Poznania”
– „Matsukaze”
– Teatr Glósoli – Śmierć Kalibana
– Jadwiga Sobieszczuk – pokaz tańca orientalnego

KONCERTY

Józef Zając – artysta ludowy
Fanfare van de Eerste Liefdesnacht – Amsterdam (Fanfara Pierwszej Miłosnej Nocy !)
Bielas i Marynarze Łodzi
Pinokio
Obierek
People of the Haze
Nowica9 i przyjaciele
Zaklęty
Escape From Warsaw
Tiriba
Zebra Dub
Kormorany
Kaman

D.J.eje i M.C.

Sr.BaLanGa Sun SystEm – Teneryfa
Joint Venture Sound System
Roman S.
Four Session Sound System
YoungPistols+KapitanKivi
MajkelRootsManSelekta+mr.Borecki
P3RFECTDRUG & MC SPLIF IRIEMAN
Blizna Terror Sound
„MaréeBass Crew” /PHONIANDFLORE, HOTBLOOD (fr),YAYOLAND (fr,pl), N-TONE (bl), DU3NORMAL
FreeTree Sound
Gradu Minimo

KAMPANIE
– Miasto – Wieś – Dobrze Jeść
– Lokalne Banki Nasion
– Drzewo to nie chwast
– Tiry na tory
– Stop GMO
– Stop Chemitrails
– ochrona Krajobrazu
– Stop wiatraki w miejscach cennych przyrodniczo
– Stop Kiep Rzucany Byle Gdzie
– „2017 wierzbowych kopuł budzących ŚWIADOMOŚĆ”

BILETY
– 1 dzień Festiwalu – 20 zł
– nocleg w namiocie na terenie Stacji – 10 zł
– jednorazowe zwiedzanie Festiwalu – 5 zł
– udział w 3 dniach Festiwalu z noclegami – 90 zł
zbieramy na wyżywienie artystów, zwroty kosztów podróży dla niektórych, , prąd, śmieci,nagłośnienie , wyżywienie wolontariuszy
– dla uczestników workcampu udział i noclegi za darmo
Prosimy o:
– pozostawienie wszelkiej agresji poza terenem Stacji
– nieprodukowanie śmieci a jeśli- to zabieranie ich ze sobą
– Stop Kiep Rzucony byle Gdzie! tylko do popielniczek i ognia!

PRZY ORGANIZACJI FESTIWALU POMAGAJĄ:

Kooperatywa Izerska
Dolnośląskie Stowarzyszenie „InicjART”
GMEREK Audio
START 17 lipca o godzinie 12:00

ul. Dworcowa 73, 59-814

 

FESTIWAL ALTERNATYWNYCH SPOŁECZNOŚCI - Stacja Wolimierz 2014