BOKKA zagra w klubie PIERWSZE PIĘTRO 12.04.2014 Zielona Góra / CIENIE UKRYCI WYKONAWCY TAJEMNICZOŚĆ POMYSŁOWOŚĆ TO TRZEBA POSŁUCHAĆ I ZOBACZYĆ / w promocji przy kupnie biletów zniżka na CD.

BOKKA zagra w klubie PIERWSZE PIĘTRO 12.04.2014 Zielona Góra / CIENIE UKRYCI WYKONAWCY TAJEMNICZOŚĆ POMYSŁOWOŚĆ TO TRZEBA POSŁUCHAĆ I ZOBACZYĆ / w promocji przy kupnie biletów zniżka na CD.
Koncert Bokka – jedna z najbardziej tajemniczych polskich grup, o której wiadomo, że w Nextpop wydała debiutancki album „Bokka”, a zamieszczone tam utwory, w tym znany z singla „Town Of Strangers”, prezentują: „silną osobowość, nowoczesne myślenie, oryginalne alternatywne kompozycje, organiczną elektronikę, nieoczekiwane eksperymenty brzmieniowe i mocny, magnetyczny wokal”.

BOKKA w Zielonej Górze w klubie Pierwsze Piętro 12.04.2014
BOKKA w Zielonej Górze w klubie Pierwsze Piętro 12.04.2014

O trójce muzyków, którzy tworzą zespół Bokka, wiadomo tylko, że… być może są znani. A magazynowi „Laif” mówią: „To nie jest nowa forma komunikacji ze słuchaczem, można wymienić chociażby The Knife, Daft Punk czy The Residents. My dołączamy do tej grupy, pewnie też dlatego że czujemy się outsiderami w tym Babilonie nazywanym show-biznesem. Dużo zła się tam czai, a my chcielibyśmy trzymać się od niego jak najdalej”.

Kilka dni temu na rozdaniu „Nocnych Marków” wystąpili po raz pierwszy na żywo. Nie odsłonili się jednak przed publicznością. Ukryci za specjalnym ekranem, zaprezentowali się tylko jako… cienie. Taka tajemniczość idealnie pasuje do ich muzyki. I sprawia, że już na wstępie dostają dużego plusa za pomysłowość.

Ukrywanie swej tożsamości przez artystów, szczególnie na scenie elektronicznej, nie jest na świecie niczym nowym. Wystarczy wspomnieć o legendarnych The Residents, późniejszych Underground Resistance, czy obecnych projektach techno w rodzaju Redshape czy Rrose. W Polsce jeszcze nie mieliśmy właściwie takiego przypadku, (no, może poza zespołem Różowe Czuby, za szyldem którego ukrywała się w latach 80. przez chwilę… Maryla Rodowicz). Bokka to więc pierwszy tego rodzaju projekt,
kierujący, jak mówią sami jego członkowie, poprzez swą anonimowość całą uwagę słuchacza na muzykę.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aflmCuUfq-I

Idea ta nie do końca sprawdza się w rzeczywistości. Bo słuchając debiutanckiej płyty zespołu Bokka, właściwie cały czas zastanawiamy się, kto kryje się pod firmującą go nazwą. Szczególnie dotyczy to wokalistki. Bo gdzieś już słyszeliśmy ten głos. Na internetowej giełdzie pojawiają się różne propozycje: Kari Amirian, Pati Yang, Misia Furtak, Karolina Kozak, Bela Komoszyńska. Kto wie jaka jest prawda?

Bokka w klubie Pierwsze Piętro wystąpi 12 kwietnia
(Fot. Materiały zespołu )

Bilety:
30 zł – przedsprzedaż, 35 – w dniu koncertu
Bokka w klubie Pierwsze Piętro wystąpi 12 kwietnia (sobota), g. 20:00.

A tutaj link to wywiadu z muzykami z BOKKA w magazynie freshmag:

http://freshmag.pl/artykuly/bokka-pewien-rodzaj-magii

1P

Natomiast dzień wcześniej 11 kwietnia 2014 (piątek), g. 22:00 również w Pierwszym Piętrze:Hello Techno! pres. Mario Berger
Impreza Hello Techno w w małej sali na Pierwszym Piętrze. Początek o godz. 22:00.

Zagrają:
Mario Berger (Damage Music Berlin)

Beg (DomÓwka Social Club/Słupsk)

Sobek

Blackbeard
Mario Berger (Damage Music Berlin)

https://www.facebook.com/MarioBergerOfficial

Beg (DomÓwka Social Club/Słupsk)

Sobek

Blackbeard

BOKKA LIVE TOUR 2014