Obchody 53 Międzynarodowego Dnia Teatru. Improwizowany i zwięzły to sposób w jaki dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski tym razem wprowadził uczestników wydarzenia w podniosły nastrój. Orędzie Bretta Bailey’a i premiera filmu „Trash story” Katosa i Agnieszki Brudnoch podniosły rangę.

logo poziome duze
Wystąpienie dyrektora Lubuskiego Teatru Roberta Czechowskiego rozpoczęło na Scenie Kameralnej o godz.  12:00 obchody 53 Międzynarodowego Dnia Teatru. Improwizowany i zwięzły to sposób w jaki dyrektor Robert Czechowski tym razem wprowadził uczestników wydarzenia w podniosły nastrój.
Orędzie Bretta Bailey’a na 53. Międzynarodowy Dzień Teatru odczytał Janusz Młyński aktor z ekipy Teatru Lubuskiego. Odczyt orędzia polskiego w ustach Tatiany Kołodziejskiej sprawił, że pojawiła się łezka wzruszenia na jej licach. Kolejne wystąpienia gości reprezentujących marszałek Elżbietę Polak i Jerzego Ostroucha, którzy zaniemogli. Pani marszałek z powodu choroby. Natomiast Jerzy Ostrouch tradycyjnie tylko duchem z teatrem na odległość.
TRASH STORY  film Katosa i Agnieszki..
 
Premiera filmu „Trash story”  autorstwa Jacka Katosa Katarzynskiego i Agnieszki Brudnoch wywoływała miejscami salwy śmiechu aktorów i przybyłej publiczności, podobnie jak slajdy ukazujące ich prace w interesujących miejscami ujęciach. „trash story” to relacja z objazdu w ramach projektu „Projekt Polska” z wyjazdu ze spektaklem pod tym samym tytułem do Zaboru. Aktorzy pozwolili zbliżyć się do siebie  Katosowi na etapie prób i przygotowań do spektaklu na wyjeździe, co zaowocowało interesującym obrazem codzienności ich pracy.
Wcześniej mieliśmy okazje obejrzeć jeden z odcinków Puzzli Kulturalnych pt. ‚Piaf Haby’ w którym Anna Haba opowiadała o swojej roli w spektaklu Jana Szurmieja Piaf o słynnej francuskiej artystce. W części drugiej obchodów Obchodów 53 Międzynarodowego Dnia Teatru w foyer Sceny Dużej mogliśmy zobaczyć zapowiedź wystawy „Portret aktora” Anny Szydłowskiej.
 
Natomiast w części trzeciej, już mniej oficjalnej w Gabinecie Dyrektora  poczęstunek ( ciasta kawy i herbatki ) pozwolił na relaks przed pokazem filmu z udziałem Marka Sitarskiego oraz zapowiedzią wystawy Anny Szydłowskiej.
Portret aktora szkice Ani Szydłowskiej LT na 53 mdzynarod dzien teatru