21 lutego w mediatece „Szklana Pułapka” w Palmiarni odbyła się wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej.

 

21 lutego w mediatece „Szklana Pułapka”, Filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida w Zielonogórskiej Palmiarni odbyła się wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej.

Artystka ma 25 lat i obecnie zatrzymała się w Zielonej Górze na jakiś, nieokreślony jeszcze, czas. Fotografią zajmuje się od początku 2012 roku, choć miała silne pragnienie robienia tego wcześniej. Fotografia jest jej największą pasją, jednak poza zdjęciami zachwyca się wieloma innymi rzeczami, które chyba najprościej to ujmując, wpływają na zdjęcia jakie robi lub chciałaby, by wpływały. Największą przyjemność sprawia jej fotografia klasyczna. Zdjęcia robi chwytając raz aparat cyfrowy, raz analogowy. Dokumentuje otaczający ją świat: „Banalnie łapię momenty. Czas sam nie stanie w miejscu. Chcę relacji, reakcji, akcji. Na całym świecie, z całego świata, w każdym życiu.” – mówi autorka. Choć najbardziej zależy jej na autentycznych wyrazach twarzy, to czasem szuka aktorów, po to by złapać uczucia, pozy. Inspiruje ją film, książka, muzyka, codzienność, rozmowy z ludźmi, natura, dobra i zło; przede wszystkim przeżycia. W jej fotografii niezmienna jest również obecność zwierząt.

Na wystawie pojawiły się portrety ludzi i zwierząt, a także portrety ze świątecznej akcji charytatywnej z 2013 roku, projekt „Co daje i zabiera Morze”, odnoszący się do siły uczuć, „Dziewczyna z sąsiedztwa” – portrety kobiet z otoczenia fotografki, „Odsłonięcie” – projekt o odwadze ujawniania siebie. Można było zobaczyć zdjęcia krajobrazowe, natury z różnych miejsc z Polski i na świecie, a także kilka fotografii reportażowych z Polski, Pragi, Francji i Republiki Dominikany.

Autorka o wystawie:
„Na wystawie pojawią się prace, na których eksperymentowałam moje preferencje, na nich odkrywałam to, co sprawia mi największą przyjemność w fotografii. O efekcie fotografii. W obiekcie jaki chcę fotografować.
Na wystawie pojawiły się jej pierwsze portrety robione modelom, znajomym, zwierzętom.

Portrety realizowane w ramach charytatywnej akcji świątecznej w 2013 równiez mozna było obejrzeć na wystawie w Mediatece Szklana Pułapka. Publicznośc mogła zobaczć także  pierwsze początki projektów „Co daje i zabiera Morze” – porównania uczuć do siły wód. Falowości uczuć. Docenienie siły emocji, instynktów w uleganiu uczuciom. Darów natury, darów relacji. Pozostałości. Utraty. Wspomnień. Pożegnań.

„Dziewczyna z sąsiedztwa”. Inny projekt nad jakim teraz aktualnie pracuje Paulina czarniecka to portrety kobiet zjej miasta, kobiet które poznałaa. Fascynujące. Portrety podpisane słowami z ich osobistą historią.
„Odsłonięcie”. Pojawiło się kilka zdjęć krajobrazu, natury, z różnych miejsc z Polski i na świecie, a także kilka fotografii reportażowych z Polski, Pragi, Francji i Republiki Dominikany.”
Organizator: Mediateka Szklana Pułapka

21 lutegoo godzinie 19:00

Mediateka Szklana Pułapka
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze, Filia nr 7, Zielonogórska Palmiarnia, 65-001 Zielona Góra.

Kontakt: 68 475 18 07
szklanapulapka@wimbp.zgora.pl

 

Wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej luty 2014