TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ !!! SONIAMIKI w TRZEPAKU !!! To wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z Zielonej Góry. Na poznańskiej ASP studiowała film animowany i zajęła się muzyką. Efekty przekraczają ludzkie pojęcie! Prekursorka Lany del Rey w Grunbergu !

TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ !!! SONIAMIKI w TRZEPAKU. To wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z Zielonej Góry. Na poznańskiej ASP studiowała film animowany i zajmujęła się muzyką.
Efekty przekraczają ludzkie pojęcie !  Prekursorka Lany del Rey w Grunbergu !

 

SONIAMIKI dumna

 

 

 

SONIAMIKI w TRZEPAKU. To wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z Zielonej Góry. Na poznańskiej ASP studiowała film animowany i zajmujęła się muzyką.

Efekty przekraczają ludzkie piojęcie !  Prekursorka Lany del Rey w Grunbergu !

Kawałek „Jesień na Hawajach” powstał zanim jeszcze ktokolwiek słyszał o Lanie Del Rey. Tak właśnie!

Oto jej kawałek który wam to udowodni – spójrzcie tylko na daty:  http://youtu.be/6lafBUjywSg

 

Brawo dla SONIIMIKI. Zielonogorzanki. Bardzo sympatyczny dreampop. Nasi górą ! Chciałoby się powiedzieć, bo tekst napisal tata Sonimiki tez zielonogorzanin, może znacie Lukasza Mikuckiego? A tak naprawdę Zosia się tylko w GRUNBERGU urodziła, ale jest koninianką…

 

Pod pseudonimem Soniamiki kryje się nasza Zosia kochana. Mikucka, wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się w Zielonej Górze w 1982 r., mieszkała w Koninie i Poznaniu. Na poznańskiej ASP studiowała film animowany, jednocześnie zajmując się muzyką.

 

 

Długo oczekiwane video do chyba najbardziej popularnej piosenki z płyty „SNMK” Soniamiki

„W tym „filmie” mógłby grać każdy, bo to taka „popularna” historia. Klip który nakręciliśmy nie odzwierciedla tej historii bezpośrednio. Jest chłopak i dziewczyna, jest złota rybka która ma spełniać marzenia i nie wiadomo czy spełnia.”

Video:
produkcja Day Off Film Group i Qulturap
reżyseria: Maria Rojek i Soniamiki
operatorzy kamer- Tomasz Protokowicz, Youness Didouh
montaż- Sabina Kaczmarczyk
Płyta Soniamiki „SNMK” by Qulturap Q016, premiera: 19.10.2012
dostepna:

http://seeyousoon.pl/produkt/snmk,son…

Szczegóły: http://bit.ly/1fEyexz Fot. Krzysztof Mazur
Szczegóły: http://bit.ly/1fEyexz   / Fot. Krzysztof Mazur

Soniamiki to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Zielonej Górze w lipcu 1982 roku. Wychowała w Koninie. Jest absolwentką poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła tam studia na kierunku — film animowany. Swoje piosenki komponuje I gra przede wszystkim na gitarze basowej.

W listopadzie 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej debiutancki, solowy album „7pm”.. Zosia próbowała wydać tą płytę również w Polsce, ale jak mówi: reakcje były takie, że: „Fajne, fajne — ale to się w Polsce nie sprzeda, więc dzięki” […]. Wydaje mi się jednak,że teraz w Polsce zaszło sporo zmian, dużo się zmieniło — powstaje coraz więcej „dziwnych i fajnych” projektów i może pojawi się tym samym jakaś szansa…
Soniamiki promowała materiał koncertami na festiwalach w Polsce (Open’er 2010) i w Niemczech.
Współpracowała z niemiecką wytwórnią Popnorama ( 2008 i 2010- dwie winylowe 12′), We are from poland (na składance vol5), Sky Piastowskie ( animacja i pisenki w filmie: „Osiem w poziomie”) Piosenka Soniamiki pod tytułem „Piżamka” znalazła się na składance „Dzień Kobiet” obok utworów m.in. Kasi Nosowskiej, Marii Peszek czy Pati Yang.

http://www.facebook.com/soniamikimusic
http://www.soniamiki.de
http://www.soniamikimusic.blogspot.com/

 

Pierwszą solową płytę „7pm” nagrała w listopadzie 2009 r., w berlińskiej wytwórni Moanin. Na swoim koncie ma ją drugą, „SNMK” wydała już w Polsce, nakładem wydawnictwa Qulturap. Na entuzjastyczne opinie nie musiała długo czekać. – Trudno uwolnić się od brudnej przebojowości „SNMK”. Zosia Mikucka nawiązuje do starej muzyki dyskotekowej i surfowej oraz ich współczesnych przetworzeń (…) brzmi to świetnie – ocenił Jacek Świąder, recenzent „Gazety Wyborczej”. Promujący drugi krążek singiel „Lemoniada” okrzyknięto piosenką tygodnia na antenie radiowej „Trójki”.

soniamiki okladka płyty second album

Jak gra Soniamiki? Lubi prostą, ascetyczną zwrotkę, po której następuje melodyjny refren. Piosenki są niezwykle zróżnicowane, nieraz brzmienia cyfrowe łączą się z żywą gitarą akustyczną czy basową. Ktoś powie: ascetyczny, surowy, alternatywny (?) pop. Sama artystka definiuje swoją twórczość tak: „to elektro-songwriting”.

 

Z bloga SONIAMIKI www.soniamikimusic.blogspot.com

środa, 7 grudnia 2011

Soniamiki + Digital One = pierwszy w Polsce muzyczny klip interaktywny

Siedzę sobie w pracy, animuję i myślę o tym, że muszę skończyć demo i zabrać się za drugą płytę, a tu podchodzi do mnie Mihas, creative dir. w Digital One (firmie, w której pracuję), i mówi że musimy pogadać. Pada propozycja żeby połączyć siły i stworzyć razem coś fajnego. Ja mam nowe piosenki i chcę je jakoś promować, nie mam menagera, wszystko robię sama. Zapada wspólna decyzja, że zrobimy interaktywny klip video.
Jesień dopiero się zaczyna, więc jest ciepło, jest światło i są warunki, żeby kręcić nawet bez ekipy filmowej. Chcemy stworzyć coś bezpretensjonalnego, zahaczamy się na mojej nowej gitarze basowej, tokai z 1985 roku, tylko 3 lata młodsza ode mnie. J
Cała interakcja będzie się działa na basie i teraz do zespołu dołącza reszta ekipy, nasz cały pokój kreatywny siada od czasu do czasu na czerwonej kanapie i pufach i brainstormuje. Na zwrotkach będzie się działo na gitarze, jeszcze nie wiemy co, ale coś, w czym będą mogli uczestniczyć widzowie.

Soniamiki zdj cjg.gazeta.pl

 

GDZIE KONCERTY:

Soniamiki w klubokawiarni Trzepak przy ul. Wrocławskiej w piątek (28 lutego). Początek o godz. 20. Bilety po 10 i 15 zł do kupienia na abilet. pl i przed koncertem.

Soniamiki, czyli pora na łyk lemoniady. A morze raczej pora na łyk piwa marcowego w Trzepaku przed w trakcie i po koncercie.

A ci, którzy nie zdążą do Zielonej Góry i Trzepaka informujemy, że SONIAMIKI zagra również w… UWAGA! POZNAŃ w niedzielę 02.03 w Klubokawiarni MESKALINA !

TAK PO PRAWDZIE soniamiki DAJE CZADU W TRASIE KONCERTOWEJ bo wczesniej mogliśmy ja usłyszeć in WROCŁAW 19.02. i w Walentynki 14 w ŁODZI.

SONIAMIKI O NIESPOZYTEJ ENERGII SPOŻYWAĆ BEDZIE W TRZEPAKU LEMONIADĄ A TESTERZY Z NIĄ !!! PRZYBYWAJCIE !!!

CENY BILETÓW:
Przedsprzedaż: 12zł – dniu koncertu: 20zł / START: godz 19:00 – wejście od godziny 18:00

TESTERZY IMPREZ POLECAJĄ !!!

 

BLOG_FOTO_light