Tajemniczy Mr Love. Kolejny spektakl gościnny w Grunbergu to rzecz Teatru Scena Poczekalnia. Karoline Leach i jej ‚Tajemniczy Mr Love’ wystawiony zostanie 9 września na deskach TL w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych. Obsada nieziemska, prosto z Teatru im. Jaracza w Łodzi: Izabela Noszczyk i Robert Latusek.

Tajemniczy Mr Love, czyli George to matrymonialny oszust, żyjący – jak sam mówi – „z własnej inteligencji i czaru”. Tajemniczo pojawia się w życiu samotnych kobiet, doprowadza do ślubu, spełnia obowiązek nocy poślubnej i znika z ich pieniędzmi…

Tajemniczy Mr Love.  Kolejny spektakl gościnny w Grunbergu to rzecz Teatru Scena Poczekalnia. Karoline Leach i jej ‚Tajemniczy Mr Love’  wystawiony we wrześniu na deskach TL w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych.  Obsada nieziemska, prosto z Teatru im.Jaracza w Łodzi: Izabela Noszczyk i Robert Latusek.

Szlachetna forma klasycznego, w tym wydaniu, teatru wrażliwość, subtelność, metafora skrót i wyobraźnia widza to przyczynki, dla których warto było obejrzeć ten spektakl. Współczesny teatr głownie posiłkuje się bardzo wulgarnymi, mocnymi gestami. współczesny reżyser musiałby nakazać bohaterce rozerwać sukienkę, którą ma ona na sobie, po czym seks nie trwał by tu trzy godziny, choć pewnikiem reżyser by o tym myślał. Spójrzmy jednak na to, co się dzieje ww wspólczesnym filmie. Obecnie w kinie, jeśli nie ma sceny onanizmu, to nie ma wogóle sceny. Elementy tego typu coraz częściej pojawiają się w filmach, spektaklach bez uzasadnionej przyczyny, po to tylko by zmaksymalizować drastyczność wyrazu zwiększyć przekaz i oglądalność. Tylko po co to robić, jeśli mówimy o sztuce lub chcemy by to co robimy było za nią uznawane dbając jednocześnie o frekwencję.  Natomiast w Trash Story, spektaklu TL scena takowa się pojawia, jednak ma ona uzasadnienie  w mocno emoconalnym stosunku bohatera (Dawid Rafalski) do szwagierki (Hanka Klepacka), którą jest zafascynowany…

Izabela Noszczyk w rozmowie z dyrektorem TL Robertem Czechowskim, na spotkaniu po spektaklu, doszła do takiej oto konkluzji, że oni jako Teatr Scena Poczekalnia działają tak:

‚Jak się sprzeda to zagracie. Jak się nie sprzeda to wtedy zobaczymy.’ I w tym przypadku się znakomicie sprzedało. Ich spektakl ‚Tajemniczy Mr Love’ do tej pory grany na kameralnych scenach na dużej scenie zielonogórskiego teatru sprzedał i sprawdzil się znakomicie. A to również za sprawą energii od strony publicznośći, która w skupieniu i niewyobrażalnej pełnej napięcia – czuło się te energię podczas spektaklu – uwadze sledziła każdy niewymuszony gest Adelajdy, bohaterki wybranki Mr Love’a. Jedno jedyne ramiączko sukni jej spadło. Zamarła w bezruchu i jej rączka poleciała w dół.

Sztuka ‚Tajemniczy Mr Love’ jest sensacyjną opowieścią retro o wielkiej potrzebie miłości, a jednocześnie niemożnością zrealizowania tej potrzeby, a z drugiej realizowania jej za wszelka cenę (ile jestes w stanie zapłacic za miłość?). Jest w niej wdzięk i elegancja angielskiej literatury nasycone spora dawką napięcia.

To pełna wdzięku i elegancji sztuka, co charakterystyczne dla angielskiej literatury – nasycona dodatkowo sporą dawką napięcia, niepewności i pragnienia miłości.

Izabela Noszczyk, która w spektaklu gra Mrs Love – mówi, w rozmowue z dyrektorem TL Roberrtem Czechowskim, na spotkaniu w klubie Stańczyk, że dla dobrego kontaktu z publicznością, czasem nawet częściej niz czasem, dobrze jest zastosować takie środki wyrazu, aby zagrać coś bezpośrednio ze sceny z mocnym emocjonalnym, choć jednocześnie wyciszonym akcentem, bo to wciąga widza. Np. gesty i zwroty bohaterki w stylu Oh! w momencie gdy upuszcza ona rękawiczke w nadziei że gentelman, którym jest zauroczona, ją podniesie. nachodzą widza takie oto pytania: Ale czy na pewno…??? czyja to gra? Jak się rozwinie? Jak sie rozwiąże? czy jestes w stanie to przewidzieć…???

Podobne pytania zadamy sobie oglądając

MAYDAY 2 wroclawskiego teatru. To przestawienie grane juz z kilkaset razy sciąga niezmiennie komplety publiczności w tym meście. Teatr Komedia zjednał sobie widzów konsekwencją w doborze repertuaru i ugruntował swoją pozycję na rynku kulturalnym Wrocławia i to bez wielkich dotacji z budżetu miasta. To teatr prywatny komercyjny, który znakomicie sobie radzi w dobie niesamowitej konkurencji.

 

Tajemniczy Mr Love Teatru Scena Poczekalnia
Tajemniczy Mr Love Teatru Scena Poczekalnia

 

Teatru Scena Poczekalnia

Karoline Leach ‚Tajemniczy Mr Love’

9 wrzesnia 2013, również o godz. 19:00

Rezerwacja na inne spektakle w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych:
Impresariat: tel. (068) 452-72-72 w. 35,51,63
Kasa biletowa: tel. (068) 452-72-72 w. 33
www.bilety.teatr.zgora.pl