Epoka namiętności. Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Cykl zdjęć EPOKA NAMIĘTNOŚCI to dialog z biblijną przypowieścią o „Zuzannie i starcach”. Fotografie Magdaleny Franczuk.

 

Cykl zdjęć EPOKA NAMIĘTNOŚCI to dialog z biblijną przypowieścią o „Zuzannie i starcach”. Malarstwo wszystkich epok odnosiło się do tego biblijnego wątku, my – przenosimy tę biblijną sytuację na estetykę współczesnej fotografii. Bawimy się ze znanym motywem, umieszczamy w zaskakujących kontekstach, uwspółcześniamy i pokazujemy, że człowiek niewiele zmienił się na przestrzeni lat – zmieniły się za to gadżety, otoczenie, stylizacje. Młodość i witalność Zuzanny odnieśliśmy nie do jej wieku, ale jej samopoczucia i samoświadomości.

Epoka Namiętności. Wernisaż, kwiecień 2013. Galeria ul. Oławska Wrocław
Epoka Namiętności. Wernisaż, kwiecień 2013. Galeria ul. Oławska Wrocław. W sesji wzięli udział aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zdjęcia Magdalena Franczuk.

Aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy ucharakteryzowaliśmy, postarzeliśmy, wyostrzyliśmy bruzdy na twarzy po to, aby namiętność oddzielić od wieku, od ciała. Pożądanie staje się więc uczuciem niezależnym od piękna, a pochodną naszego biologicznego uwarunkowania. Bodźce wzrokowe są najmocniejszym impulsem potęgującym namiętność. Pragnienie bliskości z obiektem naszych fascynacji realizujemy np. masowo śledząc życie gwiazd na Pudelku, albo zdjęcia znajomych z wakacji za granicą wrzucane na Facebooka, itp.

Epoka Namiętności od lewej Monika Rostecka, Artur Borkowski, Mariusz Sikorski, fot. Magdalena Franczuk
Epoka Namiętności od lewej Monika Rostecka, Artur Borkowski, Mariusz Sikorski, fot. Magdalena Franczuk

Podglądanie stało się dla nas pretekstem do tego, aby spojrzeć na nasze postaci w intymnych sytuacjach, pełnych wysmakowanej erotyki. W tym kontekście atrakcyjność Zuzanny nie wynika z jej wieku w metryczce, ale ze świadomości swojej kobiecości, którą potrafi wyeksponować. Jej piękno tkwi w myśli, nie w ciele.

Epoka Namiętności. Na zdj. od lewej Robert Wieczorek, Mateusz Kowalski, Monika Rostecka fot. Magdalena Franczuk... Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
Epoka Namiętności. Na zdj. od lewej Robert Wieczorek, Mateusz Kowalski, Monika Rostecka fot. Magdalena Franczuk… Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Produkcja: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
Koncepcja i koordynacja: Agnieszka Charkot, Piotr Soroka
Zdjęcia: Magdalena Franczuk
Stylizacja: Adam Królikowski; asystent: Robert Łosyk
Charakteryzacja/postarzanie: Lima Make-up Studio
Make-up: Natalia Stawiarska/Muuart, Maja Adamiak/Muuart
Fryzury: Marcin Het
W sesji udział wzięli aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Mariusz Sikorski, Robert Wieczorek oraz pies Gorzka
Pomoc w realizacji: Jagoda Wrześniewska, Alicja Rekść

Epoka Namiętności od lewej Robert Wieczorek, Monika Rostecka, Mateusz Kowalski, fot. Magdalena Franczuk
Epoka Namiętności od lewej Robert Wieczorek, Monika Rostecka, Mateusz Kowalski, fot. Magdalena Franczuk

Zespół realizatorów EPOKI NAMIĘTNOŚCI serdecznie dziękuje za włączenie się w nasze działanie, wsparcie i współpracę markom: RISK made in Warsaw, Gregor Gonsior, COOKie, Mientówki, Sylwester Krupiński, Cock,nbullstory, Victor Boutique, Rvert4 Maciej Bohen, Hyakinth, Fu-Ku, Sofa Chillout Room, Muffiniarnia, Lima Make-up Sudio, Askot.

Epoka Namiętności. Na zdjęciu od lewej: Mariusz Sikorski, Artur Borkowski, Izabela Cześniewicz, fot. Magdalena Franczuk — w miejscu: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
Epoka Namiętności. Na zdjęciu od lewej: Mariusz Sikorski, Artur Borkowski, Izabela Cześniewicz, fot. Magdalena Franczuk — w miejscu: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Przy okazji należałoby wspomnieć o tym, że już niebawem, bo w okresie letnim Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na przedstawienie ‚Szatnia’ w reżyserii Zbigniewa Szymczyka, 26 sierpnia 2013 roku w Teatrze Dramatycznym, Scena na Woli, o godz. 19.00.
Spektakl zostanie pokazany w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie, który rozpocznie się właśnie 23 sierpnia 2013r tą właśnie mimową wrocławską premierą spektaklu ‚Szatnia’.

'Szatnia' Wrocławski Teatr Pantomimy, premiera 2013r.
‚Szatnia’ w reż. Zbigniew Szymczyka, Wrocławski Teatr Pantomimy, premiera 2013r.

‚Szatnia’ to spektakl sentymentalny, wspomnieniowy – tak twierdzi reżyser spektaklu Zbigniew Szymczyk. Chce on za pomocą paru scen przypomnieć styl Tomaszewskiego. Smaku całości dodaje fakt, że w spektaklu pojawiają się oryginalne szafki teatralne. Korzystały z nich całe pokolenia aktorów. Były częścią ich życia codziennego. Mają w sobie coś magicznego.

 

 

https://www.facebook.com/TesterzyImprez/

Zapraszamy do komentowania i lajkowania! DZIĘKUJEMY !!!   T.I.