‚Smycz’ Bartosz Porczyk, reż. Natalia Korczakowska. Teatr Polski z Wrocławia w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych. W dniach 7-14 Wrzesień 2013.

 

„Smycz”  Bartosz Porczyk reż. Natalia Korczakowska. Teatr Polski z Wrocławia w ramach winobraniowych Spotkań Teatralnych

Więcej niż monodram, więcej niż recital. Bartosz Porczyk w ośmiu wcieleniach. Teatralny Hit Dekady na Dolnym Śląsku!. To ‚Smycz’ i rewelacyjny Bartosz Porczyk w spektaklu monodramie w reżyserii Natalii Korczakowskiej czyli Breslau In Grunberg po raz kolejny na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze…!!! W Teatr Polski z Wrocławia w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych 12 września 2013 pokaże o godz.19.00 swój znakomity spektakl.

'Smycz' i Bartosz Porczyk czyli Teatr Polski z Wrocławia

‚Smycz’ to więcej niż monodram i jednocześnie więcej niż recital. Bartosz Porczyk w ośmiu wcieleniach. Teatralny Hit Dekady na Dolnym Śląsku!
Autorski spektakl Bartosza Porczyka, zwycięzcy XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2006). Inspiracją przedstawienia była piosenka Smycz zespołu Maanam. Tytułowy przedmiot oraz jego funkcja symbolizują zniewolenie współczesnego człowieka przez jego uzależnienia.

Spektakl wykorzystuje krótkie monologi aktorskie, które pomagają połączyć piosenki w spójną całość tematyczną i pozwalają na stopniowe przechodzenie z jednego tematu w drugi. W warstwie muzycznej pojawiają się m.in. utwory Łony, Marka Grechuty oraz grup Myslovitz, Lady Pank i Fasolki…

 

SMYCZ Bartosz Porczyk Teatr Polski Wrocław
SMYCZ Bartosz Porczyk Teatr Polski Wrocław

 

Fani Bartosza Porczyka mieli okazje oglądac go wielokrotnie w innych fantastycznych wcieleniach. Porczyk grał m.in. w monodramie FARINELLI w rezyserii łukasza Twarkowskiego. Prapremiera polska odbyla się 18 czerwca 2011 roku na scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Testerzy Imprez ostatnio mieli okazję obejrzeć go ponoiwnie i niebawem zamieszcimy relację z Farinellego. Tyczasem zapraszamy na co… ?? Oczywiście na ‚SMYCZ’  Odpowiedź jest prosta…. !!!

‚SMYCZ’
Bartosz Porczyk
reż. Natalia Korczakowska

Lubuski Teatr, 12 września 2013, godz.19.00

Tajemniczy Mr Love

Kolejny spektakl gościnny to rzecz Teatru Scena Poczekalnia Karoline Leach ‚Tajemniczy Mr Love’

Wystawiony zostanie 9 wrzesnia 2013, również o godz. 19:00

obsada: Izabela Noszczyk, Robert Latusek

Sztuka jest sensacyjną opowieścią retro o wielkiej potrzebie miłości, a jednocześnie niemożnością jej zrealizowania.

George to matrymonialny oszust, żyjący – jak sam mówi – „z własnej inteligencji i czaru”. Tajemniczo pojawia się w życiu samotnych kobiet, doprowadza do ślubu, spełnia obowiązek nocy poślubnej i znika z ich pieniędzmi…

Sztuka pełna wdzięku i elegancji charakterystycznych dla angielskiej literatury – nasycona dodatkowo sporą dawką napięcia.

Tajemniczy Mr Love Teatru Scena Poczekalnia
Tajemniczy Mr Love Teatru Scena Poczekalnia

 

 

 

 

 

„Jan i Małgorzata” to zmagania dorosłych ze złudnymi marzeniami, jakie rodziły się podczas lektury baśni. Czarna komedia, a może ironiczna tragedia wykluczonych? Poczekalnia MOPS-u i perypetie przymusowej rodziny, która „usilnie” opiekuje się sobą. Kolejka po dary.

reżyseria: Natalia Korczakowska
opracowanie tekstu i dramaturgia: Michał Pabian, Magda Fertacz
scenografia i kostiumy: Anna Met
opracowanie muzyczne: Natalia Korczakowska
przygotowanie wokalne: Hanna Klepacka
asystent dramaturgów i koordynacja projektu: Paulina Dudzińska
asystent reżysera: Elżbieta Lisowska – Kopeć, Dawid Rafalski

Spektakl w przygotowaniu. Premiera: pażdziernik 2013 r

 

 

 

 

 

rezerwacja:
Impresariat: tel. (068) 452-72-72 w. 35,51,63
Kasa biletowa: tel. (068) 452-72-72 w. 33
www.bilety.teatr.zgora.pl