SOLANIN FILM FESTIWAL 2013 czyli Off festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia.

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe.Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców. 5. Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia 2013 roku.

Solanin Film Festiwal  od 21  do 25 sierpnia 2013
Przez cztery lata Solanin udowadniał, że jest mocarnym kulturystą, który „pakuje” wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Jednak, aby OFF miał MOC, zawsze potrzebni byli miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Solanin wzywa Was po raz piąty!

Ponownie stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów, zarówno z Polski, jak i Niemiec. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Solanin Film Festiwal prezentuje KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

Solanin Film Festiwal publika

 

 

5. SOLANIN FILM FESTIWAL 2013: PROMO 35s
35 sekundowy spot promujący 5. Solanin Film Festiwal 2013, który odbędzie się 21-25 sierpnia w Nowej Soli. Mocnego Solanina otrzyma w tym roku Ryszard Bugajski, a jury zasiądzie Anna Wieczur-Bluszcz, Jacek Braciak, Jacek Bławut, Piotr ‚Glaca’ Mohamed i Adam Woronowicz. Na 5. Solaninie gościć będziemy także Jarosława Boberka, Przemysława Bluszcza, Ireneusza Czopa, Grzegorza Pawlaka i Grzegorza Lipca.
więcej na www.solanin-film.pl
Grafika: Maciej Krobski
Muzyka: Eliasz Gramont
Realizacja: Maciej Krobski i Konrad Paszkowski — w: Nowa Sól, Zielona Gora

https://www.facebook.com/photo.php?v=669215709757183&set=vb.117287581631754&type=3&theater

 

Przy okazji SOLANIN FILM FESTIWAL zaczęła działać w Nowej Soli GALERIA BEDOMNA – czyżby w opozycji do GALERII BEZBRONNEJ… ???

To kolejna offowa akcja kulturalna na 5. Solaninie! Tym razem oddajemy alternatywną przestrzeń wystawienniczą w ręce artystów. Zdjęcia, grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba czy instalacje. Wszelkie formy wyrazu artystycznego znajdą dla siebie miejsce w Solaninowej Galerii Bezdomnej.

Solanin Film Festiwal  od 21  do 25.08.2013. Nazwiska gosci
Galeria Bezdomna ma na celu zagospodarowanie nieużywanych, podupadających i zapomnianych miejsc na przestrzeń wystawienniczą. Pionierami pomysłu są Tomek Sikora i Andrzej Świetlik, znani polscy fotograficy. Bezdomna – bo nie ma stałego miejsca, pojawia się na chwilę i znika, by następnym razem otworzyć swoje podwoje w zupełnie innym miejscu. Pojawia się tam, gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć sztukę. Specyfiką GALERII BEZDOMNEJ jest brak wstępnych eliminacji. To, co zostanie pokazane na wystawie, zależy tylko i wyłącznie od poziomu autocenzury wystawiających osób. Po pierwsze, nie dobieramy wystawców – swoje prace może pokazać każdy, kto chce. Po drugie, nie selekcjonujemy prac – nie narzucamy tematyki, techniki, formatu ani ilości.

Pełna Solaninowa niezależność!
Solaninowa Galeria Bezdomna

W dniach 21-25.08. Galeria Bezdomna zawita w ramach Solanin Film Festiwalu do Nowej Soli. Wszystkich chętnych zachęcamy do prezentacji swoich prac.

Galeria Bezdomna będzie funkcjonować w budynku przy ul. Wrocławskiej 19.
Dziękujemy Urządowi Miejskiemu i Zakładowi Usług Mieszkaniowych Spółka z o.o. za darmowe udostępnienie obiektu.

Kontakt do koordynatora Solaninowej Galerii Bezdomnej:
Grzegorz Żbikowski
grzegorz.zbikowski@solanin-film.pl

 

SOLANIN RETRO król Prus Fryderyk II nadał prawa miejskie Nowej Soli

Dokładnie 270 lat temu król Prus Fryderyka II nadal prawa miejskie Nowa Sól, a jutro startuje 5. Solanin! MOC liczb jest solą w oku innych maist filmowych…