Koncert BUBA&TIRIBA. Pub Piekarnia Cichej Kobiety, piątek 14 czerwca. Organizator: Impresariat 7 Minut patronat: Bunkier Kultury. 14 czerwca. Bilety: Muzart / Prorock / Cicha Kobieta / 7Minut – wg cennika – tyle dasz ile dostaniesz.

Koncert BUBA&TIRIBA w pubie Piekarnia Cichej Kobiety piątek 14 czerwca
Fabryczna 13 godz. 20:00organizator: Impresariat 7 Minut
patronat: Bunkier Kultury
bilety: Muzart / Prorock / Cicha Kobieta / 7Minut – wg cennika – tyle dasz ile dostanieszKoncert BUBA&TIRIBA w pubie Piekarnia Cichej Kobiety piątek 14 czerwca Fabryczna 13 godz. 20:00  	organizator: Impresariat 7 Minut patronat: Bunkier KulturyBuba Kuyateh – gambijski muzyk grający na korze – tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie. Należy do znanej rodziny jali, czyli muzyków zajmujących się szerzeniem tradycji oraz przekazywaniem historii z pokolenia na pokolenie.
W jego rodzinnych stronach mówi się w języku Mandinka, który nie posiada formy pisemnej. Dlatego też szczególne znaczenie dla rozpowszechniania wiedzy tradycyjnej i historycznej ma tam przekaz ustny. Najbardziej typową formą tego przekazu są pieśni tradycyjne wykonywane przez rodziny jali – muzyków specjalizujących się w pielęgnowaniu rodzimej kultury i obyczajów.
Występ artysty to nie tylko przekaz wiedzy, ale również popis umiejętności gry na 21-strunowym instrumencie, obfitujący w improwizację i solówki, zapewniający niepowtarzalną ucztę dla ucha.

Zespół TIRIBA powstał w 2007r. w Jeleniej Górze jako efekt cyklicznych warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Mariusza Raźnego. Nową odsłoną zespołu jest pojawienie się wrocławskich pasjonatów kultury afrykańskiej, w osobach Olga Kamińska, Kuba Lichwa. Zespół gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami pochodzącymi z Gwinei i Mali, wzbogaconymi o energetyczny taniec Afro. Członkowie zespołu od kilku lat podróżują do Afryki Zachodniej by tam czerpać z muzycznego źródła.

 

Piekarnia Cichej Kobiety