Klub Krytyki Politycznej i Bunkier Kultury wchodzą właśnie w wiek dziecięcy. Symboliczne narodziny miały miejsce 15 marca wraz z wernisażem wystawy Patryka Wierzchosia ‚Początek’. Zkolei 1 czerwca i Dzień Dziecka to dobry czas, aby rozpocząć cykl otwartych spotkań tematycznych, które zatytułowali ‚Rozmowy na bunkrze’.

Klub Krytyki Politycznej i Bunkier Kultury wchodzą właśnie w wiek dziecięcy. Symboliczne narodziny miały miejsce 15 marca wraz z wernisażem wystawy Patryka Wierzchosia „Początek”. Narodzili się w podziemiach,  zimnym bunkrze, z którego wyszli, raczkując powoli, na wiosenne słońce. 1 czerwca to międzynarodowy Dzień Dziecka. Uznali, że będzie to dobry czas, aby rozpocząć cykl otwartych spotkań tematycznych, które zatytułowali „Rozmowy na bunkrze”.

Bunkier Kultury  profilowe

 

Zapraszamy mieszkańców miasta na wiosenny piknik. Tematem pierwszego naszego spotkania będzie DZIECKO. Ze względu na pogodę spotkanie zostało przeniesione do zielonogórskiej Palmiarni, do sali obok mediateki. Zaczynamy zgodnie z wcześniejszym planem o godzinie 13:00.

W spotkaniu wezmą udział specjaliści, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Opowiedzą o swojej pracy, poprowadzą mini warsztaty, odpowiedzą na Państwa pytania. Jaka jest psychika dziecka? Jak być właściwym wzorem dla własnych dzieci? Jak sprawić, żeby dziecko osiągało lepsze wyniki w nauce? Jak wychowywać szanując zarazem godność i indywidualność? Będziemy mogli poznać opinie na te i wiele innych ważnych pytań oraz podzielić się własnymi doświadczeniami.

Wśród zaproszonych gości są:

Justyna Iwanowska – psycholożka, zajmuje się wspomaganiem rodzin, nauczycieli i instytucji w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Mama 12 letniej Ewy.

Agnieszka Nowakowska-Szczepańska – kierownik zespołu do spraw pieczy zastępczej, oraz koordynator pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. Mama 18-letniej Martyny i 16-letniej Malwiny.

Michał Chłodnicki – polonista, dyrektor Szkoły Twórczego Myślenia, gitarzysta zespołu Mate. Ojciec 3-letniego Mateusza i pół rocznego Mikołaja.

Anna Sikorska – nauczycielka, prowadzi praktykę nauczania dzieci w oparciu o metodę Marii Montessorii. Mama 9-letniej Mai i 7-letniej Anielki.

Maciej Konwiński – Prowadzi warsztaty bębniarskie dla dzieci oparte na autorskiej metodzie. Traktuje naukę gry na bębnach jako środek wszechstronnego rozwoju osobowości. Nie jest rodzicem.

W spotkaniu uczestniczyć będą także autorzy książki „Gimnastyka Mózgownika”:

Paulina Zamlewska-Lipiec – psycholożka z Poradni Psycholgiczno-Pedgogicznej, prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci. Mama 6-letniego Huberta i 4-letniej Zosi.

Karolina Wierzykowska, psycholożka, wspiera szkolę i przedszkole, prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, z zamiłowania fotografuje dzieci. Mama 2-letniego Mieszka.

Joanna Plucha-Zygadło – psycholożka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Ośrodka Adopcyjnego, prowadzi własny gabinet psychoterapii. Mama 27-letniej Karoliny i 17-letniego Jędrka.

Grzegorz Tomoński – nauczyciel angielskiego dla dzieci, artysta plastyk z zamiłowania. Tata 10-letniej Nataszy i 4-letniej Gosi.

Justyna Iwanowska – na co dzień prowadzi prywatny gabinet psychologiczny, opowie o swoich sposobach wspomagania rodziców w procesie wychowania. „Nie ma złych dzieci i nie ma złych rodziców” – powiedziała mi ostatnio. Czy na pewno? Będziemy ją mogli jutro o to zapytać 🙂

Jedno z pierwszych spotkań w Bunkrze Kultury przedstawia to zdjęcie:

Bunkier Kultury  profilowe  zdj w tle

 

Swoja obecnością podbije akcje bunkra również Agnieszka Nowakowska-Szczepańska – koordynator pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Będzie można zapytać ją o sprawy związane z życiem dzieci w rodzinach zastępczych.

Natomiast Michał Chłodnicki opowie o pracy z młodzieżą i wyjątkowości Szkoły Twórczego Myślenia. SLO Szkoła Myślenia Twórczego
Istnieje od 1991 r. Niepubliczne gimnazjum i liceum ogólnokształcące o uprawnieniach szkoły publicznej Jedyna szkoła w Polsce prowadzona w oparciu o zasady pedagogiki myślenia twórczego.

Paulina Zamlewska-Lipiec z ekipą opowie o książce Gimnastyka Mózgownika i poprowadzi ciekawe warsztaty oparte na autorskiej metodzie dydaktycznej!

Maciej Konwiński, prowadzący Orkiestrę 7 minut przerwy, przywiezie ze sobą kilka bębenków i opowie o warsztatach gry na bębnach jako metodzie budowania więzi międzyludzkich i wszechstronnego rozwoju osobowości!

7 minut przerwy na kawe i ciasto aby wziąć oddech przed kolejna dyskusją…

Gimnastyka Mózgownika to świetna książka. Gimnastykę Mózgownika stworzył team psychologów i jeden zdolny plastyk.

 

Piknik tematyczny z cyklu „Rozmowy na bunkrze” – DZIECKO. 1 czerwca 2013 g.
13:00
Nie zabraknie piknikowej strawy oraz atrakcji dla dzieci 🙂

Wstęp oczywiście bezpłatny,
Serdecznie zapraszamy!